reklama

Postel věci mění! A platí to i u smraďochů

V minulém blogu jsem poctivě hlásila nového spolubydlu. Pupik u mě stále ještě bydlí a kromě blinkání do postele už jsme venku udělali pár kroků. V pátek nás čeká kastrace a o nějaký ten blog dál tu bude hledat domov, tak se připravte.

reklama

V minulém blogu jsem poctivě hlásila nového spolubydlu. Pupik u mě stále ještě bydlí a kromě blinkání do postele už jsme venku udělali pár kroků. V pátek nás čeká kastrace a o nějaký ten blog dál tu bude hledat domov, tak se připravte.

Stejně jako všichni před ním, přišel s něčím novým. Každý ze spolubydlících, s nimiž jsem měla tu čest bydlet, byl úplně jiný. Bydlel tu chuligán, uřvan, veselista i pekelník. Pár věcí se ale opakuje bez výjimky. Taková životní jistota dočaskářů …

Zápach

S novým spolubydlícím přijde i intenzivní odér. To je nepsané pravidlo a platí bez výjimky. Je to široká paleta různorodých čichových vjemů od „takový lepší bezdomovec“ přes „hodil jsem dvacetkrát šipku do popelnice pro měsíc staré syrečky“ až po „sednul jsem si takhle párkrát do velké potřeby a nikdo mě nikdy nezvedl“. Hodí se nahlas říci, že po první koupeli většina nevyčmuchne.

Postel věci mění

Ano, postel věci mění. Je to myslim takový obecný životní moudro, které platí i tady. Nevím přesně, co v noci spolubydlové vyváděj, ale jakmile se jednou vyspí s vámi, ten vztah je od „jdeme spát“ po „dobré ráno“ diametrálně odlišnej.

Pupík se mnou zatím nespal. Je to takovej ranní gentleman a postelovej onanista, když si myslí, že ho nevidím. Od pěti ráno chodí kontrolovat jestli už nejsem náhodou vzhůru a při každém mém převalení se na mě skočí podívat, jestli neuvidí otevřený oko, do kterýho mi pravidelně strká svůj čumák. Když ovšem zjistí, že ještě spím, odejde pokorně čekat do pelechu na další pohyb. Ovšem ve chvíli, kdy si odskočím na ranní balkónovou kávu a netuší, že ho šmíruju přes žaluzie, rozjede na posteli válecí show. Trochu ho podezřívám, že mi chce počůrat polštář. Nutno podotknout, že Pupik spát v posteli samozřejmě může, jen toho ještě nevyužil a to je koneckonců asi důvod, proč nám to kamarádšoftství tak dlouho trvalo. Přemlouvat ho nebudu, jsem dáma!

Neumím se chovat venku

Naprostá většina smraďochů většinou netuší, co je vodítko, ani co venku dělat. Tady je potřeba se řídit heslem „s trpělivostí nejdál dojdeš“ a ňamky tu většinou neplatěj. Podle naturelu si užijete od „klidně mě tahej po břiše, já prostě někam nejdu“ až po „já tu odhozenou igelitku seřvu a toho holuba taky a vůbec, budu řvát, dokud nedojdeme domů“.

Pupika už pár týdnů řídím dvěma vodítky a zatím jsme se dostali k panickému běhu a pocitu „ten strom mě chce zabít, támhleta pani mě chce zabít, auto mě chce zabít, celej svět mě chce zabít“.

Jsou na sebe pyšní

To je poznat hlavně u předchozího bodu. Naprostá většina smraďochů pociťuje obrovskou pýchu ve chvíli, kdy venku dokázali ujít po svých trasu od dveří k popelnici a zpátky a dávají to náležitě najevo. Po procházce, kde udělají najednou místo jednoho popelkovského kroku devět a půl, se doma naparují, najednou je pod postelí prázdno a nafukuje se to uprostřed obýváku. Potom většinou následuje louže na posteli, ale o tom až někdy jindy.

Bod o vylučování strategicky vynechám, abych mohla vyslovit, že pokud je tu někdo, kdo v skrytu duše touží dělat dočaskáře, nechť se přihlásí 😊)

Tagy:

Hlavní zprávy

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu
Itálie

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu

Itálie se stane první evropskou zemí, která bude po všech zaměstnancích požadovat, aby se prokazovali covidovými certifikáty. O novém opatření, podle něhož musí mít každý člověk na pracovišti doklad o očkování proti covidu, zotavení z této nemoci nebo o negativním testu na koronavirus, na svém zasedání rozhodla vláda. Platit začne 15. října, uvedla agentura ANSA. Ministryně pro regionální záležitosti Mariastella Gelminiová už ve středu řekla, že kabinet chce, aby nová pravidla platila pro zaměstnance ve veřejném i soukromém sektoru.

Nejhorší covidový scénář v Česku: Obchody s výdejním okénkem a hospody na rezervace

Ministerstvo zdravotnictví má na stole plány, jak postupovat v nadcházejících měsících podle vývoje pandemie koronaviru. Připravený má i nejkrizovější scénář, který by začal platit v okamžiku, kdy by se v Česku znovu rozjela masivní vlna, tak jako loni na podzim. Obchody by při něm mohly fungovat jen prostřednictvím výdejních okének a do restaurací by se chodilo pouze při rezervaci.

Počet nakažených v Česku stále roste. Třetí den se drží nad hranicí 500 případů

Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 550 nových případů onemocnění COVID-19, o 130 víc než před týdnem. Šlo tak o třetí den v řadě, kdy nárůst přesáhl 500 případů. Za poslední týden připadá 28 nově odhalených případů nákazy na 100 tisíc obyvatel, což je nejvíc od konce května. V nemocnicích je v souvislosti s covidem podle posledních údajů 158 lidí. ČR je také podle nákaz covidem v EU za 14 dní třetí nejméně zasaženou zemí, nejhůře je na tom nově Slovinsko. Česko má nyní nejméně mrtvých na obyvatele.

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Největší výsadková operace měla urychlit konec druhé světové války. Skončila debaklem

Byla to ambiciózní operace, která měla urychlit konec druhé světové války. Po sérii úspěchů v Normandii už spojenečtí velitelé přemýšleli, jak co nejrychleji porazit třetí říši. Proto odstartovali největší výsadek ve vojenské historii, který měl v okupovaném Nizozemsku vytvořit koridory pro pozemní armádu až do Berlína. Tehdy ale Spojenci netušili, že hluboko za nepřátelskou linií odpočívají elitní německé oddíly. Nákladná operace Market Garden skončila pro Spojence velkým debaklem.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Chcete letět do vesmíru? Stačí být plnoletý a zaplatit 9,6 milionu korun

Ve středu na oběžnou dráhu odstartovala loď Crew Dragon společnosti SpaceX, která na své palubě hostí čtyřčlennou civilní posádku. Do vesmíru se podle Romana Jonáše, ředitele zastoupení Virgin Galactic pro Českou a Slovenskou republiku, může podívat takřka každý. „Stačí k tomu v přepočtu 9,6 milionu korun a minimální věk 18 let,“ sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zrušili byste elektronickou evidenci tržeb?

Elektronickou evidenci tržeb slibují po volbách kompletně zrušit pouze SPD a koalice Spolu, tedy pokud se dostanou do vlády. Zrušení EET, nebo její úpravu chtějí i další dlouhodobí kritici – koalice Piráti a STAN. ČSSD, která hnutí ANO pomáhala EET v minulé vládě prosadit, by EET nerušila. Stejně tak KSČM, ta ale dodává, že EET všechna očekávání nenaplnila.

reklama