CNN Prima News prevence

prevence

Výpis příspěvků ke štítku „prevence“

To „nevočůráš“. Počet mužů s rakovinou prostaty neustále roste, lze se jí vyhnout?

20. listopadu 2022 07:56

Každoročně si diagnózu rakoviny prostaty vyslechne v Česku osm tisíc mužů a 20 procent z nich tomuto onemocnění podlehne. Urologové věří, že tato neblahá čísla může pomoci snížit plošný screening, o jehož zavedení usilují už řadu let. Proč většina mužů zanedbává prevenci a jak plošný screening probíhá? CNN Prima NEWS oslovila urologa z Thomayerovy nemocnice v Praze a člena nadačního fondu Muži proti rakovině Jiřího Stejskala.

Válek chce platby za nadstandard ve zdravotnictví. Budou dvě kvality péče, přiznal

5. listopadu 2022 14:13

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce vrátit do hry nadstandardy ve zdravotnictví. Na sobotní stranické programové konferenci v Praze připustil, že zavedení nadstandardů by vedlo k rozdělení kvality péče do dvou skupin. Nadstandardy v ČR skončily v roce 2013. Válek chce také mimo jiné posílit prevenci. Jedním z kroků podle něho bude zavedení úhrady šest až sedm tisíc korun od zdravotních pojišťoven na povinný pobyt dětí ze sedmých a osmých tříd základních škol na českých horách.

Na rakovinu prsu umírá téměř dva tisíce žen ročně. Prevence jim může zachránit život

23. října 2022 14:54

Každý rok v říjnu se po celém světě konají akce, které šíří osvětu ohledně rakoviny prsu. Pink October neboli Růžový říjen se tak stal symbolem druhého nejčastějšího nádorového onemocnění u žen. CNN Prima NEWS oslovila Kateřinou Šédovou, zakladatelku organizace Loono, která sdružuje tým mladých lékařů a studentů medicíny a mimo jiné se snaží informovat veřejnost o důležitosti samovyšetření pomocí projektu #prsakoule.

Nepodceňujte prevenci, nabádá nová aplikace. Poradí, jak si samovyšetřit prsa či varlata

22. října 2022 20:04

Nezisková organizace Loono, která se zaměřuje na prevenci rakoviny, spustila tento týden novou mobilní aplikaci Preventivka. Ta uživatelům připomene nejen preventivní prohlídky u lékaře, ale také poradí, kdy a jak provádět samovyšetření prsou, varlat nebo kůže. V budoucnu by v aplikaci mohl přibýt také očkovací kalendář či mapa míst pro testování na pohlavně přenosné choroby.

Generální ředitel OZP: Zdraví zaměstnanci se vyplatí, firmy se o ně mají starat

27. září 2022 07:01

Den zdraví letos pro své zaměstnance uspořádala televize CNN Prima NEWS. Dobrá fyzická i tělesná kondice je výhodou nejen pro samotné pracovníky ale také pro zaměstnavatele, kteří si tento fakt začínají uvědomovat čím dál víc. A je to tak správně, hodnotí záměr pečovat o své zaměstnance a podpořit tak prevenci nemocí Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny. Právě ta nastartovala projekt Zdravá firma, jehož součástí Den zdraví je.

Jde o život. Počet Čechů s demencí prudce roste, jak včas odhalit příznaky zákeřné nemoci?

21. září 2022 20:09

Česká populace čelí epidemii Alzheimerovy choroby. Počet pacientů s různými typy demence dlouhodobě roste, dvakrát častěji zasahuje ženy v pokročilém věku. Klíčová je prevence a včasné odhalení nemoci, lékařská péče je ale v České republice nerovnoměrná a roztříštěná. Na neveselou skutečnost upozornili lékaři během tiskové konference ke Světovému dni Alzheimerovy choroby, který připadá na 21. září.

Jak mohou ženy předejít gynekologickým nádorům? Fialová jízda upozorňuje na prevenci

20. září 2022 09:01

V úterý 20. září si připomínáme Světový den onkogynekologických diagnóz (World GO Day). V jeho rámci upozorní Fialová jízda po Praze především na prevenci, díky které lze gynekologické nádory odhalit včas a zvýšit tím šanci na plné uzdravení. Onkogynekolog Roman Kocián v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zmiňuje nejčastější diagnózy a jak jim lze předcházet.

Peníze lidem za zdravý životní styl? Experti řekli, jak ucpat finanční díry ve zdravotnictví

8. září 2022 06:49

Každá koruna, dolar nebo euro vynaložené na prevenci se nakonec vrátí dvanáctinásobně. Investice do prevence jsou proto naprosto zásadním nástrojem nejen pro dlouhodobou finanční udržitelnost českého zdravotnictví, které bude v příštích letech čelit negativním důsledkům stárnutí populace. Shodli se na tom experti z mnoha evropských zemí, kteří vystoupili v rámci panelové diskuse na mezinárodní konferenci Ekonomika prevence, pořádané Zdravotnickým deníkem v pražském hotelu Corintiha Towers.

Brutální útok na pošťačku: Ženě se porouchalo auto. Když vystoupila, roztrhali ji psi

31. srpna 2022 09:09

Práce pošťáka ve Spojených státech se začíná stávat rizikovým povoláním. Dokládá to i tragická událost ze severovýchodu Floridy, kde 61letou pošťačku Pamelu Rockovou napadla smečka psů poté, co vylezla z rozbitého vozidla. Na pomoc jí okamžitě přiběhli místní obyvatelé, kteří se snažili zvířata odehnat a zavolali záchranku. Žena nakonec svým zraněním v nemocnici podlehla. Podle Poštovní služby Spojených států jsou ročně napadeny tisíce doručovatelů.