Rok 2021 OBRAZEM: Svět ve válce, v ohni i pod vodou. Jaké snímky si budeme pamatovat?

Rok 2021 byl na události bohatý. Během vypjatých, katastrofických i radostných momentů vznikla řada novinářských fotografií, ze kterých se okamžitě staly ikonické snímky. Mezi ně patří například výjev z řeckého ostrova Euboia svázaného plameny či zachycení lednového útoku na Kapitol.

Řada dnes už slavných fotografií vznikla hned zkraje letošního roku, kdy přívrženci Donalda Trumpa zaútočili na Kapitol. Bylo to hned 6. ledna.

Ikonické snímky pak vznikaly i v souvislosti s pandemií, očkováním či demonstracemi proti koronavirovým opatřením. Významnou událostí končícího roku se stal srpnový převrat v afghánském Kábulu. V Británii mezitím oplakali zesnulého prince Philipa.

V roce 2021 se lidé v mnoha koutech světa rovněž dostali do područí živlů. Oheň spaloval planetu od Kalifornie po Řecko, záplavy pak sužovaly ve velké míře například Německo.

Slavné fotografie vznikaly také na hranicích Polska a Běloruska, kde zuřila migrační krize, či v Izraeli, kde v květnu propukl další z řady střetů Židů a Palestinců.

Na rozsáhlou fotogalerii plnou ikonických snímků, které definovaly letošní rok, se můžete podívat v úvodu článku.

Tagy: