reklama

Šťastné konce: Každý si zaslouží dostat šanci a být milován

Osmiletý kříženec bull plemene, kterého majitelé chtěli nechat utratit kvůli údajné agresivitě, navíc trpící nadváhou – to je balíček, který psovi prakticky zaručí, že si v útulku pobude. Pokud ne do konce života, pak mnohem déle, než jiní psi. S touhle výbavou přišel do útulku i Bady. A i když to vypadlo spíše na konec jeho příběhu, všechno nakonec dopadlo úplně jinak.

reklama

Badyho životní příběh začal, když ho jako štěně s řetězem uvázaným okolo krku našel zaměstnanec jisté firmy. Vedení podniku se rozhodlo Badyho ponechat v areálu jako psa hlídacího s tím, že ho zavřeli do kotce. A tam zůstal dalších šest let. Hlady nestrádal, naopak. Jídla bylo až moc. A pozornost měl alespoň od hlídače a jeho dcery, kteří Badyho naučili základní povely.

A tak Bady stárl, tloustl, a když k němu jednou vběhl jorkšír jednoho z klientů, Bady s ním udělal „krátký proces“. Pes nepřežil, firma zkrachovala a Badyho čekala jakožto agresivního psa smrtící injekce. Záchrana přišla za minutu dvanáct. A Bady putoval do útulku AniDef u Teplic. V době svého příjezdu vážil 55 kilogramů – což bylo minimálně o pětadvacet kilo víc, než by měl mít. Veterinář u něj navíc zjistil problém se štítnou žlázou, což znamená doživotní užívání léků.

Starého psa novým kouskům nenaučíš?

Uteklo pět měsíců a Bady se mezitím dostal v útulku zpátky do formy. Tou dobou se jeho fotky dostaly až ke Kláře a její rodině. „Byla to láska na první pohled. Nikdy jsme psa neměli, a ještě k tomu bydlíme v bytě. Hodně jsme to zvažovali, ale nakonec jsme si pro něj jeli. Byli jsme upozorňováni, že Bady si může nějaký čas značkovat teritorium. Čekala jsem to nejhorší, ale nic se nedělo. Přivezli jsme ho domů, a jako kdyby s námi byl odjakživa. Byl prostě DOMA. Z ‚kotcového‘ psa se stal pes gaučový a polštářový,“ vypráví Klára.

„Starého psa novým kouskům nenaučíš,“ říká jedno české pořekadlo. A někteří lidé také říkají, že adopce psa z útulku je vabank. Což je do jisté míry pravda – pokud podceníte přístup a své schopnosti. To se ale u Bada nestalo. „Na cvičáku nám bylo řečeno, že je Bady nesmírně šikovný a na to, jak je starý, tak se učí velice rychle. Umí toho na starého ‚kotcového‘ psa hodně. Už se nemusíme bát pustit ho na poli na volno. Na přivolání hned přijde, i když lítá jako raketa s klackem v tlamě. Dnes už je tolerantní k jiným psům a s fenkami by nejraději proběhal celý den,“ popisuje Klára.

„Řekla bych, že Báďa si k nám ani cestu nehledal. Prostě věděl, že jsme jeho rodina od samého začátku a naše rodina to cítí stejně. Na to, že byl Báďa lidmi nejen překrmovaný a „vězněný“ v kotci, ale i týraný, miluje lidi a nás nadevše. Nejraději by se mazlil s každým člověkem a při nejmenším náznaku smutku, či nesnáze ukáže, jak empatický a citlivý přítel to je. V mžiku se stane vaší oporou a začne vás olizovat a snaží se vás svou hravostí rozveselit.“

Adopce psího seniora mnohé zájemce odradí. Bojí se brzkého odchodu zvířete, jeho minulosti a zdravotních problémů. Jenže I takový pes či kočka mohou člověku ještě hodně dát. „Báďa není žádná výjimka. V útulcích je plno takových psů. Jen potřebují dát šanci ukázat, že i přes zmařené osudy dokáží milovat. Nebojte se adoptovat i starého psa z útulku. Každý si přeci zaslouží žít milován.“

Má příběh vašeho chlupáče také šťastný konec? Pošlete nám ho i s fotografiemi na primamazlicek@iprima.cz. Každý šťastný konec totiž může být inspirací pro ty, kteří ho teprve hledají.

Tagy:

Hlavní zprávy

Historik: Svatováclavským řádem nacisté vyznamenali 2500 Čechů. Za vzorný postoj k Říši

Na svátku svatého Václava pořád leží temný stín z éry nacistické okupace. Režim Třetí říše totiž národního světce šikovně zneužíval při snaze o kolaboraci českých elit, což se mu dařilo například zavedením svatováclavského vyznamenání. „Nevíme o nikom z nominovaných Čechů, kdo by vyznamenání odmítl. Pravděpodobnost umístění do koncentračního tábora by v takovém případě byla vysoká,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přední český historik pro období protektorátu Jan B. Uhlíř. Ten nově spočítal, že řád převzalo asi 2500 Čechů.

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš

Předvolební vzájemné útoky mezi Piráty a vládním hnutím ANO pokračují. Jako poslední si do strany vedené Ivanem Bartošem rýpl premiér Andrej Babiš (ANO). Terčem se stal kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál. Předseda vlády ho stejně jako další Piráty označil za sociopata. Bartoš své členy hájí a Babišovi vzkazuje, že se chová jako dítě na pískovišti.

I přes Zemanovu kritiku. Vystrčil v Senátu vyznamenal šéfa BIS Koudelku

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které v úterý v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Známého fotbalistu v Turecku viní z vraždy. Bývalý reprezentant je po střelbě na útěku

Turecká média v pondělí informovala o tom, že bývalý fotbalista Fenerbahce a Besiktas Sezer Öztürk měl být zapleten do střelby, při níž minulý týden zemřel jeden člověk a čtyři další byli zraněni. Pětatřicetiletý Ozturk se 19. září dostal do rvačky na silnici a podle svědků pak bývalý hráč Superligy začal střílet na skupinu lidí. Vše se stalo poblíž istanbulské čtvrti Sile.

reklama

Domácí zpravodajství

Výbuch v Litovli mohla způsobit výroba drog, připouští policie. Nešlo by o první případ

I přesto, že obyvatelé vybuchlého domu v Litovli odmítají, že by uvnitř byla varna drog, policisté se zabývají i touto vyšetřovací verzí. Scénář podobných případů je většinou stejný – výbuch, který se ozve zpravidla uprostřed noci, pak do bytu vstoupí policisté a odhalí varnu pervitinu. Práce s chemikáliemi je kromě toho, že je nelegální, velmi nebezpečná. A to i s ohledem na to, že drogy často připravují právě jejich uživatelé.

Šubrtová: Přístup policie k sebevraždě mé sestry je skandální. Nenecháme to vyšumět

Přístup policie ve věci sebevraždy policistky Kristýny Litomerické je skandální, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS sestra zesnulé Markéta Šubrtová. Kdyby její kolegové konali, tak tu podle ní její sestra ještě mohla být. Rodina je připravena nenechat celou situaci být a plánuje dát podnět k prošetření toho, co se Litomerické ve Varšavě během mise na Frontexu skutečně stalo a zda byla obětí šikany ze strany kolegů.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama