CNN Prima News povinná školní docházka

povinná školní docházka

Výpis příspěvků ke štítku „povinná školní docházka“

Zase je to jinak. Nošení roušek se upravovat nebude, mělo se měnit kvůli uprchlíkům

30. března 2022 17:54

Koaliční rada se podle vicepremiéra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) rozhodla neupravovat nošení roušek u dětí. Návrh byl proto stažen z jednání vlády. Ministerstvo zdravotnictví navrhovalo, aby bylo zakrývání dýchacích cest povinné v MHD, zdravotnických a sociálních zařízeních od šesti let věku. Dosud platí povinnost pro ty děti, které zahájily školní docházku.

Vojtěch o létě: Roušky místo respirátorů a tři vlny testování po návratu do škol

20. června 2021 13:37

Ministerstvo zdravotnictví chce od druhé poloviny července umožnit očkování proti covidu bez předchozí registrace, uvedl v neděli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v České televizi. Zároveň řekl, že uvažuje o tom, že by od července lidé vyměnili respirátory za roušky a že chystá tři vlny testování v prvních dnech školní docházky.

Dobrovolné opakování ročníku je třeba zvážit, říká šéf asociace základních škol

19. března 2021 07:23

Někteří žáci za posledních 12 měsíců strávili ve školních lavicích sotva pár týdnů. Zatímco před rokem byly děti nadšené a celou situaci považovaly za jedno velké dobrodružství, dnes by se většina z nich vrátila do školy hned. Chybí jim motivace, sociální kontakty a kroužky. Jak se poslední rok podepsal na psychice i znalostech našich dětí? Co na to říkají odborníci? A co si myslíte vy? Hlasujte v anketě uvnitř článku.