CNN Prima News příznaky

příznaky

Výpis příspěvků ke štítku „příznaky“

Nová mutace covidu „pekelný pes“ vzbuzuje obavy. Je unikátní nejen názvem, ale i příznaky

11. listopadu 2022 20:15

Od začátku koronavirové pandemie virus zmutoval již několikrát. Vědci na celém světě soustavně zkoumají varianty, které postupně převládají. Tou poslední, jež vzbuzuje obavy, je „pekelný pes“. Varianta s oficiálním názvem BQ.1 trápí i naše německé sousedy. Čím se vyznačuje a jak se liší od omikronu dominujícího v Česku?

Pozor na nezvyklé příznaky covidu, varují lékaři. Strmý růst počtu obětí vzbuzuje obavy

31. října 2022 14:51

Epidemie koronaviru stále není u konce. Například britští lékaři zaznamenávají kvůli covidu rapidní mezitýdenní nárůst úmrtí. Každý týden umírá zhruba o 40 procent více pacientů než v předchozích sedmi dnech. Naopak hospitalizovaných ubývá. Pravděpodobně se jedná o důsledek zaměňování příznaků covidu s nachlazením. Jaká je situace v Česku?

Deset nejčastějších příznaků covidu. S novými variantami lidé hlásí jiné potíže

27. září 2022 06:15

Počty nově nakažených covidem za jednotlivé dny začaly letos, podobně jako v předchozích letech, po prázdninách stoupat. Lékaři varují před zesílením epidemie v dalších měsících a doporučují zejména starším a chronicky nemocným lidem, aby se nechali proti onemocnění očkovat či přeočkovat. U jakých příznaků zpozornět a nechat se otestovat, radí britská studie.

Nechoďte k volbám, apeluje Válek na lidi s příznaky covidu. Voliči v karanténě mají smůlu

19. září 2022 20:23

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyzval lidi s příznaky nákazy koronavirem, aby nechodili k volbám do Senátu a obecních zastupitelstev. Mohli by ohrozit ostatní občany, zejména pak členy volebních komisí. Válek to uvedl na svém Facebooku. V senátních a krajských volbách v roce 2020 i loni při volbách do Sněmovny mohli volit i lidé v karanténě. Letos to není možné.

Když přichází smrt. Odborníci popsali neklamné příznaky blížícího se konce, jak je poznat?

16. srpna 2022 05:56

Odborníci zveřejnili příznaky blížící se smrti. Pokud je okolí nemocných lidí odhalí, mohou včas svým blízkým zpříjemnit poslední chvíle. První náznaky se mohou objevit už měsíce před smrtí, jde například o častější spánek nebo podřimování, přestávají jíst a pít a věci, které je těšily, už ke zlepšení nálady nefungují.