reklama
CNN Prima News produkce

produkce

Výpis příspěvků ke štítku „produkce“

Spotřební daň z vína a zákaz reklamy by vinaře donutily podvádět, míní Cibulka

24. června 2021 12:51

Plánované zavedení spotřební daně z nešumivých vín by v podstatě donutilo dvě třetiny malých vinařů podvádět. Víno by vyráběli dál, ale být čestný by se jim nevyplatilo, tvrdí moravský vinař Petr Cibulka. Případný zákaz reklamy na alkohol, tedy i na víno, by pak podle něj byl v souvislosti s dopady koronavirové pandemie brutálním zásahem.

Spasí PET láhve gumárenský průmysl? Michelin přišel s revoluční technologií

12. května 2021 17:38

Byť se to nemusí zdát, pneumatiky jsou významným znečišťovatelem životního prostřední. Dle odborníků vyprodukují až tisíckrát více škodlivých látek než výfukové plyny. Tento problém však doposud nikdo neřešil. Do boje za ekologičtější obutí se tak pustil francouzský gumárenský gigant Michelin a ve spolupráci s biochemickou společností Carbios vyvinul revoluční technologii, která by aktuální situaci mohla výrazně zlepšit.

Připravme se na zdražení aut. Výrobci čekají na součástky a nestíhají sytit poptávku

25. ledna 2021 11:58

Kdo čekal, že koronavirová krize povede k propadu cen osobních vozů, zmýlil se. Přestože se jich loni prodalo meziročně podstatně méně, šlo spíše o odklad nákupů do letošního roku než o propad poptávky způsobený poklesem kupní síly obyvatelstva. Nedostatek důležitých dílů navíc vede k omezení nabídky a výsledkem je zdražení nových a částečně i ojetých automobilů.

reklama