Cyklistický Prima CUP spouští registrace. Trasy povedou do devíti českých krajů i Polska

Seriál závodů horských kol Prima CUP 2024 spustil registrace a nabízí účastníkům deset bikových příležitostí. Cyklistický podnik odstartuje tradičním dubnovým závodem v Hradci Králové a bude pokračovat až do října. V termínové listině nechybí akce se zárukou pravého mountainbikingu, ani ty tradiční s více než dvacetiletou historií jakými jsou Silesia Bike Marathon nebo závod ČEZ Sázava. Trasy deseti podniků provedou účastníky devíti kraji České republiky a u vybraných akcí zavítají také do sousedního Polska.

U většiny akcí si účastníci mohou vybrat ze tří tras. Jednotlivé závody jsou také hodnoceny v rámci celoročního seriálu, což přináší závodníkům možnost měřit síly s ostatními v celkovém hodnocení.

Prima CUP nabízí jedinečnou příležitost pro všechny, kteří chtějí zažít atmosféru závodů nebo si vyzkoušet nové trasy.

ČTĚTE TAKÉ: Pocta pro mučeného mistra světa. Praha má ulici se jménem Kobranova, poválečného Pastrňáka

Novinkou v roce 2024 je Šumavský MTB maraton, který se uskuteční v Zadově 27. července. Seriál také čeká jubilejní desátý ročník exhibičního závodu Gočárovy schody. Jedinečný závod v sámem srdci historického města Hradce Králové nabídne bohatý závodní program. Díky své významnosti je akce zařazena do Calendaria Regina jako prestižní akce města Hradce Králové s mezinárodním významem. Vyhlášení seriálu se uskuteční 5. října v malebném prostředí vinic na závěrečném závodě Škoda Auto Mikulov.

Domácí šampionát ve Varech

Stejně jako v předchozích letech se seriál uskuteční pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky jako nejvyšší domácí soutěž Škoda Auto Český pohár v maratonu. Vrcholem seriálu bude 10. srpna domácí šampionát v maratonu v Karlových Varech, kde budou titul obhajovat Karla Löffelmann Štěpánová a Lubomír Petruš.

Závody seriálu Prima CUP jsou skvělou příležitostí pro každého, kdo si chce užít cyklistické závodění, zlepšit své sportovní výkony nebo se prostě jen bavit na kole v krásné přírodě.

Pro všechny závody seriálu aktuálně platí nejnižší ceny startovného. Neváhejte a přihlaste se včas a nejvýhodněji již nyní.

Termíny Prima CUP 2024:

13. 04. 2024 – DECATHLON HRADEC KRÁLOVÉ

18. 05. 2024 – SILESIA BIKE MARATHON, Opava

26. 05. 2024 – ČEZ STOLOVÉ HORY, Machov

8. 6. 2024 – ŠKODA AUTO DOLNÍ MORAVA

15. 06. 2024 – ČEZ SÁZAVA

3.– 6. 07. 2024 – KUPKOLO.CZ MTB TRILOGY

27. 07. 2024 – ČEZ ŠUMAVSKÝ MTB MARATON

10. 08. 2024 – ČEZ KARLOVY VARY, Mistrovství ČR v maratonu

28. 09. 2024 – ČEZ GOČÁROVY SCHODY, Hradec Králové

5. 10. 2024 – ŠKODA AUTO MIKULOV, vyhlášení seriálu

Informace o seriálu na www.iprimacup.cz.

Tagy: