reklama

Sledujte ŽIVĚ HLAVNÍ ZPRÁVY: Do soboty má dorazit vakcína. Co na to nemocnice?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Očkování je na spadnutí. Už do sobotního večera by měla dorazit první várka deseti tisíc vakcín. Podle premiéra se může začít s očkováním hned druhý den. Přesvědčí odpůrce očkování schválení Evropskou lékovou agenturou? Nejen o tom poskytneme informace v Hlavních zprávách od 18:55.

reklama

Očkovat se má podle posledních informací od premiéra republiky v neděli. I tak je to podle některých prognóz pozdě, protože na zájemce z nerizikových skupin se dle slov ministra zdravotnictví Jana Blatného dostane nejdříve v únoru. Navíc není jisté, že vakcína dokáže bojovat i s novým typem koronaviru. Pozitivní ale je, že vakcínu Pfizer schválila Evropská léková agentura a čeká ji už jen poslední schvalovací proces s Evropskou komisí, což by mohlo přesvědčit skeptické odpůrce očkování. Kde se začne očkovat nejdřív a kdo má přednostní nárok na vakcínu? To a mnohem více od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Další pondělní program na CNN Prima NEWS:

360° Pavlíny Wolfové od 20:15

Evropa kvůli koronaviru odřízla Británii. Na letištích, v přístavech i na dálnicích zavládl chaos. Jde o legitimní reakci, nebo zbytečnou paniku? Může okamžitá izolace Británie šíření zmutovaného viru vůbec zastavit. Na to a mnohem víc odpoví v dnešních 360° Pavlíny Wolfové z Londýna novinářka Jane Franková a imunolog Vojtěch Thon.

Zprávy od 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

K věci od 21:30

Podrobný rozbor aktuálních událostí a témat Marie Bastlové s významnými postavami veřejného života.

Zprávy od 22:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama