reklama

Policista zachránil život novorozeněti, které přestalo dýchat. Matka omdlela

Policista z Michiganu v USA zachránil život třítýdennímu dítěti, které přestalo dýchat. Dítě se podle CNN začalo dusit při pití z lahvičky a vyděšená rodina ihned zavolala pomoc. Při záchranné akci novorozeněte se zhroutila i jeho matka.

reklama

Michiganská policie zveřejnila video z minulého čtvrtka, které zachycuje záchrannou akci třítýdenního dítěte. Začalo se dusit při krmení. Na záznamu z palubní kamery policejního auta je vidět, že vyděšená rodina už bezmocně čekala před domem na příjezd pomoci. Přivolaný policista nezaváhal ani vteřinu a ihned vzal záchranu dítěte do svých rukou.

K tématu

„Co se s dítětem děje? Uklidněte se prosím a nechte mě dítě zkontrolovat,“ křičí šerif Maciejwski hned po příjezdu na místo. Podle šéfa místní policie Dwojakowského už dítěti modraly rty a bylo modré i ve tváři. „Bylo patrné, že nemělo dostatek kyslíku,“ dodal.

Policista zkontroloval životní funkce novorozeněte a pokusil se mu uvolnit dýchací cesty, pak ho otočil na břicho a poklepal mu několikrát na záda. Holčička se po chvíli nadechla a všem dala najevo, že je při životě, jemným pláčem. Když policista rodinu uklidnil, že dítě dýchá, zhroutila se vysílená matka.

Třítýdenní holčičku pak převezli na kontrolu do nemocnice. Policejní šéf Michiganské stanice strážníka Maciejwského pochválil za to, že zachoval klid, zvládl uklidnit rodinu a zároveň zachránit život novorozeněti dřív, než bylo předáno do zdravotní péče.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Další články
reklama
reklama