reklama

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Robertem Plagou: Odloží žáci roušky ve třídách?

Žáci by možná od příštího úterý nemuseli nosit roušky při výuce ve třídě. Finální rozhodnutí ale padne až v pondělí podle toho, jak se bude vyvíjet epidemická situace v Česku, uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Jaká další rozvolnění jsou v plánu? Jaké jsou vyhlídky k začátku nového školního roku v září a s čím se musely děti potýkat během distanční výuky?

reklama

Česká republika nadále rozvolňuje a výjimkou není ani oblast vzdělání. Ve školách uměleckého směru již vláda povolila společnou výuku až 30 studentů zpěvu. Hojně diskutovaným tématem je taky distanční výuka, která by ve školách mohla částečně zůstat nehledě na konec pandemie.

Od prvního září by tak žáci čtyři dny v týdnu chodili klasicky do školy a pátý den trávili doma nebo v knihovně nad školním projektem. Co chystá resort školství dále? A kdy se děti zbaví roušek ve školách? Jak často budou chodit na PCR testy po návratu do lavic v září?

Sledujte rozhovor s ministrem školství Robertem Plagou od 7:15 v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. V přímém přenosu můžete vyjádření sledovat i v tomto článku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Aktivista vyděsil fotbalisty na Euru. S padákem vletěl na trávník, zranil osvětlovačku
Tragická nehoda u Havlíčkova Brodu: Po srážce aut zemřeli dva lidé
Trhák úvodu Eura pro Francouze. Němci v Mnichově padli po vlastním gólu Hummelse
reklama
reklama
Mutace všechno změnily. Covid má nyní úplně jiné příznaky, varují odborníci

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Piráti stále ve vedení, Přísaha před branami Sněmovny, uvádí průzkum pro CNN Prima NEWS
Další články
reklama
reklama