reklama

Rodinu do politiky netahejme, shodli se poslanci. Gazdík Zemana ohledně Babiše ml. nechápe

Poslanci Tereza Hyťhová (Trikolóra), Patrik Nacher (ANO), Stanislav Grospič (KSČM) a Petr Gazdík (STAN) shodně v Partii Terezie Tománkové odsoudili možné zneužívání Andreje Babiše mladšího ve volební kampani. Gazdík se pak pozastavil nad tím, že prezident Miloš Zeman přispěchal se zdravotní diagnózou premiérova syna.

reklama

Andrej Babiš mladší ve čtvrtek narušil volební akci hnutí ANO a opřel se před novináři do svého otce. Na místo ho doprovodil režisér Vít Klusák. Řada lidí se posléze začala dohadovat o tom, zda nebylo vniknutí premiérova syna na akci v Ústí nad Labem předem smluvené.

„Je to u nás v Ústí, takže jsem si toho všimla,“ řekla pro CNN Prima NEWS poslankyně Hyťhová. „Já nejsem lékař ani psycholog, nevím jestli je Andrej Babiš mladší nemocný. Já vždycky říkám, že se nemá tahat rodina do politiky. Jestli ho někdo zneužívá, je to hrozné a měl by s tím přestat,“ doplnila.

Nacher v Partii prohlásil, že příliš nevěří, že by se ve čtvrtek všechno událo jen náhodou. „Že by někdo přišel náhodou do restaurace, kde je náhodou volební kampaň, a zrovna se tam potká s premiérem, tak na tento druh náhody nevěřím. Já jsem tam v zásadě také byl náhodně, protože tam je vyhlášená svíčková. A zrovna tam byla kampaň,“ glosoval poslanec ANO. Mimoto také zmínil, že to v Ústí nad Labem vypadalo, že se Babiš mladší před novináři radí s režisérem Klusákem.

Gazdík: Zemana nechápu

Také poslanec STAN Gazdík odsoudil potenciální zneužívání premiérova syna. Nechápe také, proč prezident Miloš Zeman hned o Andreji mladším řekl, že je „psychicky nemocný“.

„Jeho vyjádření mě velmi překvapilo. Co si pamatuji, tak žaloval člověka, který si dovolil spekulace o prezidentově zdravotním stavu a narážky na rakovinu, proto mě to překvapuje. Já bych si to nedovolil,“ komentoval Gazdík.

Ani Grospič nemá pro čtvrteční dění v Ústí nad Labem pochopení. „Je to nevhodné,“ uzavřel poslanec KSČM.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně
Volby 2021

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem leadera je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

reklama

Domácí zpravodajství

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama