CNN Prima News příspěvek

příspěvek

Výpis příspěvků ke štítku „příspěvek“

Úsporný tarif na energie: Vláda dá až 20 tisíc korun. Lidem by se měly snížit zálohy

9. července 2022 10:20

Příspěvek na energie v připravovaném úsporném tarifu, který má domácnostem pomoci snížit účty za elektřinu a zemní plyn, bude nejvýše 20 tisíc korun na jedno odběrné místo. Příspěvek bude dotací ze státního rozpočtu ve prospěch obchodníků s plynem a elektřinou, kteří o tuto dotaci posléze sníží zákazníkovi z řad domácností účet nebo zálohy. Budou to muset zřetelně uvést ve vyúčtování. Jak přesně bude příspěvek vypadat a komu se bude vyplácet, rozhodne až vláda svým nařízením. Stojí to ve vládním návrhu novely energetického zákona, který už kabinet předložil poslancům.

Pět tisíc pro rodiny je směšných. Budeme bojovat za změnu, řekl Babiš a navrhl řešení

2. června 2022 14:04

S vládním příspěvkem pět tisíc korun pro domácnosti s dětmi má hnutí ANO zásadní problém. Rodiny by ho podle předsedy Andreje Babiše měly dostávat každý měsíc do konce roku a vztahovat by se měl i na studující do 26 let. Poslanec ANO Aleš Juchelka doplnil, že zákonodárci hnutí budou hlasovat pro pomoc rodinám, nesouhlasí ale s rychlým projednáním návrhu Sněmovnou, aby mohli uplatnit svoje pozměňovací návrhy.

Pět tisíc rodinám s dětmi? Čirý populismus a návnada pro voliče, kritizoval Kovanda

30. května 2022 05:58

Už v srpnu mají dostat rodiny s dětmi, jejichž příjmy loni nepřesáhly milion korun hrubého, od státu příspěvek pět tisíc korun. Ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Partie PLUS kritizoval, že příspěvek je špatně zacílený a slouží pouze jako návnada pro voliče. Tomuto názoru kontroval v pořadu prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza, podle kterého chce kabinet pomoci rodinám ve chvíli, kdy navyšuje důchody.

Se sedmiletým Kubou se život nemazlí. Bojuje se vzácným syndromem, rodina prosí o podporu

25. května 2022 06:39

Nelehký život připravil osud jednomu malému chlapci z Ústecka. Sedmiletý Kuba žije s velmi vzácným onemocněním, jde o Shwachman-Diamondův syndrom. S maminkou Renátou je tak neustále na cestách po lékařích a mnohdy i úřadech. Renáta je jako samoživitelka závislá na podpoře od státu. Příspěvek na auto, které se synem velmi potřebují, ale nedostali.

Za ubytování Ukrajinců stát zaplatí až 250 korun denně. Záviset to bude na typu bydlení

16. března 2022 10:06

Stát bude platit za ubytování ukrajinských uprchlíků 200 až 250 korun denně podle typu bydlení. Shodli se na tom ministři s hejtmany, řekl ve středu po schůzce novinářům ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Domluvili se také na přerozdělování migrantů z nejvytíženějších krajů. To se bude řídit počtem obyvatel kraje nebo jeho ekonomickou výkonností. Opatření ještě musí schválit vláda. Ministři se také shodli s hejtmany na přerozdělování uprchlíků z nejvytíženějších krajů. Odvíjet se bude od počtu obyvatel kraje či ekonomické výkonnosti.

Podnikatelé mají dostat o více než 150 korun denně navíc, navrhuje Senát

27. ledna 2021 16:27

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla senátní úpravu odmítnout.

Většina samoživitelů nedosáhla na příspěvek, důvod neznají. Polovina je zadlužená

23. srpna 2020 21:21

Nemají na zaplacení hypoték a nákup pomůcek dětem do školy. V květnu na konci koronakrize byla zadlužená třetina samoživitelů, v srpnu už je to prý polovina. Vyplývá to z ankety Klubu svobodných matek, které se zúčastnilo přes 1 500 lidí. Ministerstvo práce a sociálních věcí od března nabízí mimořádnou okamžitou pomoc. Podle ankety ale část samoživitelek neuspěla s žádostí.