CNN Prima News řetězce

řetězce

Výpis příspěvků ke štítku „řetězce“

Máslem za 80 korun to nekončí. Zdražovat bude vše od masa až po pečivo, varují experti

22. září 2022 22:08

Ceny energií se propisují do všech sektorů potravinářství. Je tak vysoce pravděpodobné, že se cena másla vyšplhá až k 80 korunám, varoval v pořadu Co na to vaše peněženka generální ředitel mlékárenské skupiny Interlacto Martin Hudík. Podle prezidentky Potravinářské komory Dany Večeřové by mělo dojít k zastropování cen energií také pro firmy.

Kam o svátcích na nákupy a které obchody zůstanou zavřené? Letos je to jinak než obvykle

23. prosince 2021 08:37

Vánoční svátky a přelom roku tradičně způsobují zmatek v tom, které obchody budou mít zavřeno a kam se naopak můžete na nákupy bezstarostně vydat. Letos situaci komplikuje i nouzový stav, který platí až do 25. prosince. Paradoxně však dává obchodům možnost, aby měly otevřeno i na Boží hod vánoční. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale chce přijmout opatření, které by otvírací dobu nastavilo, jak jsme už několik let zvyklí.

Křečkovali a teď chtějí zboží vrátit. Jak lze naložit se zásobami potravin a dezinfekce?

21. dubna 2020 17:09

Toaletní papír, dezinfekce, balená voda nebo trvanlivé potraviny. To byla nejčastější skladba tuzemských nákupních košíků po vyhlášení nouzového stavu v Česku v polovině března. Po více než měsíci se ale ukazuje, že křečkovací horečka byla zbytečná, protože obchody s potravinami jsou zásobeny plynule a dostatečně. Jak tedy naložit se zásobami?