CNN Prima News státní zaměstnanci

státní zaměstnanci

Výpis příspěvků ke štítku „státní zaměstnanci“

Vláda by měla spíš šetřit, než vybírat. Ať místo windfall tax propustí úředníky, říká ekonomka

27. října 2022 01:03

Sněmovna bude příští pátek schvalovat návrh na zavedení nové daně, takzvané windfall tax. Ta by údajně měla do státního rozpočtu přinést 85 miliard korun. Podle ekonomky Markéty Šichtařové bude ale výnos nižší, než vláda odhaduje. „Celý problém není v tom, kolik peněz dostaneme do rozpočtu, ale kolik z něj vydáváme,“ řekla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Zmrazíte platy těm, kteří berou nejméně, pustil se Šmarda do vlády. Jurečka oponoval

16. ledna 2022 11:55

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v Partii Terezie Tománkové střetl s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) ohledně otázky zmrazení platů státních zaměstnanců. Podle Šmardy na to doplatí ti nejslabší jako například kuchařky ve školách či školníci. Jurečka zase oponuje, že vláda ANO a ČSSD zvedla výdaje státu o 90 %. Současná vláda se snaží situaci řešit například zvýšením slevy na poplatníka.

Česko má necelých 80 tisíc úředníků. Jejich platy vůči mzdám klesají, uvádí nová studie

14. ledna 2022 06:49

Vláda Petra Fialy (ODS) chce šetřit na provozu státu. Ve svém programu hovoří o snížení počtu státních zaměstnanců s důrazem na redukci úřednických míst. Jenže takové šetření bude velmi obtížné, jelikož úředníků pro stát pracuje jen necelých 80 tisíc, což představuje asi osm procent zaměstnanců veřejného sektoru. Vyplývá to z aktuální studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR.

Nedostatečné platy státních zaměstnanců? Soukromý sektor je na tom hůř, tvrdí novináři

3. ledna 2022 21:14

Zvýšení platu pro některé státní zaměstnance jen o 700 korun měsíčně je pochopitelné, shodli se ve Zprávách Plus novináři Petr Holub a Martin Schmarcz. Stát má totiž astronomický deficit a policistům, hasičům nebo vojákům se už přidávalo i v minulosti. Budou se s tím proto muset smířit, pracující ze soukromého sektoru na tom totiž budou podle nich ještě hůř.

Platy ve veřejné sféře příští rok plošně nestoupnou, zmrazí se státním úředníkům

29. prosince 2021 13:16

Vláda schválila návrh ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) na zmrazení platů státních úředníků. Konkrétně se to má týkat například úředníků finanční správy nebo úřadu práce. Naopak dojde ke zvýšení platů například hasičů a vojáků, vyplývá to z informací ČTK. Vláda by měla změnu představit odpolední tiskové konferenci.

Sledujte ZÁZNAM brífinku vlády k opatřením: Omezí se provoz lyžařských středisek a služeb?

22. prosince 2021 12:57

Vláda Petra Fialy (ODS) má první řádné zasedání. Zabývat se bude například sadou protiepidemických opatření, která by měla platit pro konec letošního roku. Ministři by měli jednat i o přípravě na rozpočtové provizorium, chystají se také předložit návrhy na řešení dopadů energetické krize. Tiskovou konferenci po jednání můžete sledovat živě v tomto článku. Předpokládaný začátek je ve 14 hodin.

Nacher vs. Skopeček: Bude vláda propouštět úředníky, nebo lékaře a policisty?

21. prosince 2021 00:05

Ačkoliv se vláda snaží snížit provozní náklady, oznámila, že by na úřadu mělo vzniknout 74 nových pracovních míst. Takové kroky podle místopředsedy poslaneckého klubu Patrika Nachera (za ANO) nepůsobí dobře. „Nový kabinet proto bude muset propouštět policisty i lidi ze zdravotnictví,“ konstatoval. Jeho slova místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček označil za „pohádku hnutí ANO“.

Zdravotníci i učitelé si od ledna polepší, schválila vláda. Někteří až o šest procent

10. listopadu 2021 09:56
Aktualizováno

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) schválil navýšení platů zaměstnanců veřejného sektoru. Ti mají dostat od ledna navíc 1 400 korun. Platy učitelů porostou o tři procenta, uvedla na tiskové konferenci ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Zdravotníci s platem do sedmé třídy si polepší o 1 400 korun a nad ní o šest procent.