ruce

Výpis příspěvků ke štítku „ruce“

Přišli o nohy, ale nevzdávají se. Příběhy Ukrajinců, kterým válka nesebrala jen rodinu

24. května 2022 05:56

Válka jim stejně jako milionům dalších změnila život. Jenže na rozdíl od některých dalších spoluobčanů nestihli utéct do bezpečí. Agentura AP zveřejnila svědectví z ukrajinských nemocnic, kde leží pacienti s těmi nejtěžšími zraněními. Prostřednictvím svědectví tak přiblížila život těch, kteří sice boje přežili, kromě rodiny ale ztratili také možnost postavit se na vlastní nohy.

S příznaky covidu nezůstává doma skoro polovina Čechů. Nemoc mají za mediální bublinu

10. února 2021 11:44

S příznaky covidu nezůstává doma 46 procent Čechů. Vyplývá to z výzkumu iniciovaného Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Podle odborníků to může být důvod masivního šíření a neúspěšného zvládání pandemie. Základní opatření zahrnující mytí rukou, nošení roušek a zachovávání rozestupů nedodržuje 16 až 33 procent populace.

Hygiena: U předškolních dětí není nutné používání dezinfekce

21. května 2020 19:06

U předškolních dětí není nutné, aby používaly dezinfekci. Při čištění rukou postačí důkladné půlminutové mytí tekutým mýdlem a teplou vodou a osušení jednorázovými papírovými ručníky. Takové doporučení k provozu mateřských škol či dětských skupin v souvislosti s COVID-19 dnes vydali pražští hygienici na webu. Dodali, že při použití dezinfekce u malých dětí se může citlivá dětská kůže poškodit či dostat například do očí.