CNN Prima News řetězce

řetězce

Výpis příspěvků ke štítku „řetězce“

Výborný: Obchodníci se chovají nemravně a nefér, ale žádné páky na ně vlastně nemám

Potraviny by měly od ledna zlevnit, trvá si na svém ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V rozhovoru pro web CNN Prima NEWS řekl, že se snaží vyvíjet na obchodní řetězce co největší tlak, aby se promítlo snížení DPH i v koncových cenách pro zákazníky. Minulý týden si totiž ministr od obchodníků vyslechl, že potraviny zdraží i přes nižší DPH. Co s tím může vláda dělat?

Recept na levnější potraviny? Antimonopolní úřad chce limitovat nepřiměřeně vysoké přirážky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) připraví do 15. ledna návrh změn zákona, které by mu umožnily lépe reagovat na některé situace na trhu, které mohou působit podezřele. Limitovat by chtěl například vysoké obchodní přirážky. Po jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) to řekl předseda úřadu Petr Mlsna. Možné úpravy se týkají například povolování fúzí, doplnil.

Kupka: Nežijeme ve spálené zemi, opozice kazí i advent. Země nevzkvétá, oponoval Kolovratník

Opozice chce i v době adventu vytvořit představu, že žijeme ve spálené zemi, že tady nic nejde, ale ve skutečnosti tomu tak není, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS a ministr dopravy Martin Kupka. Poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník však oponoval, že je ministr příliš optimistický a o vzkvétání naší země se nedá hovořit.

Schillerová: Fiala je celému národu pro smích. Snížení DPH se rozplyne jak pára nad hrncem

Že se snížení DPH nepromítne do cen potravin, nýbrž si ho obchodníci nechají ve svých maržích, prý bylo předsedkyni poslaneckého klubu ANO Aleně Schillerové dopředu jasné. Uvedla to ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle svých slov kroutila hlavou, když premiér Petr Fiala (ODS) a ministři sdělovali, jak se s obchodníky dohodli, že snížení o tři procentní body se promítne do koncových cen.

Ministr Výborný se obává vánočního zdražování. Musíte mít tvrdé lokty, vybídl Fiala z SPD

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS vyjádřil obavu nad tím, aby řetězce a potravináři nevyužili blížících se Vánoc a nezačali zdražovat potraviny využívané při pečení vánočního cukroví. Jak sám připustil, nemá žádné nástroje, jak zamezit zvyšujícím se cenám, a jediné co mu zbývá, je vyvíjet neformální tlak. Předseda poslaneckého klubu Radim Fiala (SPD) ale upozornil, že je třeba zakročit razantněji.

Kam o svátcích na nákupy a které obchody zůstanou zavřené? Letos je to jinak než obvykle

Vánoční svátky a přelom roku tradičně způsobují zmatek v tom, které obchody budou mít zavřeno a kam se naopak můžete na nákupy bezstarostně vydat. Letos situaci komplikuje i nouzový stav, který platí až do 25. prosince. Paradoxně však dává obchodům možnost, aby měly otevřeno i na Boží hod vánoční. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale chce přijmout opatření, které by otvírací dobu nastavilo, jak jsme už několik let zvyklí.