spory

Výpis příspěvků ke štítku „spory“

Střelba na strážníka v Jablonci: Vyhrocený spor ukončili až policisté se samopaly a štíty

Až policisté ozbrojení samopaly v neděli ukončili vyhrocenou situaci v Jablonci nad Nisou. Důvodem byly sousedské spory, jež vyvrcholily střelbou ze vzduchovky na strážníka, který přijel konflikt řešit. Na zahradu rodinného domu následně vtrhly přivolané posily. Podle informací redakce CNN Prima NEWS uniformovaní muži odvezli dvě osoby v poutech.

Princ William jako první prolomil mlčení po diagnóze otce. Karel III. vzal Harryho na milost

Velkou Británií stále rezonuje šokující zpráva o diagnóze krále Karla III. Situaci přímo z Londýna sleduje reportérka CNN Prima NEWS Anna Kadavá, podle níž titulní strany deníků nyní plní následník trůnu princ William, který jako první prolomil mlčení o panovníkově nemoci. Kadavá také nastínila, jaké vztahy panují v královské rodině v souvislosti s Harrym, který se ve Spojeném království zdržel sotva 24 hodin.

Ukrajinci slouží pro frustrované jako hromosvod. Romové v nich vidí konkurenci, říká novinář

Jako společnost zažíváme těžkou dobu – byl tady covid a pak přišlo velké zdražování a uprchlická krize. Lidé jsou proto frustrovaní a hledají viníka, k čemuž jim nově příchozí Ukrajinci dobře poslouží, zhodnotil investigativní novinář Seznam Zpráv Tomáš Svoboda v pořadu Zprávy Plus na CNN Prima NEWS. Zároveň upozornil, že jde o velmi nebezpečné uvažování a neměli bychom podléhat emocím. Průzkumy dle něj ukazují, že se integrace Ukrajinců daří. Zároveň ve vysílání konstatoval, že především Romové mohou v uprchlících spatřovat konkurenci.

Potíže Černochové? Řídit obranu chlap, problémy nejsou, tvrdí Koten. Žáček mluvil o bulváru

V historii, když byla ministrem obrany dáma, problémy vyplavaly na povrch hned nebo později. Praktičtější by bylo, kdyby resort řídil muž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Radek Koten (SPD). Reagoval tak na informace z médií, kdy se má ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dostávat do sporů se svými podřízenými. Poslanec Pavel Žáček (ODS) si chce na celou situaci udělat obrázek sám. „Naskakujeme na anonymní informace, jež se objevily v médiích. Pro mě je to bulvarizace problémů, které možná jsou či nejsou,“ podotkl.

Další spory Černochové s podřízenými? Věc klidní Fiala, opozice ministryni obrany nešetří

Spory ministryně obrany Jany Černochové (ODS) s jejími podřízenými pokračují. Podle informací z médií chtěla po šéfovi Ústřední vojenské nemocnice v Praze, aby odstoupil. Přitom nedávno se objevily zprávy, že kvůli neshodám s ministryní chtěl skončit ve funkci náčelník generálního štábu Karel Řehka. Spor mezi ním a ministryní musel ve čtvrtek dokonce hasit premiér Petr Fiala (ODS).

Karel III. boří tabu, při korunovaci poruší tradici. Zvolil elegantní řešení, říká expert

Vyřizování účtů, nebo jen nový způsob vlády. I tak se mluví o korunovaci britského krále Karla III. Už teď je jasné, že podporu panovníka získají hlavně pracující členové královské rodiny. Žádnou úlohu tak nemá ani princ Harry, ani Andrew. Zato následník trůnu William se korunovace účastní s celou rodinou. Už je zároveň i jisté, kdo na korunovaci dorazí z ciziny – panovník dokonce porušil tradici.

Meghan se rozhodla pomstít přímo králi. Využije svou speciální schopnost, říká expert

O smíru se zbytkem královské rodiny ze strany prince Harryho a jeho manželky Meghan nemůže být řeč. Podle královského životopisce Toma Bowera se vévodkyně ze Sussexu rozhodla pomstít. Tvrdí, že má speciální schopnost, a to využít slabiny lidí proti nim. Nyní si měla vyhlédnout samotného krále Velké Británie – Karla III. Proč se rozhodla zaměřit na otce svého manžela?