reklama

Josef Kuča, který utýral tříletého Marečka, napsal dva dny před smrtí rodině dopis

Muž, který měl loni v Lounech zvlášť surově utýrat tříletého syna své partnerky, zemřel ve vězení. Za brutální vraždu ho minulý týden pražský Vrchní soud poslal na dvaadvacet let za mříže. Štáb CNN Prima NEWS ve čtvrtek mluvil s rodinou zemřelého Josefa Kuči. Muž prý dva dny před smrtí napsal dopis.

reklama

Je to jen pár dní, co vrah tříletého Marečka odcházel z Vrchního soudu v Praze s výjimečným dvaadvacetiletým trestem. Josef Kuča ale ve vězení zemřel, úmrtí nyní prošetřuje vězeňská služba. Jeho rodina nevěří, že by si dobrovolně vzal život.

„Jakmile mého syna převezli do věznice Valdice, byl už ten večer mrtvý, ani tam nepřespal,“ popisuje jeho matka. Ta za ním pravidelné jezdila na návštěvu. „Řekl mi: Mami, já si to odsedím. Vím, co mě čeká. Možná mě budou mlátit, ale vím, že se pak vrátím domů,“ říká matka. Domnívá se také, že ho ve vězení nechali ubít. „Chápu, co můj syn udělal, chápu, že je to šok. Uvědomuji si to,“ dodává.

K tématu

Obsah dopisu

Stejný názor má i otčím vraha, který štábu poskytl k nahlédnutí dopis, který mu Josef Kuča poslal z věznice. „Teď, když jsem sám na cele, tak mám aspoň čas přemýšlet, abych si to mohl srovnat v hlavě. Všechny ode mě pozdravujte, mám vás moc rád a hodně mi chybíte,“ píše v dopisu otčímovi Josef Kuča. Právě dopis bere otčím jako možný důkaz, že chtěl odsouzený dál žít. „Tohle přece nenapíše někdo, kdo chce spáchat sebevraždu,“ dodává.

Na úmrtí Josefa Kuči reagovala i babička zavražděného tříletého Marečka: „Z postavení babičky můžu říct, že se mi splnilo moje přání. Mě akorát mrzí, že netrpěl stejným způsobem, jakým trpěl Mareček. Tohle bylo strašně moc rychlé.“ Podle informací CNN Prima NEWS měl Josef Kuča přijít o život ve věznici ve Valdicích.

K tématu

Dozorci vězně nehlídají permanentně

Podle bývalého trestance je celkem jednoduché ve vězení i s tou nejvyšší ostrahou spáchat sebevraždu. „Dozorci chodí zpravidla každou půlhodinu takzvaným průzorem kontrolovat odsouzené, co jsou na cele. To znamená, že má odsouzený v podstatě půl hodiny čas na to, aby dokonal ten skutek,“ tvrdí jeden z trestanců. Vězeň podle něj k činu může použít třeba žiletku, kterou se podřeže, nebo roztrhat kus prostěradla, které poslouží jako smyčka.

Jestli Josef Kuča spáchal sebevraždu, není jasné, objasní to až další vyšetřování. „Mohu potvrdit, že v současné době šetříme úmrtí vězněné osoby, která byla na cele sama. Vzhledem k probíhajícímu šetření nemohu v tuto chvíli sdělovat další podrobnější informace,“ uzavírá Petra Kučerová, mluvčí generálního ředitelství vězeňské služby.

Tagy: matka CNN Prima NEWS Pražský vrchní soud Josef Kuča Vražda Petra Kučerová

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama