reklama

spory

Výpis příspěvků ke štítku „spory“

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

5. prosince 2021 11:02

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

Boj o chlapce, který přežil pád lanovky, se stupňuje. Děda „unesl“ Eitana do Izraele

13. září 2021 14:38
Aktualizováno

Italská justice vyšetřuje jako únos odjezd šestiletého izraelského chlapce, který jako jediný přežil květnový pád lanovky v Piemontu. Při něm zahynulo 14 lidí, a to včetně jeho rodičů a sourozence. Prokuratura v severoitalské Pavii v pondělí oznámila, že kvůli únosu do Izraele vyšetřuje dědečka z matčiny strany, který si malého Eitana v sobotu vyzvedl a soukromým letem ze Švýcarska ho přepravil do Izraele. Informoval o tom deník La Repubblica.

Nenuťte mě reagovat na každého blbečka, řekl Zeman k smazanému tweetu Lutonského z ČT

3. července 2021 12:54

K eskalaci napěti mezi Českou televizí a Hradem přispěl tweet zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského. Ten na sociální síti kritizoval prezidenta Miloše Zemana za to, že se ihned nevyjádřil k pohromě, kterou minulý týden na jihu Moravy způsobilo tornádo. Zemana tam přitom volila drtivá většina lidí. Lutonského twitterový účet je od pátku 2. července smazaný.

Na Slovensku hrozí rozpad vlády. Matovič musí rezignovat, požadují koaliční strany

15. března 2021 11:53

Koaliční krize na Slovensku se prohlubuje, vládě Igora Matoviče reálně hrozí rozpad. O jejím opuštění hovoří koaliční strany Svoboda a Solidarita (SaS) a Za lidi. Šéf SaS Richard Sulík dokonce prohlásil, že pokud Matovič na post premiéra nerezignuje, může SaS z koalice odejít. Obětí krize se přitom už v minulém týdnu stal ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Rezignoval poté, co jeho hlavu žádaly zmiňované koaliční strany.

Babiš je s Hřibem kvůli covidu na ostří nože. Nezvládá město uřídit, zní z vlády

9. prosince 2020 05:53

Střety a slovní přestřelky mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a primátorem Prahy Zdeňkem Hřibem se už staly jakýmsi koloritem české politiky posledních dvou let. Nejnovější spor není ale jen politickou přestřelkou, míří totiž k tomu, kdo z nich bude zodpovědný za šíření nákazy i možnou smrt občanů poté, co vláda před Vánoci rozvolnila opatření. Podle Babiše se Praha na zmírnění opatření včas nepřipravila. Hřib kontruje tím, že Praha řešila koronavirus mnohem dříve než stát. Nově se do sporu zapojil i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček s tím, že Praha se chová, jako by se jí covid vůbec netýkal.

reklama