Prohlášení Vystrčila je začátkem odchodu Zemana, má jasno exministryně Kovářová

INTERVIEW 18.10.2021

Aktuální situace kolem prezidenta Miloše Zemana bude jednou zapsána do učebnic. Vidím to jako začátek odchodu současné hlavy státu. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekla advokátka, prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.

Začátek rozhovoru na CNN Prima NEWS se zaměřil na aktuální téma –⁠ předseda Senátu Miloš Vystrčil oznámil, že prezident Zeman není v současné době podle lékařů schopen vykonávat své pracovní povinnosti. „Příběh je to neuvěřitelný a možná jednou bude zapsán v učebnicích. Myslím, že to je jedna z mála objektivních zpráv, které máme,“ míní Kovářová.

Zeman ještě před dvěma lety říkal, že by veřejnost měla být seznámena se zdravotním stavem hlavy státu. Jeho nynější zdravotní stav byl přitom opředen tajemstvím. „Když se podíváme do historie, vidíme, že naši prezidenti odcházeli různým způsobem, velmi často podobným. Dnešní doba je trochu jiná on-line politikou, vše se děje velmi rychle, máme sociální sítě. Dříve to nebylo tak běžné. Myslím, že současný stav je ovlivněn tím, že žijeme on-line,“ má jasno Kovářová.

„Sociální sítě vedou k různým unáhleným tvrzením a reakcím. Myslím, že to je daň za on-line politiku. Zamýšlím se nad tím, jestli existuje cesta zpět. Skoro se bojím, že ne,“ dodala exministryně spravedlnosti.

Padla také otázka, zda se jedná o začátek odchodu Miloše Zemana jako prezidenta. „Vidím to tak, i když nedokážu říct, jak dlouhé to období bude,“ uvedla advokátka.

Zažíváme kolaps vztahů

Kovářové vyšla již osmnáctá kniha. „Vztahy jsou všechno, co máme. Před 30 nebo 150 lety jsme žili ve společnosti, ve které vztahy byly jasně narýsované. Doba se ale změnila. Tradiční cesty ke štěstí už nefungují, a to způsobuje kolaps vztahů. Po 30 letech v advokacii jsem se rozhodla napsat o sedmi největších chybách a předsudcích, které lidé dělají ve vztazích a kvůli nimž jim nefungují,“ vysvětlila Kovářová.

„Žijeme strašně rychle a máme pocit, že druhý, okolí a svět může za naše štěstí. Nehledáme ho sami v sobě, přestože bychom za svůj život a své štěstí měli zodpovídat,“ sdělila advokátka.

Kovářová je matkou syna a dcery. „Dceru jsem vychovávala ve svém feministickém období. Dneska bych jí možná radila více zdrženlivosti a rozhodnosti, protože je krásná a energická a možná trochu muže děsí. Před deseti lety bych tuto knihu nenapsala. Dnes dívkám říkám: Řekněte si, co chcete, a běžte za tím, ale současně si uvědomte, co vás těší, a to zařazujte do svého života,“ dodala Kovářová.

Tagy: