reklama

Studenti na Erasmu řeší problém. On-line výuka je podle nich nedostatečná

Čeští studenti, kteří si zaplatili studium na prestižních školách v zahraničí, musí řešit výrazné komplikace. Školy totiž často vyučování přesouvají na internet. Za studium přitom mnohdy studenti utratili velkou sumu. Školy jim peníze zatím vracet nechtějí.

reklama

Jedním z poškozených studentů je Kristýna Kůstková, která studuje operní zpěv na univerzitě v New Yorku. Celý program běžně stojí v přepočtu přes dva miliony korun. Na studium získala Kůstková několik stipendií. Po půl roce se ale na doporučení českého konzulátu vrátila domů. Studovat zpěv on-line podle ní nedává smysl.

K tématu

„Hodiny, kdy spolupracují třeba už dva muzikanti, nejdou cvičit přes Skype nebo přes Facetime. Budu muset studium odložit. Školné za půlku semestru, který probíhal on-line, nám nikdo nevrátil,“ řekla studentka CNN Prima NEWS. Podle mluvčí ministerstva školství Anety Lednové je při studiu v zahraničí třeba počítat s omezeními. Ta jsou v gesci jednotlivých států, jak se k situaci postaví.

Omezení čekají také české studenty mířící na žádané univerzity ve Velké Británii, a to nejen kvůli koronavirové krizi. Země totiž od příštího roku zavede pro studenty z Evropské unie vízovou povinnost, a tak jim výrazně zdraží školné.

Podle nadací a agentur se teď českým studentům otevřou nové možnosti v rámci Evropské unie. Nápor očekávají prestižní univerzity v Německu, Švédsku, Dánsku nebo třeba v Nizozemsku a Francii.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama