reklama
CNN Prima News příspěvek

příspěvek

Výpis příspěvků ke štítku „příspěvek“

Podnikatelé mají dostat o více než 150 korun denně navíc, navrhuje Senát

27. ledna 2021 16:27

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla senátní úpravu odmítnout.

Většina samoživitelů nedosáhla na příspěvek, důvod neznají. Polovina je zadlužená

23. srpna 2020 21:21

Nemají na zaplacení hypoték a nákup pomůcek dětem do školy. V květnu na konci koronakrize byla zadlužená třetina samoživitelů, v srpnu už je to prý polovina. Vyplývá to z ankety Klubu svobodných matek, které se zúčastnilo přes 1 500 lidí. Ministerstvo práce a sociálních věcí od března nabízí mimořádnou okamžitou pomoc. Podle ankety ale část samoživitelek neuspěla s žádostí.

Soud zprostil obvinění exposlance ODS, který přirovnal Zemana k Hitlerovi

3. srpna 2020 18:46

Bývalý jesenický radní a exposlanec ODS Martin Lang, který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentu Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu o Zemanovi mimo jiné napsal, že „je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“. Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal Úřadu Městské části Prahy 8.

Místo školky rodiče: Proč malé české děti zůstávají doma častěji než ty zahraniční?

29. dubna 2020 15:28

České a slovenské děti mladší tří let v drtivé většině nezakusí dlouhodobou péči někoho jiného než svých rodičů. Řadíme se ke státům s nejnižším procentem rodičů, kteří svěřují své malé potomky výchovným institucím nebo příbuzným – prarodičům, tetičkám či sousedům – na více než 30 hodin týdně. V pěti evropských zemích je přitom takto opatrovaných dětí přes 40 procent. Co vede české rodiče k tomu, že jsou s ratolestmi doma co nejdéle?

Miliardy korun na oddlužení českých nemocnic

27. dubna 2020 17:45

Šest nemocnic – konkrétně pražské Všeobecná fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Nemocnice Na Bulovce, Thomayerova nemocnice, brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny a Fakultní nemocnice Brno, mají dostat jednorázový příspěvek 7,7 miliardy korun na oddlužení. Návrh od ministerstva zdravotnictví, který reaguje na kritickou ekonomickou situaci nemocnic, musí schválit vláda.

reklama