reklama

Policista zachránil život novorozeněti, které přestalo dýchat. Matka omdlela

Policista z Michiganu v USA zachránil život třítýdennímu dítěti, které přestalo dýchat. Dítě se podle CNN začalo dusit při pití z lahvičky a vyděšená rodina ihned zavolala pomoc. Při záchranné akci novorozeněte se zhroutila i jeho matka.

reklama

Michiganská policie zveřejnila video z minulého čtvrtka, které zachycuje záchrannou akci třítýdenního dítěte. Začalo se dusit při krmení. Na záznamu z palubní kamery policejního auta je vidět, že vyděšená rodina už bezmocně čekala před domem na příjezd pomoci. Přivolaný policista nezaváhal ani vteřinu a ihned vzal záchranu dítěte do svých rukou.

K tématu

„Co se s dítětem děje? Uklidněte se prosím a nechte mě dítě zkontrolovat,“ křičí šerif Maciejwski hned po příjezdu na místo. Podle šéfa místní policie Dwojakowského už dítěti modraly rty a bylo modré i ve tváři. „Bylo patrné, že nemělo dostatek kyslíku,“ dodal.

Policista zkontroloval životní funkce novorozeněte a pokusil se mu uvolnit dýchací cesty, pak ho otočil na břicho a poklepal mu několikrát na záda. Holčička se po chvíli nadechla a všem dala najevo, že je při životě, jemným pláčem. Když policista rodinu uklidnil, že dítě dýchá, zhroutila se vysílená matka.

Třítýdenní holčičku pak převezli na kontrolu do nemocnice. Policejní šéf Michiganské stanice strážníka Maciejwského pochválil za to, že zachoval klid, zvládl uklidnit rodinu a zároveň zachránit život novorozeněti dřív, než bylo předáno do zdravotní péče.

Další hlavní zprávy

MS v hokeji 2021

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Šestnáctka trenérů v posledních dnech a týdnech umíchala finální produkt, který vyšle na mistrovství světa v hokeji startující už v pátek 21. května v Lotyšsku. Podívejte se v článku CNN Prima NEWS na to, kteří hráči se dostali do finální nominace pro šampionát v Rize. Jednotlivé sestavy mohou v průběhu vrcholné akce nabýt na síle podle toho, jak se bude vyvíjet situace v zámořské NHL.

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání
Chladno a deště až do konce května. V Česku se oteplí teprve koncem měsíce
Další články
reklama
reklama