reklama
CNN Prima News příznaky

příznaky

Výpis příspěvků ke štítku „příznaky“

Hlavní hygienička Svrčinová se nakazila koronavirem. V izolaci zůstane dva týdny

29. listopadu 2021 08:54

Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Svrčinová zůstane dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na koronavirus ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh covidu, pracovat chce z domova.

Nadějný lék na covid: EMA dala zelenou další pilulce, ale jen pro část pacientů

19. listopadu 2021 19:43

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) se v pátek vyslovila pro léčbu covidu u některých pacientů pilulkou vyvinutou farmaceutickou společností Merck. Lék s názvem molnupiravir zatím nedostal plnohodnotné povolení, podle EMA jej ale lze začít podávat dospělým lidem, kteří po nákaze koronavirem zvládají sami dýchat, ovšem panuje u nich riziko těžkého průběhu onemocnění. Unijní agentura také ohlásila, že začala posuzovat obdobnou pilulku od společnosti Pfizer.

Frühlingová o panickém záchvatu: Chci ten zážitek vymazat, bylo to hnusné. Co jí pomohlo?

5. října 2021 14:34

Zpěvačka Iva Frühlingová zažila úspěchy doma i v zahraničí. Prosadila se ve světě modelingu i na hudební scéně. Vše ale změnila panická ataka, která ji na pět let stáhla do ústraní. „Ten zážitek bych nejraději vymazala, bylo to skutečně hnusné. Už funguji normálně, ale někdy cítím, že by to mohlo přijít. Je to něco, z čeho se člověk úplně nedostane. Díky tomu jsem si ale ujasnila, co jsem za typ člověka. Víc jsem se poznala,“ prozradila v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?

23. září 2021 11:26

Za poslední dva týdny přibylo v Česku jediné podezření na úmrtí v souvislosti s očkováním proti nemoci COVID-19, celková bilance tak stoupla na 113. Od poslední aktualizace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nahlásilo podezření na nežádoucích účinky po vakcinaci dalších 143 lidí. Jejich počet tak od začátku očkování v Česku stoupl na 8 304. Co patří mezi nejčastěji hlášené zdravotní komplikace?

V Indii se vyskytl další smrtelný virus. Šíří ho kaloňové a vakcína zatím neexistuje

7. září 2021 09:23

Indie se ocitá na prahu nové epidemie, a to smrtelného viru Nipah. Po zdravotních komplikacích, které jsou s ním spojené, zemřel 12letý chlapec Mohammed Hashim z Pashooru. U dalších 11 osob – chlapcových rodičů, příbuzných a lékařů – se projevují příznaky nemoci. Do kontaktu s nakaženým Mohammedem se dostalo minimálně 251 lidí, 30 zdravotníků je nyní v izolaci.

Deprese, bolesti, vyčerpání. Postcovidový syndrom trápí i lidi po lehkém průběhu nemoci

11. srpna 2021 07:21

Pro nemalý počet lidí neznamená vyléčení z nemoci COVID-19 konec zdravotním komplikacím. Problémy mají i měsíce po negativním testu. Podle lékařů se tzv. postcovidový syndrom může objevit i u těch, kteří prodělali jen lehký průběh nemoci. V bezpečí nejsou ani děti, u nichž se syndrom může projevit třeba formou zánětlivého onemocnění.

Různé mutace, různé příznaky měnící se i podle očkování. Na co si dát u covidu pozor?

6. srpna 2021 09:55

Není překvapením, že nový koronavirus způsobující nemoc COVID-19 mutuje, a tím se také snadněji šíří ve společnosti. Každá varianta navíc může způsobovat jiné symptomy a lidé mohou mít i rozdílné průběhy nemoci. Čerstvá studie výzkumné agentury Zoe nyní seřadila pět nejčastějších symptomů podle pořadí, které se odvíjí také od dávek očkování.

reklama