reklama

Příběhy z první linie

Nejnovější příspěvky k tématu

Tatínek zemřel. Prosím, ať maminka přežije. Lékařka z JIP popsala příběhy z nemocnice
Příběhy z první linie

Tatínek zemřel. Prosím, ať maminka přežije. Lékařka z JIP popsala příběhy z nemocnice

Lékaři i zdravotní sestřičky jsou fyzicky i psychicky velice unavení. Pro CNN Prima NEWS o tom promluvila lékařka Renata Černá Pařízková, která pracuje na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové a stará se o pacienty s nejtěžšími průběhy nemoci. „Každý z pacientů má svůj příběh a svoji rodinu,“ začíná vyprávět.

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

28. února 2021 06:12

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Zdravotník: Nečekal jsem, že může být hůř. Ať si rebelové zkusí práci na covid oddělení

23. února 2021 17:02

Je to mazec, smrt je náš denní chléb, musel jsem si zvyknout, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvacetiletý Matěj Valášek, který pracuje na covidovém oddělení v uzavřeném Trutnově jako zdravotní bratr. Popsal, že občas se jim na oddělení sejde i šest záchranek najednou. V nemocnici je neskutečný tlak na lůžka, mají téměř pořád plno. Byly i směny, kdy byl tak vyčerpaný, že se po práci rozbrečel. Pacienti se podle něj navíc poslední dobou potýkají s horším průběhem nemoci.

Příběhy z první linie: Pacienti se nemohou nadechnout. Jsou vděční, když je uspíme

16. února 2021 05:22

Pacienti, kteří bojují s koronavirem na ARO odděleních jsou často vděční za to, když jim sestřičky řeknou, že je uspí, strčí jim trubičku do krku, a oni si tak mohou odpočinout. Většina z nich je totiž ze snahy nadechnout se naprosto vyčerpaná. V umělém spánku je to pak ale 50 na 50, jestli se člověk probudí, nebo jestli se bude volat rodině, aby se přišla rozloučit. Často jde i o pacienty kolem 40 až 50 let.

Hlavní zprávy

Rekordní nárůst počtu nakažených ve školách. PCR testy odhalily oproti minulému týdnu dvojnásobek
Koronavirus

Rekordní nárůst počtu nakažených ve školách. PCR testy odhalily oproti minulému týdnu dvojnásobek

Po pondělním testování ve školách se podle ministerstva zdravotnictví potvrdilo PCR metodou 16 627 případů nákazy koronavirem. Je to víc než dvojnásobek proti minulému týdnu. Mezi žáky odhalily PCR testy 15 178 nakažených a mezi pedagogy 1 449. Růst je podle úřadu důsledkem naprosté dominance nové koronavirové varianty omikron, jejíž podíl na všech nových nákazách už podle Státního zdravotního ústavu činí víc než 98 procent. Metoda PCR potvrdila výsledky zhruba 59 % pozitivních antigenních testů.

reklama

Koronavirus – příběhy z první linie

Silné příběhy, každodenní boj o život a neustálá snaha o to být tu pro druhé. Příběhy z první linie boje s koronavirem se rozhodla redakce CNN Prima NEWS zveřejňovat na základě podnětů od zdravotníků z českých nemocnic.