CNN Prima News slovník

slovník

Výpis příspěvků ke štítku „slovník“

Pekarová ostře k Babišovi: Používá slovník jako Putin. Jste zoufalí, oponovala Schillerová

Expremiér Andrej Babiš (ANO) používá stejný slovník jako ruský prezident Vladimir Putin, a proto jsou podle předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) namístě plakáty koalice Spolu, které oba srovnávají. Pekarová to řekla v nedělní Partii Terezie Tománkové. Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) reagovala tím, že vládní strany tímto akorát přilévají olej do ohně a rozdělují společnost. Političky reagovaly na konflikty, které doprovázejí mítinky hnutí ANO.

Čas na neutrální jazyk? Ptali se mě, jestli mám penis, říká nebinární žena

Ze strany LGBTQ (komunita lidí s otevřeným přístupem k sexuální orientaci a genderu) aktivistů roste tlak na vznik nebinárních jazyků, čili takových, které budou přilnavé pro osoby, jež se neidentifikují ani jako muži, ani jako ženy. Anglické zájmeno they, kterým o sobě mohou referovat genderově nevyhranění lidé, se stalo podle slovníku Merriam-Webster slovem loňského roku. Co přesně je nebinární mluva a jak k ní přistupují různé jazyky?

BLOG: Výkladový slovník kvokice Cruely

Kvokice Cruela Vám pomůže s překladem některých neznámých slov z kokoslovníku užíváném její vrchní krmitelkou a hladitelkou Marcelou. Za každé rozkliknutí slovníku požaduje tučnou žížalu. Proto jdu s kýblem a rýčem na kompost rovnou, ať si nasbírám do zásoby.