reklama

Sledujte ZÁZNAM Partie: Velká politická debata o současné situaci

Omikron a nová pravidla hry. Zadlužená země. Konec šéfa policie. Hosty nedělní Partie budou ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a místopředsedkyně poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Ve druhé části se velké politické diskuse zúčastní Jan Skopeček (ODS), Jakub Michálek (Piráti), Patrik Nacher ( za ANO) a Jan Hrnčíř (SPD). Partii sledujte na CNN Prima NEWS od 11 hodin.

reklama

Nová varianta koronaviru omikron změnila plány nové vlády. Počet nově nakažených začíná znovu stoupat a očekává se, že by mohlo přibývat i sto tisíc nově nakažených denně. I proto vláda chystá nová opatření.

V nedělní Partii se bude mluvit také o aktuálním zadlužení Česka. Bilance příjmů a výdajů se za rok 2021 ocitla v minusu 420 miliard korun a celkový dluh se tak dostal na 2,5 bilionu korun. Nová vláda nyní přepracovává státní rozpočet a hodlá snížit jeho schodek. Do něj ale zasahuje i zvyšující se inflace.

K 31. březnu skončí ve funkci policejní prezident Jan Švejdar, který o propuštění sám požádal. Švejdar uvedl, že z vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana pochopil, že vláda a ministři chtějí na jeho pozici změnu. Rakušan odmítl, že by na Švejdara naléhal. I toto téma se probere v nedělní Partii.

Pořad Partie Terezie Tománkové začíná v neděli 9. 1. v 11 hodin na CNN Prima NEWS a na Primě.

Tagy:
státní rozpočet Vít Rakušan Partie Partie Terezie Tománkové koronavirus Jan Švejdar omikron

Hlavní zprávy

Maďarský ministr mě pozval do Budapešti, chlubí se Okamura. Prý díky omluvě za Pekarovou

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura dostal pozvánku do Budapešti od maďarského ministra zahraničí. Prý se tak stalo na základě dopisu, v němž se český opoziční politik omluvil za slova předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), informuje web iRozhlas.cz. Šéfka dolní komory na sociálních sítích napsala, že doufá, že se Maďarům podaří ve volbách „vyhnat“ premiéra Viktora Orbána, jako se to podařilo v Česku v případě Andreje Babiše (ANO).

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama