reklama

Pivo s gumovým medvídkem nebo krevetami? V Mexiku rozváží dodávka drinky až do domu

Bary v Mexiku nemohou ani po několika měsících kvůli koronavirovým opatřením stále plně otevřít. Majitel jednoho z nich přišel s nápadem, jak Mexičanům nápoje přece jen dopřát. Začal provozovat takzvaný mobilní bar, ve kterém jeho zaměstnanci klientům dodávají nápoje až ke dveřím. Netradiční variace drinků si místní pochvalují.

reklama

Když návštěvníci mexických barů nemohli kvůli koronaviru na koktejl do vnitřních prostor podniků, rozhodl se Daniel Hernandez dovézt koktejly k nim. „Snažili jsme se najít způsob, jak ostatním zprostředkovat alkoholické nápoje přímo do jejich domovů. Upravili jsme proto naši dodávku a začali naše drinky rozvážet,“ vypráví barman v mobilním baru Ricardo Calzada.

K tématu

Během dne prodá tento mobilní podnik kolem osmdesáti piv. Podle barmana Ricarda je tajemství jeho úspěchu prosté. „Mexičané milují pivo ve všech jeho podobách. Podává se třeba s limetkou, solí nebo krevetou,“ popisuje. Kromě krevet barmani do koktejlů přidávají i jiné netradiční suroviny jako například chipsy nebo gumové medvídky.

Prodej alkoholu na ulicích je zakázaný, a přestože podobné aktivity nejsou v San Juanu na předměstí Mexico City neobvyklé, bar si vytvořil vlastní systém objednávek. „Buď jezdíme po městě, nebo objednávky vyřizujeme přes aplikaci WhatsApp. Lidé nám pošlou svou polohu a my jim koktejly dovezeme až ke dveřím,“ vypráví Ruben, řidič mobilního baru.

Tamní vláda přitvrdila v opatřeních

Mexická vláda musela v koronavirových opatřeních znovu přitvrdit po tom, co se v zemi začal virus po jejich rychlém rozvolnění opět šířit. Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador k pandemii zaujímá spíše laxní přístup.

Podle údajů z amerického Univerzity Johnse Hopkinse, která údaje o pandemii koronaviru celosvětově sleduje, přitom Mexiko v obětech koronaviru už překonalo například Velkou Británii. Mexická vláda také připouští, že skutečný počet případů nákazy je pravděpodobně ještě mnohem vyšší než počet těch potvrzených.

Tagy: Mexiko dodávka pivo Univerzita Johna Hopkinse koronavirus drink mobilní bar Ricardo Calzada

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i devítiměsíční dítě. Starosta města hovořil i o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec
Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama