reklama

Změny venčení psů v Praze. Volně pobíhat budou moci zvířata jen na označených místech

Pražský magistrát bude muset změnit pravidla pro venčení psů. Vyhláška už sice upravuje, kde se mohou psi volně pohybovat bez vodítka, ministerstvo vnitra teď ale po magistrátu chce, aby místa ve vyhlášce konkrétně vyjmenoval a označil je. Pejskaři si v hlavním městě už teď stěžují na to, že míst pro volné venčení zvířat je příliš málo.

reklama

Například cedule v parku v pražských Malešicích, která jasně uvádí, že zde pejskaři mohou pustit psa z vodítka, nestačí. Ministerstvo vnitra požaduje změnu. „V připomínkách nám ministerstvo vnitra sdělilo, že chce, abychom přímo v této vyhlášce místa, kde psi mohou volně běhat, jasně vymezili. Ať už jmenovitě, nebo mapou,“ zní z magistrátu vedeného Piráty.

Pražští pejskaři ale takovýchto míst chtějí více. Podle pražské opozice by namísto vyhlášky měla fungovat mezilidská domluva. „Když je někde dětské hřiště nebo tam běhají děti, tak tam nepustím psa. A nebo, když je někde deset pejskařů, tak tam nepůjdu s malými dětmi. Vždycky je to o dohodě,“ myslí si poslanec Patrik Nacher (ANO).

V Praze je evidováno asi 90 tisíc psů. Volný pohyb je pro psa podle odborníků nezbytný. Zvlášť, když je celý den zavřený v bytě. „To by musel mít každý člověk flegmatického psa. Když má akčního, tak samozřejmě vyžaduje nějakou akci – vylítat se, běhat za klackem,“ popisuje kynolog Rudolf Desenský.

To ale v hlavním městě není tak jednoduché. Pravidla jsou striktní a pokud by pes pobíhal na zakázaném místě bez vodítka, může dostat jeho majitel pokutu až deset tisíc korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama