CNN Prima News příznaky

příznaky

Výpis příspěvků ke štítku „příznaky“

Co dělat, když vás dostane covid? Lékaři připomínají pravidla, doporučují i očkovací kombo

Počet nakažených osob novými subvariantami korovaniru roste a s příchodem podzimu nebude situace o nic lepší. Jak se správně zachovat a komu se ozvat, když vás skolí covid? A jak je to v současnosti s testováním či očkováním proti koronaviru i v kombinaci s chřipkou? „Dá se objednat na obojí najednou. U valné většiny lidí proběhlo vše v pořádku,“ řekl redakci CNN Prima NEWS předseda Mladých praktiků Vojtěch Mucha a poradil, co by měli dělat lidé, u kterých se potvrdí nákaza covidem.

Když kašel ohlásí nevyhnutelné. Rakovina plic drží kruté prvenství, netýká se pouze kuřáků

Každý rok si zhruba 6 600 pacientů v Česku vyslechne, že trpí rakovinou plic. Jedná se sice „až“ o čtvrté nejčastější zhoubné nádorové onemocnění, drží kruté prvenství v oblasti mortality. S diagnózou umírá kolem 80 procent pacientů. Ačkoliv za nádorovým onemocněním stojí zejména kouření, měli by se mít na pozoru i ti, kteří si cigaretu v životě nezapálili. Nikdo, kdo trpí zejména úmorným kašlem, by neměl návštěvu lékaře odkládat.

Nová varianta koronaviru se rychle šíří. Vzácné symptomy se objevily hlavně u dětí

Odborníci v Indii popsali neobvyklý příznak koronavirové subvarianty Arcturus, který se vyskytuje u nakažených dětí. V zemi se varianta šíří velmi rychle, v pátek zaznamenali přes 11 tisíc nových případů covidu, což je nejvíce za poslední rok. Hygienici již přijali sérii nových opatření, aby epidemii zpomalili. Informují o tom britská a indická média.

Do Česka dorazila nová mutace koronaviru orthrus. Jaké jsou její nejčastější příznaky?

Laboratoře v Česku odhalily nové varianty viru způsobujícího nemoc COVID-19. Do tuzemska se už rozšířily varianty orthrus a bythos. Jde o příbuzné mutace známé jako kraken. V Česku nicméně dál vládne omikron BA.5. Počty pozitivně testovaných v posledních dnech začaly podle údajů ministerstva zdravotnictví opět mírně stoupat, hospitalizovaných ovšem dál ubývá, aktuálně je jich v tuzemsku 258. Jak rozpoznat nákazu variantou orthrus?

PŘEHLEDNĚ: Epidemie respiračních nemocí udeřila. Jak poznat RS virus od chřipky či covidu?

Českem se šíří vlna respiračních infekcí. Za poslední týden počet nakažených stoupl o více než třetinu. Takzvaný RS virus trápí hlavně dětskou část populace. Ministerstvo zdravotnictví mluví také o epidemii chřipky. K tomu Státní zdravotní ústav (SZÚ) čeká růst počtu případů covidu. Jak správně rozeznat RS virus, chřipku a COVID-19? Redakce CNN Prima NEWS připravila seznam nejběžnějších příznaků.

Imunoložka: Dřív jsme prskali a nic se netestovalo. Smolař dostane RS vir, chřipku i covid

Česko je na prahu epidemie. V současné době se podle imunoložky a mikrobioložky Blanky Říhové mohou lidé nakazit třemi typy virů: chřipkou, covidem a RS virem. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedla, že pokud má někdo smůlu, může být infikován všemi. Následně přiblížila, kteří lidé jsou nejvíce ohroženi, a vysvětlila, proč je nyní infekčnost RS viru tak vysoká.