Pojištění na hory má význam
Zlomená noha, rozbitá hlava nebo srážka s dalším lyžařem a zničené lyže. Nepříjemné situace, které mohou na horách nastat, mohou vyjít pěkně draze. Experti upozorňují, aby lidé nejezdili na hory bez pojištění na všechny dny pobytu, na ty příjezdu a odjezdu se prý často zapomíná.
Na hory vyráží podle statistik každoročně desetina Čechů. Mezi nejoblíbenější lyžařské destinace patří hlavně rakouské Alpy, Slovensko a tuzemská střediska. Důležité je sjednat si pojištění na celou dobu pobytu a nesjednávat si nejnižší limity, nemusely by totiž případné zranění pokrýt.
ČTĚTE TAKÉ: Neměla lístek, tak dostala pěstí, tvrdí svědci. Revizoři se brání, případ v Bratislavě pobouřil
„Výdaje, pokud se vám něco stane v zahraničí, nedej bože s trvalými následky nebo budete v nemocnici dlouhodobě, tak částky nebudou statisícové, ale milionové. Cestovní pojištění na pár dní stojí ve výsledku pár stovek,“ popsal pro CNN Prima NEWS ekonom Oldřich Beránek.
Pojišťovny nabízení různé balíčky, platí, že čím vyšší pojistné, tím štědřejší je pak plnění. Modelový příklad podle portálu portalridice.cz vychází pro rodinu s dvěma dětmi na týden od 300 korun do 2 200 korun.
„Určitě bych doporučil pojistit si minimálně léčebné výlohy, což znamená, že když se něco stane a vy budete muset k lékaři, pojišťovna za vás veškeré výdaje zaplatí,“ popsal mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Káňa.
„Jako nezbytnou součást cestovního pojištění bych doporučil pojištění odpovědnosti za škodu. U pojištění bych doporučil začínat na 15 milionech,“ říká ředitel oboru pojištění majetku a odpovědnosti ČSOB pojišťovny Pavel Kaplan.
Lidé by si také měli dávat pozor na alkohol. Na některých sjezdovkách je zakázaný a hrozí za něj pokuta až tisíc eur, pojišťovny k němu navíc v případě plnění přihlížejí. I na alkohol se dá pojistit. „Ten kdo má v plánu více pít než lyžovat, ať si zvolí dané pojištění,“ radí Beránek.