reklama
CNN Prima News střety

střety

Výpis příspěvků ke štítku „střety“

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

8. května 2021 00:22

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Zápalné lahve létají přes severoirské mírové zdi. Hořely policejní auta i autobus

8. dubna 2021 19:35

Severní Irsko v posledních dnech zachvátily drsné nepokoje mezi unionisty a republikány, tedy mezi zastánci připojení severní části ostrova k Velké Británii a naopak mezi příznivci myšlenky sjednoceného Irska. V ulicích měst dochází ke střetům, při kterých vzduchem létají nejen cihly, ale dokonce i zápalné lahve. Útokům čelí i policisté, kteří se obě znesvářené frakce snaží udržet od sebe.

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

19. října 2020 18:39
Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Střety sílí: Trump vyslal federální agenty do Portlandu, jejich činy budí kritiku

18. července 2020 09:07

Žhářství, ničení majetku, házení kameny na policii či útok kladivem do hlavy příslušníka bezpečnostního sboru. Již 50. dnem pokračují protesty v americkém Portlandu. Střety však neprobíhají jen v ulicích, ale i mezi jednotlivými politiky. Starosta města Ted Wheeler i guvernérka Oregonu Kate Brownová vyzvali prezidenta Trumpa k odvolání federálních agentů. Ten však demokratům ustupovat nehodlá.

reklama