reklama

Sladěním všech dílčích činností při rekonstrukci domu vznikne úžasné dílo

Můj dům, můj hrad. Přísloví, ve kterém se pravda skrývá stejně jako na dně sklenice s vínem. Rekonstrukce staršího domu je nezbytná. Veškeré opravy a renovace všech důležitých částí domu, jako jsou např. střecha, okna či fasáda, jsou důležité. Stejně tak je ale v zájmu všech, aby se majitelé nově opraveného domu ve svém sídle cítili opravdu dobře. Mělo by docházet k harmonii mezi funkčností designem. K tomu je zapotřebí, aby se rekonstrukci věnovali odborníci a veškeré dílčí činnosti byly sladěny v unikátní celek.

reklama

V minulém dílu byla na domě nainstalována nadkrokevní izolace a položena nová plechová střešní krytina. Rovněž byl nastíněn rozdíl mezi normální a akustickou cihlou. Dnes přijde na stavbu interiérový architekt, který sladí veškeré prvky. Nápady i představy převede do reality a vdechne domu potřebnou duši.

Interiérový architekt

Opravy domu jsou v plném proudu. Staré příčky zanikají a nové rostou. Celkový vzhled interiéru se postupně mění a po příchodu nové osoby na stavbu se změní k nepoznání. Interiérový architekt je člověk, který dokáže zrealizovat veškeré nápady a představy, sladí jednotlivé prvky v úžasný celek a vdechne domu potřebnou duši. Je to umělec, který hravě dokáže sjednotit použité materiály. Převede do reality veškeré představy tak, aby byly ucelené a kompaktní, a tím vytvoří harmonické a luxusní bydlení.

Architekt si postupně projde celý dům. Zjistí, jaké představy a sny mají majitelé nemovitostí v jednotlivých místnostech. Posléze vypracuje návrh společně s názornou vizualizací a tuto dílčí práci odprezentuje investorům. V případě, kdy dojde na neshody s některými částmi návrhu, provede redukci, což znamená pozměnit nevyhovujících věcí. Společně s majitelem tyto jednotlivé výtky přemění k úplné spokojenosti tak, aby vše absolutně vyhovovalo.

Veškeré požadavky musí být navrženy, aby byly technicky proveditelné. Interiérový architekt takto vtiskne celému domu luxusní, harmonický a osobitý vzhled.

Dispoziční propojení dvou místností

Vzhledem k tomu, že se kompletně mění vnitřní vzhled domu, došlo i na bourání nosné zdi. Bylo zapotřebí zvětšit prostor, kde dříve bývaly obyčejné dveře, aby se docílilo dispozičního propojení dvou místností. Bourání nosné zdi se nikdy nesmí brát na lehkou váhu. Není to věc nemožná, ale musí být dodržena určitá pravidla, aby nedošlo ke zřícení celé konstrukce. Rázem by bylo naděláno více škody než užitku.

K tématu

V prvním kroku tedy bude vybourána kapsa pro uložení traverzy, ale pozor, vždy pouze do poloviny nosné stěny. Překlad se osadí a vyrovná do roviny. Otvor nad traverzou se musí vybetonovat. Do kovového „íčka“ se vloží cihly, aby nedošlo ke zkroucení kovového překladu. Naprosto shodný postup se aplikuje na druhé polovině stěny. Traverza se opět vyplní cihlami a zalije betonem. Po úplném vytvrdnutí je konečně možné vybourat otvor přesně podle rozměrů, které jsou dány projektem. Celý prostor se posléze zahází a vznikne úžasně velký průchod z jedné místnosti do druhé.

Začištění pozednice

Po dokončení nové střechy bylo potřeba začistit pozednici. Je to místo nacházející se na stěně pod nadkrokevní izolací. Staré krokve byly odřezány a veškeré vzniklé otvory se zazdily. Celý prostor musí být samozřejmě začištěn a omítnut. Pod samotnou střechou je vidět parobrzda, na kterou se připevní krycí lišta. Nová fasáda přijde na dům až v konečné fázi rekonstrukce.

Bourání staré terasy

V projektu se počítá se zvětšením terasy, proto ta původní musí být odstraněna. Vždy je dobré nejprve se podívat na ukotvení stávající konstrukce do betonové podlahy. Veškeré původní kovové části musí být také nekompromisně odstraněny. Kdyby se tak nestalo, mohla by se k nim dostat vlhkost, kov by rezivěl, tím vytvářel tlak a beton by popraskal. Terasa se začíná bourat od shora. Nejprve se sundá plastová stříška a posléze se postupně odřezávají veškeré dřevěné části původní terasy. Materiál se roztřídí a odveze na skládku.

