reklama

Policie spustila palbu na zločince, který zajal 12letého chlapce. Kulky zabily oba

V nevadském městě Henderson došlo ke krvavé přestřelce. Policie začala pálit na zločince, který držel jako rukojmího 12letého chlapce Josepha Hawatmeha. V nastalém chaosu zemřeli po střelném zranění jak útočník, tak chlapec. Není dosud jasné, zda dítě omylem trefila policie, nebo zda ho zavraždil agresor. Policisté nyní zveřejnili záběry z měsíc starého zásahu.

reklama

Přestřelce předcházelo násilné vloupání. Útočník jménem Jason Neo Bourne vnikl do jednoho z bytů v domě, kde podle deníku New York Post sám bydlel. Tam Bourne zřejmě zavraždil Josephovu matku a také hospodyni, která v domě pracovala. Rovněž postřelil chlapcovu sestru. 12leté dítě nakonec vzal jako rukojmí a vyběhl s ním na ulici.

Na místo rychle dorazila přivolaná policie. Zločinec, který se údajně považoval za superpadoucha Banea z komiksu o Batmanovi, se naneštěstí policistům nevzdal bez boje. Zvedl do vzduchu zbraň a zamířil na hlavu 12letého chlapce.

Celý incident zachytila kamera připevněná na těle jednoho ze zasahujících těžkooděnců. Na videu je slyšet, jak kdosi zavolal: „Střílejte, jestli musíte, ale hlavně nesmíte trefit toho…“ Zoufalý hlas pak přerušila ostrá střelba.

V nastalém chaosu projektily usmrtily jak zločince, tak i 12leté dítě. Není jasné, zda chlapce zabili policisté, či útočník. „Usmrcení dítěte zavinilo chování podezřelého. Policisté nemohli neštěstí zabránit,“ uvedla policie v Hendersonu.

Motiv útočníka je nejasný. Policisté zveřejnili video ze zásahu přesně měsíc poté, co k přestřelce došlo. Tragédie se stala 3. listopadu.

K tématu

Tagy: Batman střelba komiks video útočník rukojmí policie dítě Nevada

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Koronavirus

Sledujte ŽIVĚ: Britská mutace koronaviru je v Česku. Jaké představuje nebezpečí?

Sledujte ŽIVĚ: Britská mutace koronaviru je v Česku. Jaké představuje nebezpečí?

Do České republiky se již dostala britská mutace koronaviru. V pondělí o tom po jednání vlády informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Nová forma se má podle vědců šířit až o 40 procent rychleji než standardní varianta koronaviru. Jaká jsou další specifika britské mutace? Sledujte živě tiskovou konferenci Státního zdravotního ústavu (SZÚ) od 14 hodin na CNN Prima NEWS či v tomto článku.

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Další články
reklama
reklama