reklama

Sluníčko a vysoké teploty vystřídají mlhy a déšť. Kdy se podle meteorologů ochladí?

Poslední víkendový den bude slunný, teploty vyšplhají až k 17 °C. V průběhu týdne se ale lehce ochladí, a to kvůli studené frontě. Teploty klesnou i pod bod mrazu, informuje Český meteorologický ústav.

reklama

neděli bude polojasno až jasno, v Čechách přechodně až oblačno. „Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 5 °C, při slabším větru od 5 až k 0 °C. Nejvyšší denní pak vystoupají na 12 až 17 °C,“ informuje ČHMÚ.

Pondělí bude o něco málo chladnější. Nejnižší noční teploty klesnou k 10 až 6 °C, denní teploty vystoupají k 9 až 14 °C. Bude polojasno až skoro jasno, místy se objeví oblačnost nebo mlhy, ojediněle mrholení. „Od západu předpovídáme postupně oblačno až zataženo, odpoledne s deštěm nebo přeháňkami, na východě srážky až večer a jen místy,“ avizují meteorologové.

úterý bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví déšť nebo přeháňky, od západu ubyde srážek. „Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 4 °C, nejvyšší denní pak mezi 8 až 12 °C. „Večer se bude vítr měnit na jihozápadní až jižní a bude postupně slábnout,“ dodávají meteorologové.

Středa bude oblačná až zatažená, ojediněle se objeví přeháňky, odpoledne a večer v jihovýchodní polovině území i déšť. Nejnižší noční teploty klesnou k 5 až 1 °C, nejvyšší denní teploty pak vystoupají k 8 až 12 °C.

Ve čtvrtek bude převážně zataženo s deštěm, místy i trvalejším a vydatnějším, postupně od západu nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, nejvyšší denní teploty dosáhnou 5 až 9 °C. V dalších dnech se bude pomalu ochlazovat, meteorologové očekávají teploty pod bodem mrazu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama