Zesnulou zpěvačku kolegové milovali napříč hudebními žánry. Nesedla si pouze s jedním, pěveckou hvězdou osmdesátých let Vítězslavem Vávrou, který kdysi působil v její doprovodné kapele. Mezi koncerty spolu vedli otevřenou válku a docházelo i ke krutým pomstám.
Královna československého šansonu Hana Hegerová, která zemřela ve věku 89 let, během své kariéry vystupovala jeden rok s kapelou Petra Hanniga, v které v té době na bicí nástroje hrál Vítězslav Vávra. Hannig všechny její skladby upravil pro smyčcové kvarteto a klavír, celá doprovodná skupina ji pak společně doprovázela v několika písních. A začaly vznikat první konflikty. Zpěvačce prý vadilo, že kapela hraje až příliš moc nahlas a trnem v oku jí byl především bubeník Vávra. „Stál jsem mezi dvěma ohni. Kluci tvrdili, že to tišeji nejde. Byli mladí... Tušil jsem, že ten pomyslný pohár trpělivosti, ať už z jedné či druhé strany, dřív nebo později přeteče, což mě velmi mrzelo. Věděl jsem, že už si nikdy nezahraju na pódiu s takovou chutí jako s touto vynikající umělkyní,“ prozradil Hannig.
Odjela a už se neobjevila
Banální spor vyvrcholil odpornou pomstou hudebníků v čele s Vávrou. „Všude, kam jsme přijeli, byla vystoupení beznadějně vyprodaná. Na koncerty Hanu vozil její osobní tajemník pan Vondrášek, měla svoji samostatnou šatnu a své rituály. Například musela mít na pódiu připravenou láhev vincentky. Začneme hrát, sedím za klavírem, zároveň volnou rukou diriguji smyčkové kvarteto a najednou koukám, jak Vávra bere tu láhev do ruky a odchází s ní pryč. Za pár minut se vrátil a položil ji na původní místo. Uprostřed písně, tak jako vždy, sáhla Hana Hegerová po vincentce, napila se, vyprskla a zlostně zašeptala: Proboha, pane plukovníku, tak totiž svému tajemníkovi říkala, co jste mi to přinesl za patoky? Později jsem se dozvěděl, že Vávra vyměnil na toaletě velkou část obsahu lahve vincentky za tekutinu ze svých útrob,“ přiznal Hannig ve své knize Jak jsem objevoval hvězdy.
Spolupráce s legendární umělkyní pro něj skončila v kulturním domě v Porubě. Zase během koncertu marně žádala kapelu, aby ztišila své nástroje. „Po vystoupení mi oznámila, ať řeknu muzikantům a technikům, že nás zve na večeři. Po gulášové polívce zaťukala na skleničku a pravila: ‚Děkuji vám všem. Dnešní vystoupení bylo u vás mým posledním.‘ Bez dlouhého povídání odjela a nikdy se už neobjevila. Bylo to nejlepší hudební období, které jsem prožil. Na účinkování s Hanou Hegerovou vzpomínám strašně rád,“ uzavřel Hannig.