Herec Ivan Vyskočil sám pátrá po vrahovi syna Jakuba. Šlo o zakázku, je přesvědčený

Podnikatel Jakub Vyskočil zemřel ve 46 letech na začátku května. Podle policie spáchal sebevraždu střelou do srdce. Jeho otec herec Ivan Vyskočil však takovému závěru nevěří. Postupně sbírá důkazy a domnívá se, že šlo o vraždu na zakázku.

Už bezprostředně po tragédii Ivan Vyskočil pro CNN Prima NEWS vyloučil že by za sebevraždou jeho syna mohly být rodinné problémy. „Měl milující ženu a bezvadné dítě,“ prohlásil herec. Verzi, s kterou od začátku policie pracovala, tedy, že Jakub opustil svět dobrovolně, odmítl uvěřit. Má pro to podle svých slov čím dál více důkazů.

Zarazilo ho, že nikdo z nejbližších osob nebyl přizván k identifikaci těla a nedošlo k okamžité soudní pitvě. Policie prý ani nezapáskovala místo činu a neprovedla zajištění pachových stop. Překvapila ho i rychlost, s jakou byl případ uzavřen.

Jakub se bál o život, psal i na policii

Za synovou smrtí podle něj mohou stát Jakubovi bývalí kolegové z dopravní firmy. Ještě tři měsíce před osudným dnem prý psal na policii, že se cítí ohrožen na životě a je vydírán.

„Je to celé zvláštní. Působí to na mě tak, jako kdyby to byla vražda na zakázku. Byl jsem se podívat i na místě, kde se to stalo. Našli ho na hrázi odlehlého rybníka. Místo jako stvořené pro vraždu. Chci se dopátrat toho, jak to opravdu bylo. Jestli si někdo myslel, že nám bude stačit říct o sebevraždě a my sklapneme paty a necháme to být, tak se plete. Celé to na mě působí, jako by někdo chtěl, aby se to rychle zametlo pod koberec. Já po tom půjdu dál, dokud se nedozvím pravdu,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Vyskočil.

Jakub při svých posledních hodinách odjel z domu s tím, že míří na schůzku. Z té se ale už nevrátil. Jeho tělo našla policie u rybníka Horní Roudný na jihu Čech. Na místě muži zákona našli také Jakubův dopis na rozloučenou. Herec Ivan Vyskočil má kromě Jakuba i syna Jana a s herečkou Ivanou Andrlovou dceru Michaelu.

Tagy: