reklama
CNN Prima News prevence

prevence

Výpis příspěvků ke štítku „prevence“

REPORTÁŽ: Od kontroly po ozařování. Čím vším si musí projít ženy s rakovinou prsu?

21. listopadu 2021 05:41

Ať už pravidelné, nebo sporadické samovyšetření prsou může odhalit strašáka většiny žen – bulku, která v ňadru nemá co dělat. Mnohé pacientky však netuší, co je při diagnóze karcinomu prsu, celosvětově nejčastěji se vyskytujícím nádorovém onemocnění u žen, čeká. Redakce CNN Prima NEWS se proto vydala do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, aby to zjistila. Čím vším si ženy skutečně projdou?

Lidé s mutací alfa vydechují až stokrát víc viru. Delta je ještě horší, tvrdí vědci

14. října 2021 22:59

Vědci z Marylandské univerzity přišli s novými výsledky studie o šíření koronaviru. Zjistili, že člověk, který je nakažen variantou alfa vydechuje do ovzduší 43- až 100krát více viru než člověk, který se nakazil původním kmenem viru. Odborníci nyní předpokládají, že varianta delta je ještě nakažlivější. Vir se podle nich vyvíjí tak, aby se lépe přenášel vzduchem.

Česko zažívá pozdní léto, na to babí si ještě počkáme. Jásat mohou houbaři, ale i klíšťata

5. září 2021 22:17

V porovnání s dřívějšími roky bylo letošní léto pro provozovatele koupališť katastrofou. Příští týden by to ale mohl napravit. Teplé počasí by mělo přát nejen milovníkům koupání, ale i houbaření. Podle meteorologů budou podmínky pro sběr hub ideální. To samé bohužel platí i pro klíšťata, kterým začíná druhý vrchol sezony.

Experti: Stárnou nám lékaři, realita není dobrá. Primární péče je podfinancovaná

30. srpna 2021 23:14

Primární péče je dlouhodobě podfinancovaná a chybí v ní lidi. Navíc praktičtí lékaři stárnou a mladým chybí motivace, řekl v pořadu 360° Tomáš Doležal, ředitel Institutu pro zdravotní ekonomiku iHETA. Dalším velkým problémem, obzvlášť v období po covidu, je rovněž nedostatečná prevence a čím dál větší díra v systému veřejného zdravotního pojištění, uvedli experti ve vysílání CNN Prima NEWS.

Nádorových onemocnění je v Česku příliš. Myslete na prevenci, apeluje šéf onkologů

13. července 2021 22:45

Česká republika patří k zemím Evropské unie, které trpí nadprůměrným počtem případů nádorových onemocnění. „Onkologové však během pandemie pracovali dobře. Je spíš potřeba, aby lidé kladli větší důraz na prevenci i životosprávu,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Marek Svoboda.

Delta mutace nabírá na síle. Nakolik je nebezpečná a jaké jsou příznaky?

29. června 2021 21:04

Delta mutace – varianta COVID-19, která přišla z Indie a děsí celý svět – se rychle šíří po celé planetě. Je navíc mnohem nakažlivější než mutace britská. Je pravda, že tento druh koronaviru je smrtelnější než všechny ostatní? A nakolik účinné jsou v tomto případě vakcíny? Redakce CNN Prima NEWS připravila odpovědi na nejzásadnější otázky, které byste měli znát.

Babiš chce u exministra Arenbergera postavit nové onkocentrum

29. června 2021 11:48

Premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil vinohradskou nemocnici, které šéfuje exministr zdravotnictví Petr Arenberger. Tématem byla prevence rakoviny a výstavba onkologického centra. Sledujte tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), předsedy Evropské společnosti gynekologické onkologie Davida Cibuly a ředitele Masarykova onkologického ústavu Marka Svobody od 12 hodin.

Primář: Zapomeňme na covid. Máme více pacientů se zanedbanými nemocemi

22. června 2021 19:47

Na odděleních jim momentálně leží 0 pacientů s covidem. Ačkoliv se koronavirová situace v českých nemocnicích lepší, nyní přicházejí pacienti s dalšími onemocněními v pokročilém stadiu. Lékaři mnohdy neví, jestli jim ještě budou moci pomoct. „Neznamená to ale, že házíme flintu do žita,“ odpovídal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS primář I. Kliniky tuberkulózy a respiračních potíží Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiří Votruba.

Jak trestat domácí násilí? Viníci často dostanou jen podmínku, ženám zůstane trauma

3. června 2021 20:17

Případ údajných znásilnění ze strany bývalého poslance Dominika Feriho znovuotevřel téma násilí na ženách. Ozývají se hlasy, že sexualizované a domácí násilí v Česku není dostatečně trestáno. Pachatelé takovýchto činů často od soudu odchází pouze s podmínkou. Mnohdy se také stává, že je oběti domácího násilí ani nenahlásí.

Covid výrazně snížil počet rozvodů v Česku. Kvůli pandemii ale značně ubylo i svateb

10. května 2021 09:01

Přes rok trvající pandemie koronaviru a s ní spojená restriktivní opatření poznamenaly rodinné vztahy. Podle statistik loni vstoupilo do manželství o 17 procent lidí méně než o rok dříve. Ubylo i rozvodů, kterých bylo nejméně od roku 1970. Česko má nicméně dlouhodobě vysokou rozvodovost a nelichotivá čísla může podle expertů pomoci snížit prevence. Rodinný svaz ČR nabídne během Týdne pro rodinu, který se bude konat od 8. do 15. května, řadu on-line přednášek na toto téma.

reklama