CNN Prima News pracovní místa

pracovní místa

Výpis příspěvků ke štítku „pracovní místa“

Středula: Po válce u nás může zůstat až 70 % uprchlíků, podmínky musí mít jako Češi

V České republice může po válce na Ukrajině zůstat 50 až 70 % uprchlíků, kteří kvůli ruské invazi svoji zemi opustili. V pořadu K věci řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Ten ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že Ukrajinci musí mít na tuzemském trhu práce zajištěné stejné podmínky jako Češi. Varuje také před možným růstem xenofobie vůči Ukrajincům ve společnosti.

Válku pocítí většina českých firem, zchudne autoprůmysl. Podniky vyhlíží Ukrajince

Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se jim nedařilo dlouhodobě obsadit. Vyplývá to z průzkumu, který personální agentura Hofmann Personal uskutečnila v březnu mezi 158 personalisty z výrobních, velkoobchodních a logistických firem.

Řada Ukrajinců chce opustit Česko, aby bránila vlast. Jejich odchod zpomalí chod firem

Průmyslové podniky, doprava, ale třeba i zdravotnictví – tam všude najdeme lidi z Ukrajiny. Často vykonávají práci, o kterou Češi nestojí. A pokud by chtěli bránit vlast a vrátili se zpět na Ukrajinu, řada odvětví by najednou nefungovala. Varuje před tím Svaz obchodu a cestovního ruchu. Ministerstvo zahraničí oznámilo, že se omezí vízová činnost na velvyslanectví v Kyjevě. A i to by mohlo negativně ovlivnit chod firem.

Noví ministři potřebují nové lidi. Úřad vlády nabobtná o zaměstnance za miliony

Na Úřadu vlády by mělo vzniknout celkem 74 nových služebních a pracovních míst, především kvůli zřízení útvarů pro ministry bez portfeje pro vědu, legislativu a evropské záležitosti. Vyplývá to z návrhu tzv. systemizace služebních a pracovních míst k začátku roku 2022, který má ČTK k dispozici. V souvislosti se zřízením nových míst počítá návrh se zvýšením objemu peněz na platy téměř o 43 milionů korun.

Nezaměstnanost klesla, nižší byla naposledy minulý březen. Pracovních míst je méně

Nezaměstnanost v Česku v listopadu klesla z říjnových 3,4 procenta na 3,3 procenta. Nižší byla naposledy loni v březnu. Uchazečů o práci úřady evidovaly 245 549, zhruba o 6 100 méně než v předchozím měsíci a o téměř 29 tisíc méně než před rokem, kdy nezaměstnanost činila 3,8 procenta. Nabídka pracovních míst se proti předchozímu měsíci sice snížila, nicméně stále jich bylo více než uchazečů. Zaměstnavatelé jich nabízeli téměř 345 tisíc. Na volné místo tak připadá v průměru 0,7 uchazeče, informoval dnes Úřad práce ČR. Analytici pokles nezaměstnanosti předpokládali.

Drtí nás Tesla, budeme propouštět, varuje šéf Volkswagenu. V ohrožení je i Škoda Auto

První evropská Gigafactory americké automobilky Tesla je téměř hotova. Už příští rok by z jejích výrobních linek měly sjíždět první elektromobily. Konkurence se děsí, protože jsou v ohrožení desetitisíce pracovních míst. A to nejen ve Volkswagenu, ale i ve Škodě Auto spadající pod jeho křídla. „Nyní se rozehrála velká bitva o to, která z fabrik a lokací to odnese,“ varuje šéf tuzemských odborů Josef Středula.

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.