reklama

Policie spustila palbu na zločince, který zajal 12letého chlapce. Kulky zabily oba

V nevadském městě Henderson došlo ke krvavé přestřelce. Policie začala pálit na zločince, který držel jako rukojmího 12letého chlapce Josepha Hawatmeha. V nastalém chaosu zemřeli po střelném zranění jak útočník, tak chlapec. Není dosud jasné, zda dítě omylem trefila policie, nebo zda ho zavraždil agresor. Policisté nyní zveřejnili záběry z měsíc starého zásahu.

reklama

Přestřelce předcházelo násilné vloupání. Útočník jménem Jason Neo Bourne vnikl do jednoho z bytů v domě, kde podle deníku New York Post sám bydlel. Tam Bourne zřejmě zavraždil Josephovu matku a také hospodyni, která v domě pracovala. Rovněž postřelil chlapcovu sestru. 12leté dítě nakonec vzal jako rukojmí a vyběhl s ním na ulici.

Na místo rychle dorazila přivolaná policie. Zločinec, který se údajně považoval za superpadoucha Banea z komiksu o Batmanovi, se naneštěstí policistům nevzdal bez boje. Zvedl do vzduchu zbraň a zamířil na hlavu 12letého chlapce.

Celý incident zachytila kamera připevněná na těle jednoho ze zasahujících těžkooděnců. Na videu je slyšet, jak kdosi zavolal: „Střílejte, jestli musíte, ale hlavně nesmíte trefit toho…“ Zoufalý hlas pak přerušila ostrá střelba.

V nastalém chaosu projektily usmrtily jak zločince, tak i 12leté dítě. Není jasné, zda chlapce zabili policisté, či útočník. „Usmrcení dítěte zavinilo chování podezřelého. Policisté nemohli neštěstí zabránit,“ uvedla policie v Hendersonu.

Motiv útočníka je nejasný. Policisté zveřejnili video ze zásahu přesně měsíc poté, co k přestřelce došlo. Tragédie se stala 3. listopadu.

K tématu

Tagy: Batman střelba komiks video útočník rukojmí policie dítě Nevada

Další hlavní zprávy

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Koronavirus

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob ani jejich počet, napsala Policie ČR na Twitter. Podle strážců zákona se opatření váže pouze k hromadným akcím. Policisté se tak obrátili proti nařízení nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Ten v pondělí na základě pandemického zákona omezil setkávání více než dvou lidí.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama