reklama

Rodina a přátelé se rozloučili s hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou

Rodina, kolegové a přátelé se přišli rozloučit s hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou, který zemřel ve středu 22. července v 95 letech. Nejbližší příbuzní původně chtěli smuteční obřad v Národním divadle, s jeho vedením se ale nakonec nedohodli. Přitom právě ve Zlaté kapličce prožil Miloš Nesvadba většinu své dlouhé kariéry. Pohřeb se tedy nakonec konal v kostele na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad.

reklama

Miloš Nesvadba, který se narodil 17. dubna 1925, byl podle svých slov posedlý kreslením. Kresby s velmi charakteristickým rukopisem uplatnil v knihách, časopisech, divadle i v televizních pořadech. Mezi nejznámější ilustrace patří omalovánky Eva a pejsek Monoklíček. Oblíbený byl rovněž Nesvadbův komiks Chytří psíci jezevčíci v časopise Čtyřlístek nebo kocour Damián.

S divadlem začínal Nesvadba jako dvacetiletý ve Studiu Národního divadla u režiséra Jindřicha Honzla. V roce 1948 poté přešel do činohry ND. Jeho doménou byly především role komické, v nichž těžil z výrazné mimiky, smyslu pro detail, zkratky a parodické nadsázky. Nesvadba měl dva syny –⁠ staršího Michala, herce, mima a autora televizního pořadu Kouzelná školka, a Martina, který je podnikatelem.

K tématu

Tagy: pohřeb Národní divadlo Praha Miloš Nesvadba náměstí Jiřího z Poděbrad

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Další články
reklama
reklama