Pivo s gumovým medvídkem nebo krevetami? V Mexiku rozváží dodávka drinky až do domu

Mexičani podle místního barmana milují pivo ve všech jeho podobách.

Mobilní bar v Mexiku dováží koktejly klientům až ke dveřím

Bary v Mexiku nemohou ani po několika měsících kvůli koronavirovým opatřením stále plně otevřít. Majitel jednoho z nich přišel s nápadem, jak Mexičanům nápoje přece jen dopřát. Začal provozovat takzvaný mobilní bar, ve kterém jeho zaměstnanci klientům dodávají nápoje až ke dveřím. Netradiční variace drinků si místní pochvalují.

Když návštěvníci mexických barů nemohli kvůli koronaviru na koktejl do vnitřních prostor podniků, rozhodl se Daniel Hernandez dovézt koktejly k nim. „Snažili jsme se najít způsob, jak ostatním zprostředkovat alkoholické nápoje přímo do jejich domovů. Upravili jsme proto naši dodávku a začali naše drinky rozvážet,“ vypráví barman v mobilním baru Ricardo Calzada.

Během dne prodá tento mobilní podnik kolem osmdesáti piv. Podle barmana Ricarda je tajemství jeho úspěchu prosté. „Mexičané milují pivo ve všech jeho podobách. Podává se třeba s limetkou, solí nebo krevetou,“ popisuje. Kromě krevet barmani do koktejlů přidávají i jiné netradiční suroviny jako například chipsy nebo gumové medvídky.

Prodej alkoholu na ulicích je zakázaný, a přestože podobné aktivity nejsou v San Juanu na předměstí Mexico City neobvyklé, bar si vytvořil vlastní systém objednávek. „Buď jezdíme po městě, nebo objednávky vyřizujeme přes aplikaci WhatsApp. Lidé nám pošlou svou polohu a my jim koktejly dovezeme až ke dveřím,“ vypráví Ruben, řidič mobilního baru.

Tamní vláda přitvrdila v opatřeních

Mexická vláda musela v koronavirových opatřeních znovu přitvrdit po tom, co se v zemi začal virus po jejich rychlém rozvolnění opět šířit. Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador k pandemii zaujímá spíše laxní přístup.

Podle údajů z amerického Univerzity Johnse Hopkinse, která údaje o pandemii koronaviru celosvětově sleduje, přitom Mexiko v obětech koronaviru už překonalo například Velkou Británii. Mexická vláda také připouští, že skutečný počet případů nákazy je pravděpodobně ještě mnohem vyšší než počet těch potvrzených.

Tagy: