reklama

Sledujte ŽIVĚ: Tisková konference ministra zdravotnictví. Čekají Česko další opatření?

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch svolal na pondělní osmou hodinu ranní mimořádný tiskový briefing, který bude podle všeho souviset s aktuální situací ohledně nákazy COVID-19 v České republice. Tiskovou konferenci můžete sledovat živě v tomto článku.

reklama

Co konkrétně bude předmětem mimořádné tiskové konference, není známo. Zhodnotí šéf resortu zdravotnictví aktuální situaci, nastíní budoucí vývoj nebo nařídí další restriktivní opatření?

Vláda má přitom v deset hodin ráno začít jednat o opětovném zavedení Ústředního krizového štábu, který operoval již na jaře letošního roku v době nouzového stavu a obav vlády z rozšíření pandemie koronaviru.

Nárůst nových případů COVID-19 klesl po 6 dnech pod 1 000. V neděli jich přibylo 985, zhruba polovina sobotního počtu. O víkendech ale bývá méně testů. Počty nakažených i hospitalizovaných se v zemi výrazněji zvyšují v posledních dvou týdnech. V úterý 8. září denní nárůsty počtu potvrzených případů koronaviru poprvé překonaly tisícovku, minulou středu dva tisíce a ve čtvrtek tři tisíce. Spolu s tím přibývá nakažených, kteří skončili v nemocnicích. Za posledních 14 dní se jejich počet více než zdvojnásobil. Nemocnice podle ministerstva zdravotnictví ale zvládnou násobně víc pacientů s COVID-19, a to i vážných případů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Do Česka dorazí 150 plicních ventilátorů z Maďarska. Brzy je můžeme nutně potřebovat
Další články
reklama
reklama