reklama

Řidička jela několik kilometrů v protisměru. Měla pozitivní test na návykové látky

V úterních ranních hodinách vyrazila policejní hlídka k řidičce jedoucí autem z Pardubic do Hradce Králové v protisměru. Na videu je patrné, jak žena kolem hlídky projela a zastavila před svodidly. Kolik kilometrů v opačném pruhu urazila, však jasné není.

reklama

Policisté dali ženě při kontrole dýchnout. Test na alkohol byl negativní, ale žena přesto působila dezorientovaně. Prý jela podle navigace a kraj nezná. Přiznala však, že užívá drogy. Naposledy je údajně měla během víkendu, proto podstoupila test na návykové látky. Ten vyšel pozitivně na cannabis, amfetamin a metamfetamin.

„Řidička se později přiznala i k tomu, že ve vozidle převáží igelitový sáček obsahující malé množství zelené sušiny,“ uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Eliška Majerová.

K tématu

Auto měla teprve měsíc

Hlídka řidičce na místě uložila pokutu v příkazním řízení ve výši dva a půl tisíce korun za neoprávněné přechovávání návykové látky v malém množství pro vlastní potřebu. Ženě navíc policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu.

Pokud lékařské vyšetření potvrdí, že automobil v protisměru řídila pod vlivem zakázaných látek, čekají ji ještě další sankce v podobě citelného peněžitého trestu nebo zákazu řízení. Jednatřicetiletá majitelka vozu se nechala slyšet, že má auto teprve měsíc a už má na kontě podobných problémů celou řadu.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama