CNN Prima News politici

politici

Výpis příspěvků ke štítku „politici“

Politici mají dvojí slovník. Za sprostoty by se měli omlouvat unii dlaždičů, vyzval Kubáček

Krásně se ukazuje, že politici mají dvojí život – ujíždějí jim nervy a mají dvojí slovník. Když se vypnou kamery a mikrofony, tak by se leckterý dlaždič styděl. Politici by se proto neměli omlouvat české veřejnosti, ale spíše unii dlaždičů. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Reagoval tak na vulgarismy poslance Ondřeje Koláře (TOP 09), k nimž se uchýlil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který je použil v e-mailové komunikaci, kterou omylem poslal jinam. Kubáček také zhodnotil, zda používání sprostých slov může politikům získat příznivce.

Podílíme se na genocidě, kritizovali demonstranti vládu i prezidenta. Podpořili Palestinu

Několik set lidí se v sobotu odpoledne sešlo na pražském náměstí Míru na demonstraci na podporu Palestiny. Protestující požadovali ukončení izraelských odvetných útoků a umožnění humanitární pomoci v Pásmu Gazy, propuštění palestinských zajatců a politická jednání o spravedlivém řešení situace. Kritizovali také proizraelský postoj české vlády a prezidenta Petra Pavla. Po 15:00 se protestující vydali na pochod na Václavské náměstí, náměstí Republiky a Staroměstské náměstí.

Kocáb ostře: Pavel se svou minulostí na Hradě a Babiš premiérem? To tam mohl zůstat Husák

Už před volbami jsem byl proti tomu, aby se stal Petr Pavel prezidentem. I dnes má základní výhrada, že na Hradě neměl být bývalý komunista, přetrvává. A kdyby se na post premiéra znovu dostal Andrej Babiš (ANO), což není vůbec vyloučené, tam kam jsme se to dostali? To tam rovnou mohl zůstat sedět Gustav Husák. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr pro lidská práva a hudebník Michael Kocáb. Zároveň mu však některé Pavlovy kroky imponují a hodnotí je „střízlivě“.

Velký zátah na Olomoucku. Policie zadržela kvůli veřejným zakázkám politiky i podnikatele

Policisté v kauze možného ovlivňování veřejných zakázek v oblasti dopravních staveb na území Olomouckého kraje obvinili 13 lidí. Většina z nich se trestných činů dopustila ve prospěch organizované zločinecké skupiny, uvedlo na webu Vrchní státní zastupitelství (VSZ) v Olomouci. Obvinění jsou u výslechu, o případném návrhu na vazbu se teprve bude rozhodovat, uvedli žalobci. Podle informací ČTK jsou mezi zadrženými politici i podnikatelé.

Charanzová o svém favoritovi: Šimečka je svěží vítr. Fico? Návrat do korupční minulosti

Ve slovenských volbách jsou dva hlavní protivníci: Robert Fico a Michal Šimečka. Expremiér představuje návrat do minulosti, která nebyla růžová, ale plná korupčních kauz. Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS ke slovenským volbám to uvedla místopředsedkyně EP Dita Charanzová (ANO). Tvrdí, že místopředseda Evropského parlamentu (EP) představuje nový styl politiky, svěží vítr. „Šimečka má moji plnou podporu,“ řekla doslova.

Sledujte Partii: Velká politická debata s Richterovou, Vondrou, Knotkem a Hrnčířem

Boj o rozpočet, úspory i pozornost ve Sněmovně. V pořadu Partie Terezie Tománkové budou na tato témata debatovat ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák z hnutí STAN a předseda sněmovního ústavně-právního výboru Radek Vondráček z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuse čtyř zástupců různých politických stran a hnutí. Pořad můžete sledovat v neděli v 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Klíčové volby na Slovensku: Spočítejte si pomocí kalkulačky, komu byste dali hlas

Již koncem září se na Slovensku uskuteční předčasné volby do Národní rady. O přízeň voličů se budou ucházet jak dobře známé, tak nově vzniklé politické subjekty, které se v mnohém liší. Která strana by se svým programem získala váš hlas? Pomůže vám volební kalkulačka, již připravil spolek KohoVolit.eu. Vaše názory srovná se všemi kandidujícími subjekty. CNN Prima NEWS v samotný den voleb nabídne komplexní zpravodajský servis srovnatelný s volbami v Česku. Diváky čeká speciální volební studio od sobotních 20:15 do nedělních 6:00, kdy by mělo být rozhodnuto o vítězi. Dění přímo na Slovensku bude sledovat pět reportérů. Z Prahy diváky volební nocí provedou moderátoři Terezie Tománková, Petr Suchoň, Petr Převrátil a Libor Bouček.