Okresní soud v Tachově se zabývá případem pracovnice České pošty, která je podezřelá z toho, že během roku 2019 vědomě nedoručila desítky poštovních psaní a balíků. Zmíněnou poštu našla policie u ní v bytě. 29leté ženě hrozí až pět let ve vězení.
Česká pošta čelila v roce 2019 na Tachovsku ostré kritice od mnoha klientů. Ti si často stěžovali na to, že jim vůbec nepřišla pošta, kterou očekávali. Zdá se, že za to může jedna z místních doručovatelek.
Nedoručenou poštu totiž našla policie u ní v bytě. Státní zástupce Ondřej Wendler nyní ženu viní z trestného činu porušení tajemství uzavřeného listu či jiné písemnosti při poskytování poštovní služby, uvedl deník Právo.
„Od ledna 2019 do října téhož roku jako pracovnice České pošty průběžně přebrala k doručení v místě svého pracoviště minimálně 85 kilogramů obyčejné pošty, 46 doporučených psaní a 47 balíčků z Číny. Poštovní zásilky však nedoručila adresátům a postupně je ukládala v místě svého bydliště,“ zmínil státní zástupce Wendler.
Podle něj tím doručovatelka způsobila svému zaměstnavateli škodu ve výši několika desítek tisíc korun. Ty Česká pošta již vyplatila poškozeným klientům jako finanční kompenzaci za nedoručené zásilky. Nedoručené dopisy měla žena uložené v krabicích.
„Nebyly otevřené, s výjimkou balíčků z Číny, kde u některých chyběl jejich obsah. Šlo o lenost. V případě doporučených zásilek, které se evidují, musela ještě nějakým fíglem vykazovat jejich doručení. To by měla u soudu vysvětlit její nadřízená,“ stojí dále v obžalobě.
Obviněná žena v průběhu trestního řízení odmítla vypovídat. Před soudem pak tvrdila, že vše na ni údajně nastražil její otec. „Neshledal jsem žádné polehčující okolnosti. Naopak obžalované přitěžuje množství nedoručených zásilek a výše škody. Chybí u ní (obžalované) i jakákoliv sebereflexe,“ doplnil Wendler.
Mluvčí České pošty Matyáš Vitík v reakci na incident uvedl, že jde o naprosto neakceptovatelné jednání: „Tady nemůžeme mluvit o nějakém náhodném opomenutí. Bohužel se najdou občas tací, kteří to dělají z nějakého důvodu záměrně.“ Podle Vitíka byly zajištěné dopisy nakonec doručeny adresátům.