CNN Prima News prohlášení

prohlášení

Výpis příspěvků ke štítku „prohlášení“

Zelenskyj a jeho rodina zveřejnili příjmy za rok 2023. Vydělává i na pronájmu bytů

Příjmy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho rodiny v loňském roce činily 12,4 milionu hřiven (7,4 milionu Kč). Více než polovina jsou příjmy z prodeje státních dluhopisů, rodina vydělala i na pronájmech svých bytů, vyplývá z údajů zveřejněných na stránkách prezidenta. Příjmy rodiny se po předloňském propadu vrátily na předválečnou úroveň, píše agentura Ukrinform.

Čtyři členské země EU hodlají uznat Palestinu jako stát. Hovoří o jediné možné cestě k míru

Španělsko, Irsko, Malta a Slovinsko hodlají uznat samostatný stát Palestina. V tiskové zprávě to oznámili představitelé těchto zemí s tím, že se jedná o jediný způsob, jak „dosáhnout v oblasti míru a bezpečnosti“. S prohlášením přišli na okraj summitu EU v Bruselu. Informuje o tom web euronews.com. Mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake pro CNN Prima NEWS zmínil, že Česko je zastáncem dvoustátního řešení.

První slova manželky zesnulého herce z Kobry 11. Vzpomínka na dcery i sbírka místo květin

Jessica Klepserová, bývalá manželka herce Christiana Olivera, zažívá nepředstavitelná muka. Jejich dvě dcery, dvanáctiletá Madita a desetiletá Annik, se už nikdy nevrátí z vánoční dovolené, kterou trávily s otcem v Karibiku. Všichni zahynuli při nehodě, když se jejich letadlo zřítilo do oceánu. V srdcervoucím prohlášení Jessica Klepserová se zbytkem rodiny vzpomíná na to, jak úžasné Madita a Annik byly.

Smrt kontroverzní 14leté hvězdy zahalená tajemnem. Podle sklíčené rodiny zemřel i její bratr

V pouhých 14 letech zemřela influencerka a rapperka Claire Hope, známá spíše pod pseudonymem Lil Tay. O tragické události informovala její rodina na sociálních sítích. Pozůstalí uvedli, že kontroverzní hvězda sociálních sítí zesnula „náhlou a tragickou smrtí“. V prohlášení zveřejnili další šokující zprávu: podobný osud stihl i jejího bratra. Bližší okolnosti jsou předmětem vyšetřování.

Důl Turów nezavřeme. Uděláme vše, aby fungoval do roku 2044, prohlásil polský premiér

Polsko nezavře svůj hnědouhelný důl Turów ležící nedaleko hranic s Českem a udělá vše, aby fungoval do roku 2044. Řekl to premiér Mateusz Morawiecki. „Žádný soud v Bruselu nám nebude říkat, co je energetická bezpečnost,“ pronesl politik podle webu polského rozhlasu při návštěvě Turówa. Ještě dříve Morawiecki odmítl rozhodnutí varšavského soudu z 31. května o nutnosti zastavení těžby.

Vémola vysvětlil, proč zmizel: Moje oči to dost odnesly, musel jsem do nemocnice

Karlos Vémola se po odmlce po velkolepém sobotním boji s protivníkem Patrikem Kinclem konečně poprvé ozval poté, co po vyhlášení vítěze z klece a následně i haly zmizel, aniž by mu podal ruku. Na sociálních sítích vydal oficiální prohlášení, kde mimo jiné uznal svoji porážku. „Dlouho očekávaný zápas nevyšel podle mých představ. Patrik je však šampion, tak to prostě je,“ napsal. Popsal také svůj zdravotní stav a prozradil i plány do budoucna. S velkým sportem prý rozhodně nekončí.

Další vojenská pomoc Ukrajině. USA posílají téměř 3 miliardy dolarů a obrněná vozidla

Spojené státy poskytnou další vojenskou pomoc ve výši 3,75 miliardy dolarů (přibližně 84 miliard korun) Ukrajině a jejím sousedům na východním křídle Severoatlantické aliance. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ruské armádě po dobu pravoslavných Vánoc zastavit palbu na frontové linii na Ukrajině. Kreml chce zřejmě využít Vánoce jako zástěrku, aby zastavil ukrajinský postup na Donbasu, míní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusko přitom v uplynulých 24 hodinách Ukrajinu masivně ostřelovalo.