Zpěvák Milan Drobný si pořídil luxusní bydlení. Na koupi domu padly všechny jeho úspory
Příběhy z první linie
Nejnovější příspěvky k tématu
Buď vyhoříte, nebo se z vás stane monstrum, popisuje sestra z covidového oddělení
Jedna úmorná dvanáctihodinová služba, druhá, třetí. Klidně i šest za sebou. A při nich spousta bolesti, utrpení, bezmoci. Zoufalství. Smrti. Zdravotní sestra ze západních Čech, která si přála zůstat v anonymitě, pro CNN Prima NEWS popisuje, jaké to je bojovat s covidem přímo v místech, která se pro mnohé z nás staly konečnou stanicí.
Tatínek zemřel. Prosím, ať maminka přežije. Lékařka z JIP popsala příběhy z nemocnice
Lékaři i zdravotní sestřičky jsou fyzicky i psychicky velice unavení. Pro CNN Prima NEWS o tom promluvila lékařka Renata Černá Pařízková, která pracuje na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové a stará se o pacienty s nejtěžšími průběhy nemoci. „Každý z pacientů má svůj příběh a svoji rodinu,“ začíná vyprávět.
Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska
Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.
Zdravotník: Nečekal jsem, že může být hůř. Ať si rebelové zkusí práci na covid oddělení
Je to mazec, smrt je náš denní chléb, musel jsem si zvyknout, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvacetiletý Matěj Valášek, který pracuje na covidovém oddělení v uzavřeném Trutnově jako zdravotní bratr. Popsal, že občas se jim na oddělení sejde i šest záchranek najednou. V nemocnici je neskutečný tlak na lůžka, mají téměř pořád plno. Byly i směny, kdy byl tak vyčerpaný, že se po práci rozbrečel. Pacienti se podle něj navíc poslední dobou potýkají s horším průběhem nemoci.
Příběhy z první linie: Pacienti se nemohou nadechnout. Jsou vděční, když je uspíme
Pacienti, kteří bojují s koronavirem na ARO odděleních jsou často vděční za to, když jim sestřičky řeknou, že je uspí, strčí jim trubičku do krku, a oni si tak mohou odpočinout. Většina z nich je totiž ze snahy nadechnout se naprosto vyčerpaná. V umělém spánku je to pak ale 50 na 50, jestli se člověk probudí, nebo jestli se bude volat rodině, aby se přišla rozloučit. Často jde i o pacienty kolem 40 až 50 let.
Příběhy z první linie: Devět z deseti lidí u nás zemře. Pacienti 70+ mají smůlu
„Devět z deseti pacientů na našem oddělení ARO zemře. Pacienti starší 70 let mají minimální šanci na přežití, tak bereme ty perspektivnější.“ V rámci seriálu Příběhy z první linie přinášíme svědectví studenta lékařské fakulty, který se nebál a otevřeně popsal krutou realitu v jedné z nemocnic v Moravskoslezském kraji.
Silné příběhy, každodenní boj o život a neustálá snaha o to být tu pro druhé. Příběhy z první linie boje s koronavirem se rozhodla redakce CNN Prima NEWS zveřejňovat na základě podnětů od zdravotníků z českých nemocnic.