reklama

Počet nakažených dál klesá. Laboratoře odhalily 658 případů covidu, nejméně od září

V úterý přibylo v České republice 658 případů covidu, nejméně za všední den od 7. září 2020. Nárůst počtu nakažených byl v úterý skoro o polovinu nižší než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Denní nárůsty počtu nakažených klesají postupně už od začátku března, kdy se dostaly na téměř 17 tisíc. Od loňského 1. března, kdy byli v Česku zaznamenáni první nakažení koronavirem, testy potvrdily COVID-19 u téměř 1,66 milionu lidí.

K tématu

Podobně jako počty nakažených v posledních týdnech výrazně klesly i denní počty úmrtí. Ještě na začátku května se pohybovaly až kolem 40, zatímco v uplynulém týdnu už nepřesáhl počet zemřelých za den dvacítku. Za celou dobu epidemie zemřelo k úterku s covidem 30 054 lidí.

Nadále klesá i reprodukční číslo

Zpomalování šíření nákazy ukazuje i pokles tzv. reprodukčního čísla, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný. Ke středě kleslo reprodukční číslo z úterních 0,73 na 0,71. Na přelomu dubna a května se číslo pohybovalo kolem 0,89.

Díky zpomalování epidemie vláda od pondělí plně otevřela školy a s omezeními se také po měsících uzavření otevřela kina, divadla nebo koncertní sály. Pro rekreační účely se znovu do provozu vrátily hotely, penziony a další ubytovací zařízení.

Od začátku příštího týdne mohou podle pondělního rozhodnutí kabinetu začít fungovat venkovní bazény a koupaliště a limit počtu účastníků sportovních aktivit, shromáždění či oslav se zvýší na 75 lidí uvnitř a 150 venku. Možné opět budou také skupinové prohlídky památek či muzeí.

K tématu

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Eriksen z nemocnice poslal první fotku po kolapsu. Připojil povzbudivý vzkaz

Eriksen z nemocnice poslal první fotku po kolapsu. Připojil povzbudivý vzkaz

„Za daných okolností se mám dobře,“ vzkázal dánský fotbalista Christian Eriksen nejen svým příznivcům, ale všem, kteří mu od sobotního kolapsu přímo na hřišti drží palce. Vzkaz spojený s fotografii, na které Eriksen ukazuje zdvižený palec, se objevil v úterý ráno na sociálních sítích dánského fotbalového svazu. 29letý záložník teď bude svým spoluhráčům držet palce v dalších zápasech na probíhajícím Euru.

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi
PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?
Pijte vodu, křičel rozladěný Ronaldo. Hvězdný sportovec nesnesl na stole Coca-Colu
Epidemie na ústupu. Přibylo 188 případů covidu, o třetinu méně než před týdnem
Na D1 se srazily auto, dodávka a cisterna, jeden zraněný. Kolona měla osm kilometrů
reklama
reklama
Schick jako Spider-Man, který zamotal Marshalla do sítě. Český gól pobláznil internet

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Trávníček promluvil o smrti Šafránkové: Jak na kolegyni vzpomíná a proč nekomunikoval?
Další články
reklama
reklama