Krutý osud spisovatelky Simony Monyové. Manžel ji bil, znásilňoval a nakonec surově zabil

Simona Monyová, autorka románů pro ženy, které se stávaly bestselery a několik z nich bylo zfilmováno, v soukromí prožívala peklo. Ze svého trápení se snažila vypsat. Příběhy o mezilidských vztazích a domácím násilí byly vlastně o ní. Zemřela v pouhých čtyřiačtyřiceti letech, když ji ubodal nožem její vlastní manžel, bývalý televizní kameraman Boris Ingr.

Manželství Simony Monyové a Borise Ingra bylo od začátku velmi bouřlivé. Vše vyvrcholilo tím, když do domu spisovatelky vtrhli exekutoři, kteří ji oznámili, že se její muž zadlužil a své pohledávky neplatí. Byl to pro ni šok, neboť o ničem takovém neměla tušení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Strach, nepochopení i zklamání ze systému. Proč se oběti znásilnění bojí chodit na policii?

Zaplatit za něj musela téměř jeden a půl milionu korun. Právě po této události mu přestala definitivně důvěřovat a vyhodila ho z domu, s čímž se Ingr nehodlal smířit. Nakonec se na ni vrhl s nožem v ruce a zasadil jí šest smrtelných ran směřovaných do břicha a do hrudníku. Úspěšná spisovatelka podle pitvy umírala několik minut v ukrutných bolestech.

Manžel u soudu tvrdil, že obětí byl on

Vrah pobodal ještě sám sebe a následně přivolal záchranku. K hrůzostrašnému činu, za který byl odsouzen na patnáct let, se však nikdy nepřiznal. „Nevím, jak se manželce stala ta zranění. Nemohla si je způsobit sama, ale jak se stala, nevím. Znám to jenom ze spisu,“ prohlásil u soudu Ingr s tím, že oběť v manželství byl naopak on sám.

Tvrdil, že když se na něj Simona rozzlobila, zamykala ho v pokoji a urážela. „Byla žárlivá, kontrolovala mi maily. Stávalo se pak, že jsem musel přespávat po hotelích, v lese nebo v autě,“ popisoval svou verzi příběhu. Zároveň ovšem přiznal, že ji bil.

Znásilňoval ji před synem

Další svědkové popisovali, že kvůli Ingrovi se poslední roky života pro Monyovou staly doslova utrpením. „Musela ho nechat vykázat z domu a vystěhovat. Dům jí hlídala ochranka. Dokonce ji prý znásilňoval před jejím nejmladším synem, bil ji a vyhrožoval smrtí. Tvrdila mi i to, že ji znásilňoval několik let. Za posledních pár měsíců zhubla na třiačtyřicet kilogramů a měla vážné psychické problémy. Vím, že poslední půlrok opakovaně ležela v nemocnici, ale nespecifikovala důvody hospitalizací. Kdoví, jestli to nebylo kvůli domácímu násilí,“ prozradil její blízký přítel, spisovatel a zpěvák Richard Sacher.

V těchto dnech by Simona Monyová oslavila 56. narozeniny. Volání o pomoc, které nenápadně uváděla ve svých dílech a na sklonku života i v textových zprávách svým nejbližším přátelům, nebylo dostatečně hlasité.

Tagy: