CNN Prima News prohlášení

prohlášení

Výpis příspěvků ke štítku „prohlášení“

Další vojenská pomoc Ukrajině. USA posílají téměř 3 miliardy dolarů a obrněná vozidla

6. ledna 2023 06:44

Spojené státy poskytnou další vojenskou pomoc ve výši 3,75 miliardy dolarů (přibližně 84 miliard korun) Ukrajině a jejím sousedům na východním křídle Severoatlantické aliance. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ruské armádě po dobu pravoslavných Vánoc zastavit palbu na frontové linii na Ukrajině. Kreml chce zřejmě využít Vánoce jako zástěrku, aby zastavil ukrajinský postup na Donbasu, míní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusko přitom v uplynulých 24 hodinách Ukrajinu masivně ostřelovalo.

Kokainoví intelektuálové zralí na psychiatra, komentoval Zelenského poradce požadavky Ruska

20. května 2022 20:31

Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak navrhl Světové zdravotnické organizaci (WHO) uspořádat kolektivní psychiatrické vyšetření diplomatů ruského ministerstva zahraničí. Reagoval tak na slova ruského šéfa diplomacie Sergeje Lavrova, který WHO vyzval, aby přesvědčila Ukrajinu, že se nemá bránit „speciální vojenské operaci“, kterou Rusové provádí na jejich území.

Víme, kde bydlíš: Školu v Bílině terorizují problémové děti. Učitele i žáky hlídá ochranka

4. května 2022 11:14

Situace na základní škole Za Chlumem v Bílině je natolik vážná, že ředitelka musela najmout pracovníky bezpečnostní agentury. Ti dohlížejí na bezpečnost žáků, ale i pedagogů, které ohrožuje přibližně 30 těžko zvladatelných školáků. Že je situace ve škole extrémní, připustil i ministr školství Petr Gazdík (STAN) a chystá se na inspekci.

Do Česka bez testu i očkování. Od pátku se ruší koronavirová omezení pro příjezd z EU

17. března 2022 23:33

Česká republika od pátku ruší všechna koronavirová omezení pro příjezd ze zemí Evropské unie (EU) a dalších osmi evropských států. Lidé nebudou muset vyplňovat příjezdový formulář, povinné nebude ani potvrzení o testu, očkování nebo prodělané nemoci. Vyplývá to z aktualizovaného opatření, které ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo na svém webu. Epidemie koronaviru v Česku i dalších evropských zemích v posledních týdnech výrazně polevila.

Hrozí nám krach. Může to být konec sportu v Praze, varují svazy a žádají město o peníze

6. února 2022 08:02

Pokud nám Praha nepomůže s dopady energetické krize, zkrachujeme, tvrdí sportovní svazy. Ve společném prohlášení, které podepsali zástupci volejbalu, tenisu, fotbalu, ledního hokeje, florbalu, badmintonu, házené a stolního tenisu žádají vedení města o nalezení dlouhodobého řešení, ať už formou dotací nebo spolupráce s pražskými energetickými formami. Soukromá sportoviště v hlavním městě Pražanům zajišťují většinu sportovních aktivit, Praha jako město totiž vlastní jen minimum sportovních areálů a soukromé objekty jsou tedy pro ni klíčové.