reklama

Po tropickém pondělí přijde mírné ochlazení s přeháňkami a bouřkami

V pondělí si Česko užije tropických teplot. Na západě Čech by se mohly vyšplhat až na 30 stupňů. Po zbytek týdne můžeme čekat mírné ochlazení, vrátí se přeháňky a bouřky. Podle meteorologů léto s tropickými teplotami v nejbližší době nehrozí.

reklama

Podle Českého hydrometeorologického ústavu by dnes mělo být oblačno až polojasno, během dne se místy čekají přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty budou 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 24 až 28 °C, v západní polovině Čech by ojediněle mohlo být až 30 °C. V 1 000 metrech na horách bude kolem 20 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný západní vítr se později změní na severozápadní a v bouřkách by mohl přechodně zesílit.

úterý by mělo být oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. Místy by se také mohl objevovat déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Od severozápadu srážky postupně ustanou a ubude oblačnosti. Ráno by se ojediněle mohly objevovat i mlhy. Nejnižší noční teploty by podle předpovědi měly činit 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 20 až 24 °C, na jihu a jihovýchodě kolem 26 °C.

K tématu

Ve středu hlásí předpověď polojasno až skoro jasno, během dne přechodně až oblačno a ojediněle by se mohly vyskytnout přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 °C, v Čechách místy až 9 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 °C.

Ve čtvrtek by mělo být polojasno až skoro jasno, během dne až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Nejnižší noční teploty klesnou na 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty by mohly dosahovat 21 až 25 °C.

pátek můžeme očekávat převážně oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 10 °C a nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 24 až 28 °C. Během dne by měl být mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, který v bouřkách přechodně zesílí.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama