CNN Prima News povinná školní docházka

povinná školní docházka

Výpis příspěvků ke štítku „povinná školní docházka“

Bek: Chystám se zavést nové typy vysokých škol. Také ty střední se výrazně promění

Delší povinná docházka by se mohla týkat již dětí, které nastoupí na základní školu v roce 2026, střední školy mají být více všeobecné a naopak odborné znalosti by studenti mohli získat na nově vzniklých polytechnikách. Čerstvý ministr školství Mikuláš Bek (STAN) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovořil o svých plánech na reformování českého vzdělávacího systému.

Delší povinná docházka i jiné přijímačky na střední. Bek vyjmenoval, co chce ve školství změnit

Nastupující ministr školství Mikuláš Bek (STAN) chce jednat o prodloužení povinné školní docházky tak, aby do vzdělávacího systému vtáhl i ty, kteří se o vstup na střední školu ani nepokusí. V této souvislosti nevyloučil možnost zrušení 9. tříd. Uvedl to na úterní tiskové konferenci k představení svých priorit. Proti tomu se však už dříve vyslovili lidovci. Bek chce rovněž diskutovat o zavedení vratných studijních grantů pro vysokoškoláky, aby měli možnost absolvovat studia i mladí lidé bez silného sociálního zázemí.

Osm tříd základky, nebo do školy v sedmi letech? Reforma budí vášně i mezi politiky

Návrh reformy školství prodlužuje povinnou školní docházku na 10 let a zahrnuje do ní i střední školy. Je potřeba přizpůsobit se době, ve které žijeme, řekla v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS jeho autorka, poslankyně Renata Zajíčková (ODS). Se zkrácením docházky na základní škole nesouhlasil poslanec za SPD Zdeněk Kettner, podle něj by bylo lepší posunout hranici školního věku na sedm let.

Zase je to jinak. Nošení roušek se upravovat nebude, mělo se měnit kvůli uprchlíkům

Koaliční rada se podle vicepremiéra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) rozhodla neupravovat nošení roušek u dětí. Návrh byl proto stažen z jednání vlády. Ministerstvo zdravotnictví navrhovalo, aby bylo zakrývání dýchacích cest povinné v MHD, zdravotnických a sociálních zařízeních od šesti let věku. Dosud platí povinnost pro ty děti, které zahájily školní docházku.

Dobrovolné opakování ročníku je třeba zvážit, říká šéf asociace základních škol

Někteří žáci za posledních 12 měsíců strávili ve školních lavicích sotva pár týdnů. Zatímco před rokem byly děti nadšené a celou situaci považovaly za jedno velké dobrodružství, dnes by se většina z nich vrátila do školy hned. Chybí jim motivace, sociální kontakty a kroužky. Jak se poslední rok podepsal na psychice i znalostech našich dětí? Co na to říkají odborníci? A co si myslíte vy? Hlasujte v anketě uvnitř článku.