reklama
CNN Prima News plagiátorství

plagiátorství

Výpis příspěvků ke štítku „plagiátorství“

Kvůli plagiátorské kauze odstoupila rakouská ministryně práce Aschbacherová

Kvůli plagiátorské kauze odstoupila rakouská ministryně práce Christine Aschbacherová. Čelila nařčením, že opsala části své dizertační práce na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě (STU). Nedostatky našli experti i v její magisterské práci, informovala dnes rakouská tisková agentura APA. Aschbacherová dosud nařčení odmítala a tvrdila, že kritika jejích akademických prací je formou politického nátlaku.

Čaputová vetovala Matovičův zákon o plagiátech. Není prý v souladu s ústavou

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vrátila parlamentu zákon, který má kromě jiného umožnit odebírání vysokoškolských titulů kvůli závažnějšímu plagiátorství. Hlava státu tuto novinku ovšem nezpochybnila, zamítla jiná ustanovení schválené normy. Informovala o tom prezidentská kancelář. Koalice má však v parlamentu dostatek hlasů na prolomení prezidentského veta.

Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou

V červenci přišla slovenská média na to, že někteří vládní představitelé své univerzitní tituly získali podvodným způsobem. Za plagiáty byly označeny diplomové práce ministra školství Branislava Gröhlinga, předsedy Národní rady Borise Kollára, a dokonce i premiéra Igora Matoviče. Jeho vláda přitom nyní řeší zákon, který by umožňoval vysokým školám odebírat titul těm absolventům, u nichž se plagiátorství prokáže. Premiér a jeho kolegové o něj však s největší pravděpodobností nepřijdou.

Opisovat v diplomové práci měl i slovenský premiér, plagiátorská kauza se rozrůstá

Obvinění z plagiátorství při psaní diplomové práce čelí na Slovensku po šéfovi parlamentu a ministrovi školství i nový premiér Igor Matovič. Předseda slovenské vlády ve své diplomové práci z roku 1998 opsal dvě knihy a odevzdal ji jako své dílo, napsal dnes slovenský list Denník N. Matovič, který se jako opoziční politik vymezoval vůči plagiátorství bývalého předsedy parlamentu Andreje Danka, pochybení v reakci nepřímo přiznal. Na sociální síti napsal, že kvůli kauze odstoupí až poté, co splní všechny předvolební sliby.

reklama