CNN Prima News šmejdi

šmejdi

Výpis příspěvků ke štítku „šmejdi“

Velmi nízké ceny jsou jen pohádka. Experti poradili, jak nenaletět podvodníkům na internetu

Při nakupování na internetu se lidé podvodu vyhnou obezřetností a důrazem na detaily, shodli se experti v pořadu Co na to vaše peněženka ve vysílání CNN Prima NEWS. Ředitel produktové divize Visa pro střední a východní Evropu František Jungr doporučil dávat si pozor například na adresní řádek webu a jeho celkovou vizuální kvalitu. Podvodné e-maily se v poslední době značně zlepšily a rozpoznat je už není tak jednoduché, varoval výkonný ředitel týmu digitalizace ČSOB Tomáš Stegura.

Zatáhl mě za plentu a přemlouval k půjčce. Seniorka popsala šmejdské praktiky obchodníka

Hrnce, deky, polštáře, různá léčivá světýlka nebo poukazy do lázní. Taková jsou lákadla takzvaných předváděcích akcí. Čím více se lidé pro nákup nadchnou, tím horší pak může být střet s realitou, když zjistí, že si z takové akce odnesli úvěr na tisíce korun, o který ani nestáli. Podobnou zkušenost má i seniorka z Českých Budějovic, která pro CNN Prima NEWS popsala průběh předváděcí akce.

Josef Klíma se vrací na Primu. S týmem bude bojovat proti činnosti šmejdů a zločinců

Legenda české žurnalistiky je zpět! Josef Klíma se i s celým svým týmem vrací na televizi Prima, a už ve středu ve 22:50 bude rozkrývat šokující kauzy a bojovat proti činnosti šmejdů a zločinců komplikujících život lidem, kteří se sami dokážou jen těžko bránit. Hned v prvním díle si posvítí na e-shopy, které prodávají návykové látky dětem a teenagerům, a také na finančního poradce, po jehož radách se rodina dostala do ještě větších problémů a musí se soudit o dům.

Elektřina zlevňuje, energošmejdi vylézají z děr. Podvod na seniorku ukázal, na co si dát pozor

Ceny energií na světových burzách klesají. Dodavatelé proto nabízejí lidem nové tarify, které se mnohdy pohybují pod vládním cenovým stropem. Zároveň s tím se ale ze stínů opět vynořují také energošmejdi, kteří chtějí současné situace zneužít. Energetický regulační úřad (ERÚ) v souvislosti s tím hlásí zvýšený nárůst podezřelých nabídek od podomních prodejců. Jak se mohou občané proti jejich praktikám lépe chránit?

Energošmejdi, třeste se. Poslanci zpřísní podomní prodej elektřiny. Jak nenaletět?

Podomní prodejci elektřiny nebo plynu zkouší své praktiky dál, covid necovid. Koronavirová pandemie jejich úsilí nijak neutlumila. Karanténní opatření jsou pro takzvané energošmejdy naopak dobrou příležitostí, jak se vetřít do přízně svých potenciálních obětí. Nemůžeme k vám dveřmi? Vlezeme k vám po telefonu a zkusíme vás zavázat smlouvou k účasti na energetické aukci.

Energošmejdi a podvodné on-line obchody: Na co si dát pozor a jak se bránit?

Chcete ušetřit za plyn a elektřinu a plánujete zkusit takzvanou aukci energií? Pak buďte na pozoru. Někteří nepoctiví prodejci mohou zatajovat vysoké pokuty, které vás čekají v případě, že se aukce zúčastníte, ale pro změnu dodavatele se pak nerozhodnete. Jen loni inspektoři zjistili porušení zákona u 49 z 52 kontrolovaných firem z tohoto oboru podnikání. O takzvaných energetických šmejdech a podvodech při on-line nakupování se v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové bavili právnička dTestu Soňa Libigerová a Jiří Fröhlich z České obchodní inspekce (ČOI).