Tagy:
rekonstrukce fachmani interiérový architekt
Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu
Adam Vojtěch

Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu

Není pravda, že by beachvolejbalistka a jedna z nakažených sportovkyň Markéta Nausch Sluková byla v nemocnici s těžkým průběhem nemoci COVID-19, jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sportovní agentura, která sportovkyni zastupuje, takovou informaci vyvrátila, to samé udělal Český olympijský výbor (ČOV). Zdrojem zmatku se nakonec stala nešikovně interpretovaná zpráva z rádia, ani tam ale nepadla žádná zmínka o tom, že by sportovkyni trápil těžký průběh covidu. Ministr tím nevědomky nahrál i odpůrcům vakcín.

Delta má tisíckrát větší virovou nálož. Nakažlivější respirační nemoc neznám, říká vědkyně
USA

Delta má tisíckrát větší virovou nálož. Nakažlivější respirační nemoc neznám, říká vědkyně

„Delta varianta koronaviru je jedna z nejnakažlivějších respiračních onemocnění, se kterým jsme se kdy setkali,“ uvedla Rochelle Walenská, ředitelka amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). V současné době tvoří infekčnější kmen více než 83 procent sekvenovaných případů ve Spojených státech. Drtivá většina hospitalizovaných lidí s příznaky covidu nebyla očkována.

Olympiáda se do Japonska vrací počtvrté. Na prvních hrách zazářila Věra Čáslavská

Tokio, Sapporo, Nagano a letos opět Tokio. V zemi vycházejícího slunce již počtvrté vzplane olympijský plamen. První olympiáda v Japonsku se odehrála v roce 1964 a pro ostrovní císařství představovala zásadní historický milník. Japonci úspěšným uspořádáním letních her ukázali, že i na hlavu poražený národ dokáže znovu vstát z popela. Pro českou gymnastku Věru Čáslavskou znamenalo Tokio také start její zlaté olympijské kariéry.

PŘEHLEDNĚ: Na druhou dávku očkování už po třech týdnech. Jak si posunout termín?

Ministerstvo zdravotnictví opět změnilo svá pravidla. Nově si lidé mohou posunout termín a jít na druhou dávku očkování vakcínou proti koronaviru od firem Pfizer/BioNTech už po 21 dnech od první. Stačí k tomu jeden telefonát, na některých očkovacích místech dokonce i e-mail. Redakce CNN Prima NEWS podrobně sepsala, na jaké číslo zavolat, co k tomu člověk potřebuje a jak telefonát probíhá.

Elektrická vozítka dál kolonizují města. Za jejich špatné používaní hrozí i vězení

Elektrická vozítka se během chvíle stala nedílnou součástí snad každého většího evropského města. Obliba elektrokoloběžek, elektrokol či elektrických skútrů narůstá zejména díky snadnému používaní. Prostě jen nasednete a jedete. Existují ale i „bezemisní“ vozítka, na která je potřeba řidičské oprávnění, homologace STK či registrační značka, jenomže to ví málo lidí. Přitom za řízení takové elektrokoloběžky hrozí vysoká pokuta a dokonce i vězení. Co, kde a za jakých podmínek tedy můžeme legálně používat?

reklama

Domácí zpravodajství

Další komplikace při návštěvách akcí a hospod: Čestné prohlášení o samotestu už nestačí

Návštěvy některých služeb, restaurací či kulturních a sportovních akcí se lidem stále komplikují. Zatímco ještě donedávna se mohli mimo jiné prokázat čestným prohlášením o provedení antigenního samotestu, dnes již taková možnost neplatí. Pokud člověk nemá dokončené očkování, potvrzení o prodělané nemoci či laboratorně provedený negativní test, může sice využít samotest, podstoupit jej však musí přímo na místě vstupu do provozovny či do areálu.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

Gott o Krajčovi: Neměl jsem k němu ideální vztah. Párkrát jsem mu to dal najevo

„K Richardu Krajčovi jsem neměl úplně ideální vztah,“ přiznává Karel Gott ve své autobiografii Má cesta za štěstím. Ta vyšla 14. července při příležitosti zpěvákových nedožitých 82. narozenin. Gott zároveň prozradil, proč jim to neklapalo a že Krajčovi poslal provokativní telegram. Časem si ale vše vyříkali a frontman kapely Kryštof nakonec napsal duet Srdce nehasnou, který Gott pět měsíců před smrtí nazpíval se svou dcerou Charlotte.

reklama