CNN Prima News podniky

podniky

Výpis příspěvků ke štítku „podniky“

Obavy z nedostatku plynu vedou firmy k nezávislosti. Investují do privátních LNG terminálů

8. ledna 2023 23:31

Ceny plynu klesají. Ovšem některé firmy už nyní mají strach, že ho v příštím roce bude málo a že vláda začne omezovat dodávky energeticky náročným podnikům. Neváhají proto utrácet desítky i stovky milionů korun za vybudování privátních LNG stanic. Navíc jsou připraveny si zkapalněný plyn samy do České republiky dovážet.

Jeden výrok politiků a česká společnost přišla o 30 miliard, opřel se do vlády Kovanda

19. října 2022 23:13

Zmatky kolem daně z mimořádného zisku, které se také přezdívá windfall tax či válečná daň, pokračují. Vyjádření členů vlády ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval ekonom Lukáš Kovanda. Zdůraznil, že tweety poslankyně Olgy Richterové (Piráti) a vystoupení ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) stály českou společnost 30 miliard korun.

Prázdné podniky a žádné oslavy Nového roku. Rusko pociťuje dopady „částečné“ mobilizace

18. října 2022 07:59

Dopady války na Ukrajině začínají čím dál více pociťovat i běžní občané Ruska. Ze země totiž odešly statisíce lidí – ať na válečnou frontu, nebo do exilu, kam utekli před verbíři. Logicky tak chybí na místech, kde pracovali, kde se bavili a kde utráceli. Ruské podniky tak po západních sankcích dostaly další tvrdý zásah.

Volný: Válečná daň je zamlžená, banky budou kličkovat. Nemusí to být problém, míní člen ODS

17. října 2022 08:03

Do debaty o dani z mimořádného zisku – které se také přezdívá daň válečná či windfall tax – se pustili poslanci Jan Volný (ANO) a Jiří Havránek (ODS). Opoziční zástupce tvrdí, že je daň zamlžená a nejen banky kvůli ní budou chtít kličkovat. Havránek však mínil, že ačkoliv nemá z přistoupení k dani radost, je nutné vládní opatření na pomoc lidem zaplatit.

USA otřásají další masové střelby. Ve Filadelfii zemřeli tři lidé, v Phoenixu 14letá dívka

5. června 2022 15:36

USA řeší další masové střelby, a to rovnou ve třech městech. Ve Filadelfii několik střelců bezhlavě zaútočilo na lidi v ulici plné podniků. Zastřelili tři osoby, dalších dvanáct zranili. V Phoenixu pak neznámý člověk zavraždil teprve 14letou dívku při přestřelce v obchodním domě. Dalších osm lidí utrpělo zranění. V neděli ráno došlo ke střelbě i v Tennessee, zemřeli tři lidé a dalších čtrnáct utrpělo zranění.

Netolický: Plošná pomoc není na místě. Určeme pravidla, aby ji dostali nejpotřebnější

1. února 2022 14:17

Vláda Petra Fialy (ODS) chce prosadit novelu pandemického zákona. Ten však podle odborníků skrývá řadu problémů, jedním z nich je i kompenzace škod. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) zdůraznil, že z jeho zkušeností plošná pomoc není na místě. „Bylo by dobré určit pravidla, abychom pomohli nejpotřebnějším,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Kvůli omikronu mají podniky problémy. Špicar chce po vládě pracovní karanténu i pro firmy

31. ledna 2022 19:21

Řada podniků má kvůli omikronu problémy se svým provozem. Z dvou set firem, s dohromady více než 150 tisíci zaměstnanci, se třináct procent z nich dostalo do vážných problémů, upozornil viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. S vládou chce proto řešit možnost rozšíření pracovní karantény. Ta je možná zatím pouze pro zdravotníky a pracovníky v sociálních službách.

Pohlreich: Hlavně zůstat zdraví a nepos*at se z toho. Tentokrát je to opravdu na dřeň

18. listopadu 2021 21:35

Model inspirovaný bavorským řešením má v sobě řadu paradoxů. S trochou nadsázky by se dalo říct, že nenaočkovaný člověk se od pondělí do restaurace nedostane – pokud tedy není číšník, kuchař nebo výčepní. Na zaměstnance se totiž pravidla takzvaného bavorského modelu nevztahují. „Předvídat se nedá vůbec nic, tentokrát je to opravdu na dřeň,“ okomentoval situaci Zdeněk Pohlreich.