reklama
CNN Prima News politici

politici

Výpis příspěvků ke štítku „politici“

Kubek: Kolik lidí zemře, záleží na politicích. Rakušanům můžeme odvážnou vládu závidět

23. listopadu 2021 15:06

Česká lékařská komora (ČLK) volá po zavedení lockdownu. Její prezident Milan Kubek argumentuje tím, že je nutné omezit kontakty mezi lidmi, neboť tak se virus přenáší. „Záleží na politicích, kolik lidí nechají umřít, jak nechají epidemii rozjet a jaké budou ekonomické ztráty. Čím déle to bude trvat, tím více se epidemie rozjede a bude nutné ji brzdit přísnějšími opatřeními,“ reagoval na současná opatření v pořadu K věci.

Útok teroristů neštovicemi? Musíme se na to připravit, varuje Gates a volá po prevenci

7. listopadu 2021 16:35

Zakladatel Microsoftu Bill Gates vyzval světové politiky, aby zřídili fond pro boj s budoucími pandemiemi a bioterorismem. Miliardář varoval, že státy musí být připraveny na katastrofy, jako je třeba teroristický útok pomocí neštovic, ať to stojí, co to stojí. Podle něj bude výzkum sice velice drahý, ale poskytne obrovský přínos vědě.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s Babišem i Pekarovou. Co říkají na rozhovor se Zemanem?

5. listopadu 2021 18:34

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Prezident Miloš Zeman v pátečním rozhovoru pro Frekvenci 1 hovořil o svém zdravotním stavu. Prozradil, jak se cítí a že se chystá jmenovat předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Promluvil také o svých kriticích. Jak působil rozhovor na předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou, premiéra Andreje Babiše a předsedu Senátu Miloše Vystrčila? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Senát zamítl zmrazení platů politiků. Nikdo z ANO nebyl proti, Babiš přesto viní koalice

27. října 2021 10:43
Aktualizováno

Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Senát ve středu zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních činitelů na pět let. Senátoři označovali novelu za populistické předvolební gesto a poukazovali na budoucí skokový nárůst platů po roce 2026. Rozhodnutím horní komory návrh takzvaně spadne pod stůl, nová povolební Sněmovna už nebude moci senátní veto přehlasovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že jde o další podvod nové koalice na voličích. Web Novinky.cz ovšem upozornil, že zmrazení nepodpořil ani jeden ze senátorů za ANO.

Zemanovi jsem roky koukal pod ruce. Není to jeho podpis, má jasno bývalý spolupracovník

16. října 2021 22:03

Návštěva předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta Miloše Zemana dala za vznik řadě spekulací. Ta nejprobíranější se týká podpisu hlavy státu na dokumentu, který svolává novou Sněmovnu. Veřejnost míní, že podpis nepatří Zemanovi. Tuto domněnku podporuje i prezidentův bývalý spolupracovník Wiliam Pešek. Webu Seznam Zprávy sdělil, že si je jistý, že se nejedná o jeho podpis.

reklama