reklama

Rok 2021 OBRAZEM: Svět ve válce, v ohni i pod vodou. Jaké snímky si budeme pamatovat?

Rok 2021 byl na události bohatý. Během vypjatých, katastrofických i radostných momentů vznikla řada novinářských fotografií, ze kterých se okamžitě staly ikonické snímky. Mezi ně patří například výjev z řeckého ostrova Euboia svázaného plameny či zachycení lednového útoku na Kapitol.

reklama

Řada dnes už slavných fotografií vznikla hned zkraje letošního roku, kdy přívrženci Donalda Trumpa zaútočili na Kapitol. Bylo to hned 6. ledna.

Ikonické snímky pak vznikaly i v souvislosti s pandemií, očkováním či demonstracemi proti koronavirovým opatřením. Významnou událostí končícího roku se stal srpnový převrat v afghánském Kábulu. V Británii mezitím oplakali zesnulého prince Philipa.

V roce 2021 se lidé v mnoha koutech světa rovněž dostali do područí živlů. Oheň spaloval planetu od Kalifornie po Řecko, záplavy pak sužovaly ve velké míře například Německo.

Slavné fotografie vznikaly také na hranicích Polska a Běloruska, kde zuřila migrační krize, či v Izraeli, kde v květnu propukl další z řady střetů Židů a Palestinců.

Na rozsáhlou fotogalerii plnou ikonických snímků, které definovaly letošní rok, se můžete podívat v úvodu článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama