CNN Prima News cestovní pojištění

cestovní pojištění

Výpis příspěvků ke štítku „cestovní pojištění“

Nejlevnější dovolená může být nejdražší. Když nemáte jednu jedinou věc...

Plavky, opalovací krémy, oblečení, knížky, nabíječky... na podobné nezbytnosti před dovolenou myslí většina z nás. Zdaleka ne každý ale do základní výbavy na dovolenou počítá také cestovní pojištění. Přitom právě to by mělo být na samém vrcholu seznamu. Chrání nás v případě nenadálých událostí, mezi které patří třeba zdravotní komplikace, krádeže, zranění při sportech nebo rekreaci, v nejhorších případech i úmrtí — zkrátka nešťastné příhody, které nechceme zažít, ale měli bychom na ně být připravení. A ideálně se specialisty, kteří přesně vědí, co dělat a jak pomoci v neočekávaných situacích. Mimochodem, cestovní pojištění není vhodné pouze při dovolené, hodí se také při jednodenních zahraničních cestách, při kterých může být riziko vyšší.

Cestovní pojištění PŘEHLEDNĚ: Na co si dát před dovolenou pozor a jak se vyhnout drahé léčbě?

Sezóna letních dovolených je tady a Češi ve velkém vyrážejí za hranice. Důležité je nepodcenit cestovní pojištění – v případě nenadálého úrazu byste bez něj i za menší zranění mohli v nemocnici zaplatit statisíce korun. Co vše si ohlídat, jak přistoupit k jeho výběru a na co stačí Evropský průkaz zdravotního pojištění?

Zpožděné kufry musí lidé reklamovat sami, brání se cestovky. Na jaké kompenzace vzniká nárok?

Ohledně zpožděných kufrů na letišti mohou poradit svým klientům cestovní kanceláře, reklamaci zavazadel nebo případnou kompenzaci nákladů si ale cestující musí vyřídit sami – právní vztah je mezi cestujícím a leteckým dopravcem. Potvrdil to místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež spolu se zástupci z cestovních kanceláří a pojišťoven. Cestující podle nich mají nárok na kompenzaci například základních hygienických potřeb a oblečení, musí si ale uschovat účtenky.

Dětský tábor coby volno pro rodiče? Klidné léto zajistí i opomíjené maličkosti

Táborová sezóna je nejen pro děti plná zábavy a dobrodružství. Rodiče se totiž dočkají kýženého času, kdy jim dočasně odpadne nepřetržitá starost o jejich ratolesti. Aby tento čas byl skutečně bezstarostný, je potřeba vzít při plánování těchto aktivit v úvahu především aspekty spojené s bezpečností dětí. Často jde přitom o maličkosti. Jak je to například s pojištěním?

Vedra pohltí i Evropu, varují experti. Dovolené ve Středomoří nahradí Balt a zdraží pojištění

V nadcházejících dekádách lidé zřejmě budou muset radikálně změnit způsob, jakým tráví dovolené v zahraničí. Může za to klimatická změna, píše britský deník The Telegraph. Podle zpravodajského webu budou dovolenkáři nuceni své cesty uzpůsobit rostoucím teplotám ve Středomoří nebo zaplatit více za pojištění. Britové předpovídají i rostoucí oblibu severských zemí či lyžařských středisek, která se přizpůsobují letním návštěvníkům.

Pozor na rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Na problém narazíte třeba v autopůjčovně

Řadu Čechů mohou v zahraničí čekat nemalé komplikace, pokud si neuvědomí, jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Přestože lidé často o své platební kartě hovoří jako o „kreditce“ v drtivě většině případů nosí v peněžence pouze „debetku“. Pokud lidé kreditní kartu ve skutečnosti nemají, může je čekat nemilé překvapení, například když si budou chtít na zahraniční dovolené půjčit automobil.

Cestovní pojištění na koronavirus? Někdo vám ho dá, někdo ne

Čeští epidemiologové v pondělí aktualizovali takzvanou mapu cestovatele. Ta barevně odlišuje jednotlivé evropské země podle rizikovosti nákazy koronavirem. Ve většině evropských zemí zůstává riziko nákazy nízké. Nově se mezi ně zařadila i Belgie. Některé pojišťovny ve svých cestovních pojištěních ale stále nehradí případné léčebné výlohy spojené s onemocněním COVID-19, hlavně při cestování do rizikových zemí.