Jednadevadesátiletý vitální stařík z Londýna byl mezi prvními, kteří se v úterý nechali očkovat proti koronaviru. Jeho upřímný rozhovor s reportérem CNN se stal záhy hitem sociálních sítí.
Martina Kenyona zastihl americký televizní štáb ve chvíli, kdy po obdržení první dávky vakcíny opouštěl Guyovu nemocnici v Londýně. Jeho až komicky věcný přístup hodnotí britská média jako esenci britství. „Zavolal jsem do Guyovy nemocnice, kterou znám velmi dobře, protože v Londýně žiju většinu svého dospělého života. Řekl jsem: ,Co je to za věc, kterou děláte, to očkování?'“
Kenyon následně vysvětlil, jak probíhal telefonní rozhovor. „Pak se mě vyptávali, na to a tamto. To není moc důležité. A já řekl, ano, ne, ano, ne a pak mi řekli, abych přišel v půl jedné,“ popsal muž, jak se k vakcíně dostal. „Samozřejmě jsem nikde nemohl najít zatracené místo k parkování, takže jsem přišel pozdě,“ pokračoval ve svém vyprávění.
„Každopádně jsem teď tady, vešel jsem dovnitř a jak se dalo čekat, dali mě až na konec seznamu. Šel jsem teda zas ven, dal si dost příšerný oběd a pak se vrátil, když na mě byli připravení,“ vylíčil Kenyon s neskrývanou upřímností své zážitky. „Ne, vůbec to nebolelo. Jehlu jsem ani nevnímal do chvíle, než ji vytáhli,“ dodal k očkování.
Nemá smysl umírat, uvedl důvod pro očkování
Na dotaz reportéra, jak se cítí, starý muž odpověděl: „Myslím, že se necítím vůbec nijak. Doufám, že teď ten zpropadený virus mít nebudu. Nemám v úmyslu ho mít, mám vnoučata a chci žít dlouho, abych se radoval z jejich životů,“ dodal s tím, že kvůli restrikcím rodinu moc v posledních měsících nevídal a rád by se s ní objal.
Na otázku, proč se rozhodl nechat naočkovat, odvětil: „No, nemá smysl umírat, když jsem žil tak dlouho, ne?“ Kenyonův více než čtyřminutový výstup se shledal s nadšeným přijetím uživatelů sociálních sítí. „Martin Kenyon je teď národním pokladem. Doufám, že mu dají epizodní roli v seriálu Koruna,“ napsal jeden uživatel Twitteru s odkazem na populární seriál o životě královny Alžběty II. „Nejbritštější rozhovor vůbec. Dokonce si zvládl rýpnout do londýnského parkování,“ neskrýval jiný nadšení.
Další poukazují na zjevné kulturní rozdíly mezi Spojenými státy a Británií, které se zrcadlí na nadšeném přístupu reportéra CNN a suchých hláškách zpovídaného staříka. „Jak se vám Američanům při rozhovorech s Brity podaří vždy najít toho nejtypičtějšího?“ ptala se jedna uživatelka na sociální síti.