CNN Prima News politici

politici

Výpis příspěvků ke štítku „politici“

Regionální politici si polepší na odměnách. Vláda jim přiklepla 10 procent navrch

30. listopadu 2022 15:16

Odměny regionálních politiků po dvouletém zmrazení stoupnou o 10 procent. V rámci nařízení to ve středu schválila vláda. Uvolnění starostové, primátoři či hejtmani si v závislosti na velikosti obce, města či kraje vydělají částku mezi 47 255 a 155 943 korunami. Změna nemá vliv na státní rozpočet, odměny vyplácejí ze svých rozpočtů jednotlivé samosprávy. Obce a kraje do budoucna žádají automatické valorizace.

Kratom vyzkoušel každý pátý středoškolák. Vobořil prozradil, jak by mohla vypadat regulace

2. listopadu 2022 06:07

Kratom vyzkoušelo 20 procent středoškoláků, alespoň jednou týdně ho užívá 3,3 procent žáků středních škol, vyplývají z průzkumu společnosti Než zazvoní. Droga není v Česku regulovaná a díky tomu je volně dostupná na internetu, v prodejních automatech a rozváží se podobně jako jídlo. To by se podle protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila (ODS) mělo změnit. Pro CNN Prima NEWS popsal, jak by regulace měla přesně vypadat a co jí stojí v cestě.

GLOSA: Starostování zadarmo neexistuje. Za nemalé peníze se politici zbavují odpovědnosti

22. září 2022 13:26

Jako před každými volbami, i před těmi komunálními se objevil pravidelně se opakující nešvar. Kandidáti na primátora či starostu se předhánějí v tom, kdo bude skutečně pracovat pro město, obec i nejposlednější vísku s co nejmenším nárokem na plat. Objevují se i výkřiky, že někdo bude starostou zadarmo. Promiňte, ale takového opravdu nechci. Navíc zadarmo to opravdu není.

Anketa: Kdo vás nejvíce přesvědčil v druhé předvolební superdebatě?

18. září 2022 20:58
Aktualizováno

Necelý týden před komunálními volbami se na CNN Prima NEWS uskutečnila druhá předvolební superdebata s představiteli českých politických stran. Vystoupil ministr dopravy Martin Kupka (ODS), první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček, místopředseda hnutí SPD Radim Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Kdo přesvědčil lidi nejvíce? Ve webové anketě zvítězil místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček.

Anketa: Kdo vás nejvíce přesvědčil v první předvolební superdebatě?

11. září 2022 20:59

Necelé dva týdny před komunálními volbami stanice CNN Prima NEWS připravila první předvolební superdebatu s představiteli českých politických stran. Vystoupil ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan, předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nebo předseda ČSSD Michal Šmarda. Lidé také mohli hlasovat, kdo je přesvědčil nejvíce. Debatu podle výsledků diváckého hlasování ovládla šéfka KSČM Kateřina Konečná.

Prosím vás, Kalousek lže, zas je ožralý. Imitátor Jablonský si střílel z českých politiků

11. srpna 2022 18:41

Diváci úterní talkshow 7 pádů Honzy Dědka, která se tentokrát točila na zámku Nelahozeves, měli o zábavu vskutku postaráno. Jedním z hostů byl totiž imitátor Petr Jablonský, který jim nejen vyprávěl vtípky hlasy pohádkových velikánů, ale dokonce si připravil i novodobou pohádku O perníkové chaloupce. Tu pak předčítal hlasy známých politiků.