reklama
CNN Prima News pracovní místa

pracovní místa

Výpis příspěvků ke štítku „pracovní místa“

Drtí nás Tesla, budeme propouštět, varuje šéf Volkswagenu. V ohrožení je i Škoda Auto

9. listopadu 2021 08:21

První evropská Gigafactory americké automobilky Tesla je téměř hotova. Už příští rok by z jejích výrobních linek měly sjíždět první elektromobily. Konkurence se děsí, protože jsou v ohrožení desetitisíce pracovních míst. A to nejen ve Volkswagenu, ale i ve Škodě Auto spadající pod jeho křídla. „Nyní se rozehrála velká bitva o to, která z fabrik a lokací to odnese,“ varuje šéf tuzemských odborů Josef Středula.

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

25. září 2021 11:44

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.

Senát schválil zákonné zakotvení sdílených pracovních míst

10. června 2020 13:11

Uzákonění sdílených pracovních míst, nová pravidla pro stanovení dovolené i podmínky vysílání pracovníků do zemí EU přinese novela zákoníku práce, kterou dnes schválil Senát. Norma má uzákonit také zavedení placeného volna navíc pro zaměstnance, kteří působí na dětských táborech, a změnu výpočtu renty ze ztráty na výdělku po pracovním úrazu. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Živí rodinu, ale zůstal úplně bez příjmu. Stát mu pomůže jen se zdravotním pojištěním

14. dubna 2020 15:03

Ve velmi svízelné situaci se ocitl Daniel, otec malé dcerky, který doposud pracoval na dohodu jako trenér v kickboxerských klubech. Poté, co koronavirová krize uzavřela také sportoviště, zůstal ze dne na den bez příjmu. Protože si ale neplatil sociální pojištění, stát mu nyní příliš nepomůže. „Musíme to přečkat, pomáhají nám úspory,” říká Daniel, který nedávno dokončil vysokou školu.

reklama