reklama
CNN Prima News podniky

podniky

Výpis příspěvků ke štítku „podniky“

Pohlreich: Hlavně zůstat zdraví a nepos*at se z toho. Tentokrát je to opravdu na dřeň

18. listopadu 2021 21:35

Model inspirovaný bavorským řešením má v sobě řadu paradoxů. S trochou nadsázky by se dalo říct, že nenaočkovaný člověk se od pondělí do restaurace nedostane – pokud tedy není číšník, kuchař nebo výčepní. Na zaměstnance se totiž pravidla takzvaného bavorského modelu nevztahují. „Předvídat se nedá vůbec nic, tentokrát je to opravdu na dřeň,“ okomentoval situaci Zdeněk Pohlreich.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

25. září 2021 06:38

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Prouza: Lidé jsou v hospodách zvyklí zaokrouhlovat. Mělo by být spropitné povinné?

24. srpna 2021 06:01

Mělo by být spropitné v Česku povinné, jako je tomu často v zahraničí? Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy by to bylo nešťastné. Zároveň by byl ale pro, aby lidé na účtence viděli, kolik peněz činí pět nebo deset procent dýška. A volá i po tzv. legalizaci spropitného, která by pomohla řadě lidí pracujících v restauratérském sektoru. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Odborář: Zaměstnanci platí zdravotní pojištění, mají právo na proplácení testů

13. srpna 2021 07:10

Zaměstnanci mají mít právo na proplácení testu na koronavirus i proto, že si platí zdravotní pojištění, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek. Věří také tomu, že testy ve firmách bude nakonec znovu proplácet stát. Zaměstnavatelé by ale podle něj měli začít s testováním svých pracovníků sami.

Zákaz tance? Z parketu lidi tahat násilně za ruku nebudeme, říká majitel klubu

16. července 2021 22:13

Od pátku začíná víkendové organizované kontrolování nočních klubů po celé České republice. Více než sto policistů s hygieniky bude zjišťovat, zda návštěvníci i personál nočních podniků dodržují nastavená protikoronavirová opatření. Majitel hudebního klubu v pražských Dejvicích, Tomáš Weigl uvedl, že se opatření snaží dodržovat, ale nebude lidi z parketu násilně tahat za ruku.

Miliardy určené pro boj s covidem získal jen zlomek malých firem, zjistil NKÚ

31. května 2021 08:02

Podporu 2,3 miliardy korun pro malé a střední podniky na poradenství, marketing a vzdělávání či na inovace pro boj s nemocí COVID-19 získalo jedno promile všech menších firem. Nebude tak mít velký dopad na celý sektor, uvedl v pondělí Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v tiskové zprávě k prověrce podpory. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které peníze rozdělovalo, navíc podle kontrolorů nedokáže vyhodnotit přínosy podpory.

Vláda schválila státem zaručené úvěry i na investice. Nahradí tím přímou pomoc firmám

12. dubna 2021 17:41

Vláda v pondělí schválila rozšíření státem zaručených úvěrů firmám v programu Covid III o úvěry určené nejen na provoz, ale i na investice. Začátek čerpání investičních úvěrů lze očekávat zhruba na počátku května. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

reklama