reklama

Sledujte ŽIVĚ speciál Zprávy PLUS: Politická kultura, chování na veřejnosti i uzavírání koalic

Je politická kultura v Česku na sestupu? Jak by se měli politici ve veřejném prostoru chovat? A jsou koalice podvodem na voliče, jak tvrdí prezident Miloš Zeman? Témata pro víkendovou diskusi ve Zprávách+. Sledujte velkou politickou debatu v neděli v 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

reklama

Debaty se zúčastní nezařazený poslanec za Volný blok Lubomír Volný, advokát Zdeněk Koudelka z Trikolóry, právník Ondřej dostál za Piráty a Miroslava Němcová, senátorka za ODS.

„Nechci být nezdvořilý, ale asi budu. Pokládám předvolební koalici za podvod,“ řekl prezident Miloš Zeman. Hlavě státu se nelíbí představa, kdy se na silnou stranu nabalí několik „pětiprocentních trpaslíků“, díky kterým pak zmíněná strana může vyhrát volby. „Jestliže se spojí několik trpaslíků, pak vznikne velký trpaslík, ale nikdy nevznikne obr,“ dodal prezident. I na to zavedou řeč pozvaní hosté.

Chování nezařazeného poslance Lubomíra Volného budí už delší dobu v Poslanecké sněmovně rozruch. Naposledy zopakoval jeden ze svých výstupů ve středu, kdy se opět snažil zablokovat jednání Sněmovny. Sedl si k řečnickému pultíku a zavřel oči. Museli ho pak vyvést policisté, vytrhl při tom řečnický pultík i mikrofony.

Nedlouho předtím na sebe upozornil vyvoláním bitky v dolní parlamentní komoře a nenošením roušky. Prohlásil navíc, že „Piráti do Sněmovny přinesli drogy a neuvěřitelnou aroganci bolševiků“. Osočil dokonce Piráty z toho, že chtějí zavádět gulagy. Následně je vyzval, aby si to s ním šli klidně vyřídit ven.

Stane se to v české politice běžnou rutinou? Nebo jde o přešlapy, které je třeba tvrdě trestat? A jak se to odrazí ve volebních preferencích?

O tom i dalších tématech v nedělním speciálu Zprávy+, který můžete sledovat v 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Tagy:
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec ale hlásí ženská štafeta
OH 2021

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec ale hlásí ženská štafeta

Olympijské hry v Tokiu pokračují po pátečním slavnostním ceremoniálu svým druhým dnem. Turnaj končí pro české kvarteto v ženské štafetě, je mimo postupující osmičku. Tenistka Barbora Krejčíková po zranění své soupeřky naopak postupuje dál ve dvouhře, vítězství nakonec urvala i Markéta Vondroušová. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, kdy po většinu závodu jel ve vedoucí skupině. Nakonec ovšem neuspěl. První zlatou medaili v Tokiu bere Čína. Získala ji pro ni střelkyně Jang Čchien.

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

reklama

Domácí zpravodajství

Mladík z Prahy vyhrožoval, že najede autem do lidí. Hrozí mu tři roky

Mladík z Prahy podle policie vyhrožoval na sociálních sítích, že najede autem do lidí. Policie podezřelého dopadla 17. července a skončil ve vazbě. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování, za které mu hrozí až tři roky vězení. Co muže k výhrůžkám vedlo, zatím policie neví.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama