reklama
CNN Prima News šmejdi

šmejdi

Výpis příspěvků ke štítku „šmejdi“

Šmejdi dál útočí na seniory. Žádají statisíce kvůli smyšleným nehodám jejich dětí

19. ledna 2022 06:33

Podvodníci dál útočí na nic netušící seniory. Historky se často opakují. Volá lékař, že měl syn dotyčného údajně nehodu a zranil při ní dítě. Peníze mají jít na mimosoudní odškodnění rodiny. Paní Alžběta popsala, jak hovor probíhal a přiznala, že šmejdům málem naletěla. Zachránilo ji, že chtěla částku předat skrze notáře.

Energošmejdi, třeste se. Poslanci zpřísní podomní prodej elektřiny. Jak nenaletět?

26. listopadu 2020 05:38

Podomní prodejci elektřiny nebo plynu zkouší své praktiky dál, covid necovid. Koronavirová pandemie jejich úsilí nijak neutlumila. Karanténní opatření jsou pro takzvané energošmejdy naopak dobrou příležitostí, jak se vetřít do přízně svých potenciálních obětí. Nemůžeme k vám dveřmi? Vlezeme k vám po telefonu a zkusíme vás zavázat smlouvou k účasti na energetické aukci.

Energošmejdi a podvodné on-line obchody: Na co si dát pozor a jak se bránit?

10. června 2020 23:26

Chcete ušetřit za plyn a elektřinu a plánujete zkusit takzvanou aukci energií? Pak buďte na pozoru. Někteří nepoctiví prodejci mohou zatajovat vysoké pokuty, které vás čekají v případě, že se aukce zúčastníte, ale pro změnu dodavatele se pak nerozhodnete. Jen loni inspektoři zjistili porušení zákona u 49 z 52 kontrolovaných firem z tohoto oboru podnikání. O takzvaných energetických šmejdech a podvodech při on-line nakupování se v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové bavili právnička dTestu Soňa Libigerová a Jiří Fröhlich z České obchodní inspekce (ČOI).

reklama