reklama

Rozhovor s taxikářem, který přežil koronavirus. Co pro něj po návratu domů bylo nejtěžší?

Dva měsíce bojovali lékaři o jeho život. Po třech týdnech v nemocnici mu jako prvnímu v Česku začali podávat experimentální lék Remdesivir. Taxikář Robert Markovič už je tři týdny doma u své rodiny. Od začátku jsme jeho příběh sledovali a naše reportérka ho navštívila i teď.

reklama

Dva měsíce byl v péči lékařů - nejdřív v Thomayerově a pak ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Právě tam mu zachránili život. Teď už je Robert Markovič tři týdny doma. Návrat do běžného života pro něj ale není vůbec jednoduchý. „Ještě mám strach, trošku se mi ta hlava motá, když už jdu dýl po tom bytě, tak se mi i zvýší tep, udýchám se a musím si sednout,“ uvedl pro CNN Prima NEWS.

Nemoc a dlouhá hospitalizace se podepsala i na jeho psychice. „Žena mi říká, že jsem takovej divnej, že kolikrát se někam zakoukám a kolikrát má ze mě i takovej jako strach, protože nemluvím a kolikrát mi i vyhrknou slzy, protože se mi to všechno vrací,“ upřesnil Robert.

Bývalý taxikář se dál zotavuje. Stále ještě cítí bolestivou proleženinu, dál musí brát řadu léků. „Člověk furt musí na záchod a teď se lekne, protože ta stolice je úplně černá, zvláštní, a tak mi doktor říkal, že je to z toho prášku na železo,“ popsal.

Co je pro Roberta nejtěžší?

Každý týden za ním domů přijde lékař a zdravotní sestra. Pravidelně musí rehabilitovat. Dělá všechno pro to, aby se mohl vrátit zpět do běžného života. „Což pro mě představuje jít pracovat, jít dělat a zase živit rodinu, protože teď jsme na tom docela špatně. Všechno je teď na darech od rodiny, nebo to, co malinko trošku vydělá žena. Byl jsem zvyklej se o tu rodinu postarat, a tu lednici naplnit. A teď si tady připadám každýmu na krku. Je to nepříjemný, pro chlapa,“ upřesnil.

O víkendu se za pomoci syna chystá na krátkou procházku. „Mně hodně vadí schody a obrubníky, to se bojím. A nemám tu výdrž,“ doplnil s tím, že v těchto případech má rád vedle sebe svého syna.

Na celý rozhovor se můžete podívat v úvodním videu tohoto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média
Rusko

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom v sobotu informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Zemanovi jsem roky koukal pod ruce. Není to jeho podpis, má jasno bývalý spolupracovník
Miloš Zeman

Zemanovi jsem roky koukal pod ruce. Není to jeho podpis, má jasno bývalý spolupracovník

Návštěva předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta Miloše Zemana dala za vznik řadě spekulací. Ta nejprobíranější se týká podpisu hlavy státu na dokumentu, který svolává novou Sněmovnu. Veřejnost míní, že podpis nepatří Zemanovi. Tuto domněnku podporuje i prezidentův bývalý spolupracovník Wiliam Pešek. Webu Seznam Zprávy sdělil, že si je jistý, že se nejedná o jeho podpis.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Babiš vysvětlil své záhadné chování v ÚVN: Sledovala mě CNN, tak jsem si dal dort

Sledovala mě americká televize CNN, tak jsem si dal kafe a dort s ochrankou, měl jsem čas, vysvětlil v pátek večer premiér Andrej Babiš (ANO) na Frekvenci 1 své neobvyklé chování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde ve čtvrtek dostal třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Místo toho, aby po tiskové konferenci odjel, tam ale zůstal a popíjel kávu. Spekulovalo se, že chtěl navštívit prezidenta Miloše Zemana nebo se sejít s jeho ošetřujícím lékařem a ředitelem nemocnice Miroslavem Zavoralem.

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky

Nejsledovanější seriál streamovací služby Netflix má nejen pozitivní dopad na kasu svých tvůrců, ale dostává do povědomí diváků vše, co souvisí se zemí, kde se děj série odehrává. Výjimkou není ani jazyk, kterým protagonisté hovoří. Hra na oliheň je totiž k dispozici v původním korejském znění s titulky. A diváci v USA a Velké Británii to náležitě oceňují.

Nemocný prezident Masaryk se nedokázal podepsat, při přísaze zapomněl slib

Už je to holt taková domácí tradice, skutečný zdravotní stav československých i českých prezidentů se většinou před veřejností tajil a stále tají. „Prezidenta Masaryka už při volbě z 24. května 1934 notně opouštěly síly. Ale málokdo věděl, že ho měsíc před prezidentskou volbou postihla mozková příhoda,“ připomíná Marie Ryantová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama