Sportovní kluby v povodněmi postižených oblastech se jen těžko vzpamatovávají z pohromy
Sportovní kluby v povodněmi postižených oblastech se jen těžko vzpamatovávají z pohromy, kterou loni v září způsobila velká voda. Například SK Řetězárna v České Vsi na Jesenicku vyčíslil škody na majetku na 20 milionů korun. Olomoucký kraj trápí i ceny řemeslníků, které si příspěvkové organizace obcí nemohou dovolit.
Zázemí fotbalového klubu vypadá beznadějně. Ze šaten hráčů nezůstalo prakticky nic – skříňky z dřevotřísky byly na odpis, klubu zbyl jen znak. Fotbal ale není jediný ze sportů, který to po povodni v České Vsi schytal. „Taneční škola přišla o prostory, o všechno vybavení. Zázemí nemají ani šachisté. Teď pořádně nikdo z nich nesportuje a nedělá nic,“ popsal pro CNN Prima NEWS předseda SK Řetězárna Česká Ves Ivan Kratochvíl.
ČTĚTE TAKÉ: Alarmující úhyn ptáků v Česku: Proud jich ročně zabije statisíce. Zvrátit to může i veřejnost
Nicméně škody na fotbalové infrastruktuře jsou zdaleka největší. „Měli jsme tu asfaltové hřiště, za ním škvárové a také travnaté hřiště se střídačkami a kabinami,“ vyjmenovával Kratochvíl.
V České Vsi je povodňových škod víc. Situaci komplikuje to, že areál historicky patří nedaleké řetězárně. „Snažíme se to zkombinovat s dotačními tituly, je i snaha získat areál do majetku, což by nám rozvázalo ruce v tom, že bychom o tyto dotační tituly mohli žádat,“ vysvětlil starosta České Vsi Petr Mudra (Naše obec).
Malí i velcí fotbalisté tak zatím mohou trénovat na umělé trávě v Jeseníku. Pronájem hřiště tam stojí 2 500 korun na hodinu.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Řada Čechů záměrně topí „pánubohu do oken“. Nový trend maření energie už řeší i ministerstvo