reklama

Rozhovor s taxikářem, který přežil koronavirus. Co pro něj po návratu domů bylo nejtěžší?

Dva měsíce bojovali lékaři o jeho život. Po třech týdnech v nemocnici mu jako prvnímu v Česku začali podávat experimentální lék Remdesivir. Taxikář Robert Markovič už je tři týdny doma u své rodiny. Od začátku jsme jeho příběh sledovali a naše reportérka ho navštívila i teď.

reklama

Dva měsíce byl v péči lékařů - nejdřív v Thomayerově a pak ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Právě tam mu zachránili život. Teď už je Robert Markovič tři týdny doma. Návrat do běžného života pro něj ale není vůbec jednoduchý. „Ještě mám strach, trošku se mi ta hlava motá, když už jdu dýl po tom bytě, tak se mi i zvýší tep, udýchám se a musím si sednout,“ uvedl pro CNN Prima NEWS.

Nemoc a dlouhá hospitalizace se podepsala i na jeho psychice. „Žena mi říká, že jsem takovej divnej, že kolikrát se někam zakoukám a kolikrát má ze mě i takovej jako strach, protože nemluvím a kolikrát mi i vyhrknou slzy, protože se mi to všechno vrací,“ upřesnil Robert.

Bývalý taxikář se dál zotavuje. Stále ještě cítí bolestivou proleženinu, dál musí brát řadu léků. „Člověk furt musí na záchod a teď se lekne, protože ta stolice je úplně černá, zvláštní, a tak mi doktor říkal, že je to z toho prášku na železo,“ popsal.

Co je pro Roberta nejtěžší?

K tématu

Každý týden za ním domů přijde lékař a zdravotní sestra. Pravidelně musí rehabilitovat. Dělá všechno pro to, aby se mohl vrátit zpět do běžného života. „Což pro mě představuje jít pracovat, jít dělat a zase živit rodinu, protože teď jsme na tom docela špatně. Všechno je teď na darech od rodiny, nebo to, co malinko trošku vydělá žena. Byl jsem zvyklej se o tu rodinu postarat, a tu lednici naplnit. A teď si tady připadám každýmu na krku. Je to nepříjemný, pro chlapa,“ upřesnil.

O víkendu se za pomoci syna chystá na krátkou procházku. „Mně hodně vadí schody a obrubníky, to se bojím. A nemám tu výdrž,“ doplnil s tím, že v těchto případech má rád vedle sebe svého syna.

Na celý rozhovor se můžete podívat v úvodním videu tohoto článku.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama