reklama

Prohlášení Vystrčila je začátkem odchodu Zemana, má jasno exministryně Kovářová

Aktuální situace kolem prezidenta Miloše Zemana bude jednou zapsána do učebnic. Vidím to jako začátek odchodu současné hlavy státu. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekla advokátka, prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.

reklama

Začátek rozhovoru na CNN Prima NEWS se zaměřil na aktuální téma –⁠ předseda Senátu Miloš Vystrčil oznámil, že prezident Zeman není v současné době podle lékařů schopen vykonávat své pracovní povinnosti. „Příběh je to neuvěřitelný a možná jednou bude zapsán v učebnicích. Myslím, že to je jedna z mála objektivních zpráv, které máme,“ míní Kovářová.

Zeman ještě před dvěma lety říkal, že by veřejnost měla být seznámena se zdravotním stavem hlavy státu. Jeho nynější zdravotní stav byl přitom opředen tajemstvím. „Když se podíváme do historie, vidíme, že naši prezidenti odcházeli různým způsobem, velmi často podobným. Dnešní doba je trochu jiná on-line politikou, vše se děje velmi rychle, máme sociální sítě. Dříve to nebylo tak běžné. Myslím, že současný stav je ovlivněn tím, že žijeme on-line,“ má jasno Kovářová.

„Sociální sítě vedou k různým unáhleným tvrzením a reakcím. Myslím, že to je daň za on-line politiku. Zamýšlím se nad tím, jestli existuje cesta zpět. Skoro se bojím, že ne,“ dodala exministryně spravedlnosti.

Padla také otázka, zda se jedná o začátek odchodu Miloše Zemana jako prezidenta. „Vidím to tak, i když nedokážu říct, jak dlouhé to období bude,“ uvedla advokátka.

Zažíváme kolaps vztahů

Kovářové vyšla již osmnáctá kniha. „Vztahy jsou všechno, co máme. Před 30 nebo 150 lety jsme žili ve společnosti, ve které vztahy byly jasně narýsované. Doba se ale změnila. Tradiční cesty ke štěstí už nefungují, a to způsobuje kolaps vztahů. Po 30 letech v advokacii jsem se rozhodla napsat o sedmi největších chybách a předsudcích, které lidé dělají ve vztazích a kvůli nimž jim nefungují,“ vysvětlila Kovářová.

„Žijeme strašně rychle a máme pocit, že druhý, okolí a svět může za naše štěstí. Nehledáme ho sami v sobě, přestože bychom za svůj život a své štěstí měli zodpovídat,“ sdělila advokátka.

Kovářová je matkou syna a dcery. „Dceru jsem vychovávala ve svém feministickém období. Dneska bych jí možná radila více zdrženlivosti a rozhodnosti, protože je krásná a energická a možná trochu muže děsí. Před deseti lety bych tuto knihu nenapsala. Dnes dívkám říkám: Řekněte si, co chcete, a běžte za tím, ale současně si uvědomte, co vás těší, a to zařazujte do svého života,“ dodala Kovářová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Na Plzeňsku havaroval autobus kvůli zasněžené silnici. Zranily se dvě ženy
Nehody

Na Plzeňsku havaroval autobus kvůli zasněžené silnici. Zranily se dvě ženy

 • Aktualizováno
 • Mezi Bezvěrovem a obcí Chudeč na Plzeňsku došlo v úterý dopoledne k havárii autobusu. Mluvčí krajských hasičů Petr Pocnar uvedl, že se autobus převrátil na bok. Zranily se dvě ženy, řidiče ošetřili záchranáři na místě. Následkem nepříznivého počasí a sněžení dochází na území Česka ke stále většímu výskytu nehod.

  Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

  Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

  Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

  Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

  Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

  Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

  Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

  Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

  Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

  Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

  Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

  reklama